Коментари: Сучене, неопределяно от нуждата за хранене

  • 3 718
  • 137
Чудесно!
Малко късно ми идва тази статия, а онзи ден така ми беше нужна Wink . Беше се развихрил кърмачески спор при ноемврийките именно защото една мама отказваща се от кърменето твърдеше че "след 6-я месец и без това кърменето не може да даде нищо различно от храната която вече могат да поемат бебетата" Wink . Къде ли е сега да прочете това? Thinking
Виж целия пост
# 1
Цитат на: boo


Автор: Dr. Katherine Dettwyler PhD


 Аз все още кърмя Алекс, но нямам мляко. Така че той кърми ли се? Сученето му е определено несвързано с хранене, но това лишава ли го от важност?


Бу, извинявай че ще го напиша, но това звучи наистина налудничаво. Граничи с ексибиционизъм и преминава малко към сферата на сексуалността.
Виж целия пост
# 2
Не, защо? Аз знам и за други майки, които го правят - най-вече при приспиване на детето. Под "няма мляко" може да става дума за 10-20 мл само, които 1) все още дават имунитет и 2) помагат на детето да заспи лесно. Не виждам нищо лошо в това, щом устройва и майката и детето.
Нали се разбрахме, че няма да окачествяваме и да слагаме етикети... Който както прецени Sign Exclamation
Виж целия пост
# 3
Ние нямаме вода, но се "къпем", нямаме храна, но "ядем", нямаме вода, но "пием", нямаме хляб но "ядем" препечени филийки, не ни се ака, но "акаме".
Виж целия пост
# 4
Дайте да видим в природата как стоят не6тата!?  Има ли бозайник при който сукането продължава след като малкото се храни с друга храна!?
Виж целия пост
# 5
Искам и аз да се включа в дискусията и се моля да проведем нормален разговор-дискусия.

Това със кърменето без кърма - не важи ли повече за майките, които са по цял ден с детето.

Искам да кажа, че ние постоянно сме в движение. Бебо е винаги с нас, но дори и за кърмене някога е трудно да намеря време-но сме изцяло само на кърма.
Вечер много често не сме у нас и той си спинка кротко без да се буди.
В резултата от начина ни на живот си изгради режим, за който благодарим всеки ден.
Най-късно в 10 часа е заспал и става най-рано в 6 часа. Някога ми се е струвало че е гладен, но той спи и не се събужда.

Яде на интервал между 2 и половина и четири часа, но когато пътуваме никога не е мрънкал дори че е гладен, седи и се усмихва.

Затова и се чудя, горната статия не важи ли повече за майки  и бебчета, които са в по голям покой от нас. По цял ден заедно?
Виж целия пост
# 6
Цитат на: nadq
Дайте да видим в природата как стоят не6тата!?  Има ли бозайник при който сукането продължава след като малкото се храни с друга храна!?

Разбира се. Ето най-лесното: котенцата започват да приемат твърда храна около 3-4 седмици след раждането си, но реално сучат до 2,5-3м. (друг е въпросът, че чевекът ги отделя на 40-45 дена като "достатъчно големи" от майката и ги дава другаде). На 2,5-3 м котетата са все още малки, но могат достатъчно да се пазят и да си търсят сами храна, т.е. макар в юношеска възраст, са достатъчно самостоятелни, за да оцелеят сами.
Виж целия пост
# 7
да оставим дом котенца и да видим сем на котките!
кога майката ги отбива, те не 4етат статии написани от разли4ни капацитети! кога запо4ва да им носи храна?!
Виж целия пост
# 8
Цитат на: boo
... Който както прецени Sign Exclamation

Така е, Бу, но когато темата е пусната от  Модератора на форума..... Нали разбираш, че като модератор всеки би могъл да манипулира мнението на участващите в един форум. Какво биха могли да кажат те освен "Браво". Особено когато не е представена алтернатива и мнението на четящите е в процес на изграждане. Като гледам повечето майки които четат тези неща и им се възхищават сега тепърва тръгват по пътя на майчинството....Така че  "Който както прецени"  е един иезуитски израз в случая. Извинявай че пак давам определение...
Виж целия пост
# 9
Цитат на: nadq
да оставим дом котенца и да видим сем на котките!
кога майката ги отбива, те не 4етат статии написани от разли4ни капацитети! кога запо4ва да им носи храна?!

Същото е. Семейство котки действа пак така. Границите са изместени, разбира се, защото на тигър или лъв ще му трябва повече време, докато достигне зрялост и самостоятелност. Не съм гледала скоро Анимъл планет  Grinning  но грубо - само на мляко няколко месеца, после твърда храна (т.е. месо) и сучат докъм годинката, ако не се лъжа...а остават с майките си до към две.
Виж целия пост
# 10
Цитат
Така е, Бу, но когато темата е пусната от Модератора на форума..... Нали разбираш, че като модератор всеки би могъл да манипулира мнението на участващите в един форум. Какво биха могли да кажат те освен "Браво". Особено когато не е представена алтернатива и мнението на четящите е в процес на изграждане. Като гледам повечето майки които четат тези неща и им се възхищават сега тепърва тръгват по пътя на майчинството....Така че "Който както прецени" е един иезуитски израз в случая. Извинявай че пак давам определение...


Какво значи - не е представена алтернатива?Алтернативи пред мамите има доста - в гледната точка на педиатри,съседки,форума за хранене с адаптирано мляко,опита на майките,споделян ежедневно тук,твоите постинги...
Определено не подценявам мамите дотам,че да твърдя,че само заради това,че са майки с първо дете,не може да преценят и отсейват това,което е приемливо и ги кара да се чувстват добре и кое не им допада като философия.
И понеже репликата беше отправена към Воо - статията е лично избрана и преведена от мен,не е от тези,които Воо разпредели.Ако смяташ,че липсват алтернативни гледни точки - можеш да допълниш библиотеката с материали,убедена съм,че никой няма да има нещо против.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Vilione
Така е, Бу, но когато темата е пусната от  Модератора на форума..... Нали разбираш, че като модератор всеки би могъл да манипулира мнението на участващите в един форум...

Ъъъъъ... ти си в капитална грешка относно задълженията на модераторите на форумите. Аз като модератор върша каквото трябва. Оттам нататък участвам в този и други форуми като потребител. "Манипулирам" чужди мнения точно толкова, колкото ти или който и да е друг участник Wink
Виж целия пост
# 12
Абе добре се подкрепяте.....В тва спор няма! Laughing  Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 13
Laughing Подкрепата си е отделно нещо - иначе никой няма против различните мнения.И за да сме наистина обективни и да има и малко опит към разсъжденията в темата - моята дъщеря например категорично отказва да използва гърдата за утешение,приспиване или залъгалка.Така че независимо че много ми допада философията майчините гърди да са извор на утеха,презареждане и емоционален контакт,а не само на храна - за съжаление при нас не действат по този начин,защото дребната гадинка много повече си обича палеца и не мога да го извадя от устата й дори докато суче Imp Но още се надявам това да се промени по-нататък... Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Цитат на: hedra
Laughing Подкрепата си е отделно нещо - иначе никой няма против различните мнения.И за да сме наистина обективни и да има и малко опит към разсъжденията в темата - моята дъщеря например категорично отказва да използва гърдата за утешение,приспиване или залъгалка.Така че независимо че много ми допада философията майчините гърди да са извор на утеха,презареждане и емоционален контакт,а не само на храна - за съжаление при нас не действат по този начин,защото дребната гадинка много повече си обича палеца и не мога да го извадя от устата й дори докато суче Imp Но още се надявам това да се промени по-нататък... Simple Smile

Ама да даваш цица, когато е празна......не ти ли се струва малко извратено?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия