За захранването

  • 606
  • 13
Мамчета извинявам се ако този въпрос е задаван, обаче нямам време да търся.
Детето ми е на 1 месец и лекарката ни каза да започвам да му давам сокче от ябълка и морков. Ние сме на Фризолак, ще му давам по 110 мл на ядене и трябва да включа и сокчетата. Мислите ли, че е рано и мога ли да навредя на детето като започна толкова рано да му давам сокче?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Аз лично не открих причина, поради която да дам сок толкова рано.

Виж и това.
Виж целия пост
# 2
Аз давах към месец и половина сокче.
Хареса му, нямахме проблеми.

Да свиква и с другите вкусове.

Успех.
Виж целия пост
# 3
Да, мисля че е рано. Аз изчаках до 3 месеца.
Виж целия пост
# 4
То и аз съм от рано захранилите майки, но чак пък на 1м. да се започне със сока-твърде раничко ми се вижда. Аз започнах когато Иво беше на 2,5м. Но ако днес трябваше да започна захранването, може би щях да го започна дори и по-късно.
Виж целия пост
# 5
Аз изобщо не съм фен на соковете - давам само ако се наложи малко да я разхлабвам. Иначе дадох за 1 път на 2 месеца и половина(почти 3)
Виж целия пост
# 6
Най-добре изчакай да стане на два месеца Wink
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви много майчета. И аз си мислех, че нещо много рано ми казаха да давам сок. Само, че изниква друг въпрос, ще му стига ли 110 мл през целия месец или ще остава гладен по-нататък?
Виж целия пост
# 8
Бебето 6те ти покаже дали му стига или не, и ако пла4е и иска о6те не се притеснявай да му даде6 допълнително и после да увели4и6 дозата. Таблицата на производителя е по-скоро ориентировъ4на.
Относно захранването, на твое място бих попитала педиатърката, поради какви съображения препоръ4ва толкова ранно захранване и после сама бих преценила.

Виж целия пост
# 9
Моето бебе е на 6 мес. и не пие сокове. Храним се с Аптамил. На 3 мес. й дадох сок 2 пъти, повърна и се отказах.  Започнах на 4,5 мес. с плодово пюре, после зеленчук и месо. Съжалявам, че захраних с плод, сега не иска да  яде несладко пюре. По-добре е да се захрани с каша, ама за другото ще знам. Laughing
 
Виж целия пост
# 10
Моето бебе е на 6 мес. и не пие сокове. Храним се с Аптамил. На 3 мес. й дадох сок 2 пъти, повърна и се отказах.  Започнах на 4,5 мес. с плодово пюре, после зеленчук и месо. Съжалявам, че захраних с плод, сега не иска да  яде несладко пюре. По-добре е да се захрани с каша, ама за другото ще знам. Laughing
 
Затова в Европа, а и доста майчета вече в България (така съветват някои от педиатрите) захранват първо със зеленчуково пюре, после с плодово. Освен това зеленчуковото се усвоява по-добре от плодовото и е по-подходящо за недоразвитата бебешка храносмилателна система и това е основната причина за този ред на захранване. Другата причина си я разбрала сама - като свикнат със сладак вкус, не искат зеленчуците, но не при всички бебета е така.
Виж целия пост
# 11
много странно - дори по-българската система, сокове почват да се дават след 3 месец, че на 1 м. стомахщето още не се е адаптирало... мисля, че сока е доста силен за стомахчето на 1 м. бебе...
аз почнах соковете след 4 месец...
Виж целия пост
# 12
Според мен е рано за сокчета. На твое място бих изчакала. Аз все още не съм давала сокове. А за количеството мляко бебчето само ще ти покаже. Ако след като изсъче 110 мл и плаче за още ще му увеличиш количеството. Ако се е заситило и е доволно значи количеството му стига
Виж целия пост
# 13
Според мен е рани4ко за сок4е. Маги и досега не пие сок, яде сурови плодове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия