Еднократна помощ при раждане на дете

  • 29 854
  • 11
Привет, може да ви звучи тъпо ама знаете ли откъде се взима тази еднократна помощ в размер на 250,00 лв.при раждане на първо дете-от там откъдето се водиш,че живееш по лична карта или от там откъдето е издаден акта за раждане на детето?И ако някой знае каква е процедурата с документите? newsm78
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=450711.0
Виж целия пост
# 2
необходимите документи ги има в темата,дадена от Нини

акта за раждане се взима по адрес на личната карта на майката.като взимаш акта си извади и удостоверение за родените от теб деца от служба ГРАО/обикновено се помещава в общината/документи за еднократната помош и детските се подават в районната социална служба също по адрес на майката
Виж целия пост
# 3
 Тя моята е една заплетена....Аз съм от провинцията ,но живея в София.По лична карта адреса ми не е софийски.Родих в София и акта за раждане ми го издадоха от общината ,в която се намира болницата,та затова питам?Сега не знам къде да ходя-в София ли,в провинцията ли? newsm78
Виж целия пост
# 4
от където ти е ЛК
или смени ЛК с актуалния адрес и тогава подавай за помощ.Давността е 3 годдини от раждането
Виж целия пост
# 5
Аз съм от Бяла Слатина, а живея в Плевен. По лична карта съм си от Б. Слатина. Еднократната помощ я взех от там. От там ти дават документи, които попълваш, носиш си акта за раждане(твоя и на съпруга ти) и акт за брак. След месец мисля че беше отиваш и ако са те удобрили си взимаш парите, като носиш на детето акта за раждане.
Виж целия пост
# 6
за еднократната помощ се носи

-молба по образец
-удостоверение за родените от майката деца
-оригинално удостоверение/акт за раждане на детето
-личните карти на родителите

задържат оригинално удостоверение/акт за раждане.След седмица някъде си го взимаш.помощта се изплаща на другия месец след 15 число
 
не е нужно да се носят актовете за раждане на родителите и свидетелството за брак,поне в Пловдив
Виж целия пост
# 7
Нас ни връщаха заради акта за брак. А той бе в Плевен. Явно на всякъде е различно. По добре да си го носи за всеки случаи. Тя си знае най-добре
Виж целия пост
# 8
Благодаря момичета Laughing!Elfita,а откъде се взима това удостоверение за родените от майката деца?
Виж целия пост
# 9
Аааа,извинявай,Elfita,после видях,че си ми отговорила по-рано Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Здравейте!
Може ли някой да ми каже наясно ли е какви документи са необходими за получаване на еднократна помощ при раждане на второ дете от майка студентка. 
Виж целия пост
# 11
boryan4e

за еднократната помощ се носи

-молба по образец
-удостоверение за родените от майката деца
-оригинално удостоверение/акт за раждане на детето
-личните карти на родителите


+ копие от акта на първото ти дете
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия