Не качва килограми, а е спокойна

  • 504
  • 8
Моята дъщеричка днес навърши 3 месеца. Кърмя я за сега без добавки. Тази сутрин отидохме на доктор и се оказа че е качила само 400 гр. за цял месец Cry Направо ми се доплака. А иначе е много слънчево и спокойно дете. Вечер спи по 8-9 часа без да се събужда. Сутрин в 7 като се размърда малко и и кажа добро утро и се смее Laughing После си похапва през 2 часа до 1 и след това заспива до 5-6 часа. После пак така хапва начесто по малко. В 10 часа едно солидно смукане и заспива.
 Tired
Незнам какво да си мисля.  Tired Cry
Небеше акала 3 дни и тази сутрин напълни хубаво пампа, и не беше яла много.... все си търся оправдание за това че не е качила  Cry
А през деня е весела и щастлива. Смее се на глас, гука, рита с крачета.... Това което ми направи впечатление е че в последно време хич ама хич не и харесва покорем. 
Моля кажете каво може да е? Страшно ли е? Аз ли съм лоша? Бъркам ли някъде? Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 1
а колко трябва да качва според теб/доктора ти? аз наистина не знам колко е препоръчително на тази възраст и от какво се определя (примерно тегло при раждане или нещо друго). ние също не сме от наддаващите(на 7 месеца е почти 7 кг), но аз съм спокойна,защото всичко друго е наред- яде с апетит, пълни пампи, активна е , весела е. надявам се, че ще получиш и по-конкретни отговори от по-знаещите мами и ще се успокоиш и ти Grinning Hug
Виж целия пост
# 2
Ние имаме абсолютно същия режим и също не качваме много, та ще следя темата с огромен интерес Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Виж тези стойности http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325 и ще се успокоиш, че "ненаддаването" на детето ти не е толкова малко Wink
Виж целия пост
# 4
Не мога да не се включа, защото и моето бебче е "кльощаче", както аз я наричам. Първият месец наддаде 850 грама, оттам насетне се въртим около 500-400, а последният месец само 250 /5-ти/. Детенцето изглежда страхотно, доста по-активно, в сравнение с други деца на нейната възраст, но да си призная и аз постоянно се притеснявам за теглото ни. В момента е 6.150 и 66 см на 5 месеца. Но вингаи се успокоявам с това, че е здрава и се моля така да бъде и занапред.  PraynigПостоянно се чудя, ако това дете не яде достатъчно, то откъде ще има толкова много енергия newsm78 И на мен ми иска да наддава повече, но... явно това е положението. И аз си мислех да пусна подобна тема, а също и да разбера има ли и други слабички кърмачета или аз не съм наред?! Но като ходя на срещите на кърмачките (която е утре, междудругото), винаги получавам подкрепа и мнението им е, че детето е добре (според hedra например няма нищо обезспокоително). Убедена съм, че има деца на които генът им е такъв. Ясно е обаче при тези, които ги хранят с шишето и знаят колко изяждат децата им. При нас обаче (кърмачките) винаги съществува това съмнение, яде ли достатъчно, щом не наддава добре - значи нещо не е наред в храненето ни и т.н.
Въпреки всичко, аз ще продължавам да кърмя дъщеря си, а скоро тя ще навърши 6 месеца и ще се присъедим към изключително кърмените бебета. Тогава ще я захраня, защото тя определено проявява интерес към другата храна, но дотогава продължаваме само на кърма. Това е най-доброто, което мога да дам на детето ми!!! Peace
Виж целия пост
# 5
Здравей Мимозка Hug,и аз бях пусна същата тема преди 1 месец,и много се бях притеснила.Детето си е жизнено и щастливо,обаче наддало за 1 месец 410 гр,и това никак не се хареса на докторката.
Успокой се,не си лоша,разбира се Wink,аз си имам теория,че бебетата започват да се движат доста активно в тази възраст,в сравнние с предишните месеци и затова качват по-малко.Естествено аз не съм доктор.А какво каза доктора,добре ли наддава според тях?
това,че не и харесва по корем,ми просто не я слагай така,моят от скоро сам взе да се обръща по коремче,сега си стои когато си иска,но преди никак не му харесваше.
И горе главата Laughing
Виж целия пост
# 6
Мимозка, не се притеснявай  Grinning!
Децата не могат да растат с едни и същи темпове всеки месец. Един път ще качват повече, друг път по-малко.
Виж тук са дадени средни стойности спрямо рожденното тегло: http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=277
Виж целия пост
# 7
Мамите са прави - нищо притеснително няма Grinning След като детето е здраво,весело и жизнено и пълни памперсите,значи всичко е наред Grinning
Това,че спи нощем толкова дълго е чудесно за твоята почивка,но понякога може да е причина за по-бавно наддаване на детето - все пак се получават 9ч без храна и без стимулиране на гърдата,а има и още един сравнително голям интервал без сучене по време на следобедния сън.Ако искаш,може да опиташ за няколко седмици да включиш едно нощно хранене по твоя инициатива - примерно да навиеш часовника за 3ч и да предложиш гърдата дори без да я будиш съвсем - това най-вероятно ще се покаже на кантара още след 1-2 седмици Grinning
Виж целия пост
# 8
Благодаря на всички за успокоението. То май си е гинетично заложено от баща и. Неговия син е такъв един кльощав и дребен, а яде та се пръска.  #Crazy Но пък видимо моята принцеска си е едро бебе. newsm78
Така или иначе аз не си лягам преди 2 така че преди да си легна ще и дам да си цокне и пак да спинка.
Днес не ни е видял доктора, само се претеглихме и тъй като имаше много хора оставих за утре консултацията. Та утре следобед пак ще я тегля да видим.
Вероятно вечерта пак ще пиша в темата за бисери относно кърменето.  Rolling Eyes
Но няма да се дам. Щом ми се смее и рита като за световно значи се чуство добре и доволна Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия