има ли бебето ми запек?

  • 396
  • 4
примет
понеже съм нова и не съм прочела всички публикации имам следният въпрос- бебето ми е на 1месец и 7 дни и от 1 седмица е на дохранване - имам около 30гр кърма за хранене. и от от 4 дни ака по веднъж на 24 часа- не е на бърбонки но се притеснявам защото преди акаше  почти на всеки 3 часа.
прочетох във форума че Фризовом регулира запека и коликите и понеже бебо си повръща още от 1 ден от 2 дни го свесвам с Фризолака- пак по съвет на пробвали мами.
моля кажете- това изхождане нормално ли е след като е повече на адаптирано мляко отколкото на кърма?
благодаря предварително Hug
Виж целия пост
# 1
Мисля,че няма повод за притеснение,щом бебчето не се и мъчи,когато се изхожда.Нормално е да се промени отделянето при преминаване на смесено хранене!
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай. И ние в началото акахме на всеки 3 - 6 часа (само първите няколко дни). И аз имах само по 30 гр. кърма. Като минахме на редовно  дохранване с адапт. мляко (още от 1-вата седмица), започнахме да акаме по веднъж на 24 часа и така до ден-днешен. Гледай си бебчето и дано това да ти е единствената тревога.
Виж целия пост
# 3
Само малко не разрбах - повръща от първия ден от както се е родило, или от първия ден от който сте на Фризолак?
Виж целия пост
# 4
Щом консистенцията на акото си е нормална, тоест като кашичка, няма запек. Нормално е да има промяна при изхожданията, щом сте променили храненията.
Само не разбрах и аз за повръщането. Ако сте с ГЕР, а много вероятно е да сте, по-добре премини изцяло на кърма. И как реши, че имаш само 30грама кърма? Щом веднъж можеше да нахраниш бебето си, значи винаги можеш. Ако имаш здравословни проблеми, ок, но ако не - няма смисъл да мъчиш себе си и бебето с адаптирани млека, най-добре само си го кърми!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия