Раждане във Втора градска болница, София

  • 298 254
  • 2 949
# 615
Здравейте момичета,

Бих искала да споделя, и моето мнение от 2-ра градска болница, родих дъщеря си там преди близо месец. Раждането НЕ беше от най леките, наложи се малката да поседи 24часа в кувиоз, самото раждане беше доста дълго, няма да изпадам в подробности, ще разкажа по подробно някой друг път. НО БИХ ИСКАЛА ДА ИЗКАЖА СВОЯТА НАЙ ИСКРЕННА БЛАГОДАРНОСТ НА ЕКИПА НА Д-Р МИКОВ И ВСИЧКИ УЧАСТВАЛИ В ИЗРАЖДАНЕТО НА ДЪЩЕРЯ МИ   bouquet  bouquet  bouquet. Родих по нормален начин и без избор на екип, много мислих и се двуумях, къде да раждам. Отношението е невероятно!!!

Леко раждане на всички, на които им предстои  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 616
Здравейте и от мен! Терминът ми е ноември месец, но отсега почнах да избирам болница. Една приятелка , раждала наскоро във Втора градска ,горещо ми я препоръча и заради това изчетох и цялата тема  Grinning . Определено ми допада политиката им за кърменето и естественото раждане.
Далеч съм от мисълта, че всичко ще е цветя и рози, но се надявам както повечето от момичета да попадна на добро отношение. Смятам да не плащам за избор на екип, а само за анестезиолог ( много добри мнения прочетох за д-р Лещарска) и епидурална . Стискам си палци да не се налага секцио и именно това ми е и чуденката, защото никъде не видях коментар за това :  имам късогледство  като не си знам точно диптрите, но са някъде около 4.5, дори май 5. Дали ще ме накарат да родя със секцио   Thinking

Сестра ми ражда миналата година в Германия и по собствено желание е отишла на консултация при офталмолог и той за малко да я изгони от кабинета ( не че е щял да го направи де ) , но много се е ядосал, че изобщо идва да пита за такова нещо. Било отживелица  Whistling Със сестра ми сме близначки и носим подобни диоптри . Тя си роди без никакви проблеми, та си мисля, че и при мен би трябвало да е така , но... вие ще кажете ! Дано някой се включи !  Hug
Виж целия пост
# 617
Здравейте и от мен! Терминът ми е ноември месец, но отсега почнах да избирам болница. Една приятелка , раждала наскоро във Втора градска ,горещо ми я препоръча и заради това изчетох и цялата тема  Grinning . Определено ми допада политиката им за кърменето и естественото раждане.
Далеч съм от мисълта, че всичко ще е цветя и рози, но се надявам както повечето от момичета да попадна на добро отношение. Смятам да не плащам за избор на екип, а само за анестезиолог ( много добри мнения прочетох за д-р Лещарска) и епидурална . Стискам си палци да не се налага секцио и именно това ми е и чуденката, защото никъде не видях коментар за това :  имам късогледство  като не си знам точно диптрите, но са някъде около 4.5, дори май 5. Дали ще ме накарат да родя със секцио   Thinking

Сестра ми ражда миналата година в Германия и по собствено желание е отишла на консултация при офталмолог и той за малко да я изгони от кабинета ( не че е щял да го направи де ) , но много се е ядосал, че изобщо идва да пита за такова нещо. Било отживелица  Whistling Със сестра ми сме близначки и носим подобни диоптри . Тя си роди без никакви проблеми, та си мисля, че и при мен би трябвало да е така , но... вие ще кажете ! Дано някой се включи !  Hug


Аз раждах преди две седмици там, без избор на екип. Изражда ме именно д-р Лещарска, но тя не е анестезиолог, а акушер-гинеколог. Разкошна е! Hug
Говорейки за анестезиолог може би имаш предвид д-р Гери Ленгарска, но тя вече не работи във Втора градска болница. Там най-добрия анестезиолог е д-р Найденов.
Аз съм доволна, макар и без избор на екип.

За другия проблем, в болницата искат картона ти с всички изследвания и мнение на специалист /в твоя случай на офталмолог/, с което те се съобразяват. Тоест ако очния се е произнесъл, че ставаш за нормално раждане, ще родиш нормално /разбира се, ако не се появят други индикации за секцио/.

Надявам се да съм била полезна.
Успех!
Виж целия пост
# 618
helli_sun , мерси много за инфото ! Hug Уж четох внимателно и пак съм объркала имената на лекарите  Blush .

А къде мога да видя , кога е следващият ден на отворените врати?
Виж целия пост
# 619
За месец Юли ОВ са на 7 и 21 юли, но ето виж подробности и телефон за записване при главната акушерка.
http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=3
Виж целия пост
# 620
Kölsches Mädel, понеже аз раждах секцио именно заради очите:
Гинеколога от ЖК трябва да те прати на офталмолог /дори като ти гледам лентичката вече е трябвало да те прати, мен ме изпрати веднага щом ме записа на ЖК, още с първите кръв и урина  Peace/.
Трябва да те прати два пъти - веднъж в началото и веднъж в края на бременността.
Офталмолога освен точния диоптър, трябва да ти премери и очното налягане, както и да огледа докъдето е възможно ретините за изтъняване или отлепване. Ако се усъмни за изтъняване или отлепване /което е всъщност показанието за секцио/, офталмолога ще те изпрати на високо-специализирано лазерно изследване на ретините с лещата на Голдман. Там се оглежда абсолютно всичко и това е последното мнение на специалиста за родоразрешението.
Има два варианта - ако имаш някакво малко отлепване се прави корекция и можеш да родиш нормално, или ако специалиста прецени - може секцио.
Надявам се, че при теб няма нищо такова и освен диоптрите нямаш други проблеми.  Hug В този случай със сигурност ако офталмолога каже, че може - ще настояват да родиш нормално.
Секциото определено не се толерира  в тази болница. Аз имах три заключения за раждане със секцио от прегледи през бременността, и едно предишно секцио преди 3г., и въпреки това не го приеха току-така, пак искаха консултация с техен си специалист.  Peace
М/у другото това беше единствената болница, в която не отсичаха "Ре-секцио!", а ме питаха искам ли да се пробвам нормално.  Grinning
Виж целия пост
# 621
Мерси и на двете за инфото! Със сигурност ще отида на ОВ .

Моята лекарка изобщо не ме е питала за очите, дали съм с късогледство, далекогледство и прочие ooooh! Ще я попитам , тъкмо тези дни съм на ЖК.

МЕрси много пак на всички ви. Коментарите са много полезни особено за такива като с мен първа бременност  Hug
Виж целия пост
# 622

М/у другото това беше единствената болница, в която не отсичаха "Ре-секцио!", а ме питаха искам ли да се пробвам нормално.  Grinning
И мен Simple Smile
Виж целия пост
# 623
Здравейте!
Доста време следих темичката и нека сега и аз да споделя за моето раждане във Втора градска - родих на 24.06.2010 нормално, без избор на екип.
След като изкарах почти цяла нощ вкъщи с контракции, в 6.00 часа сутринта ме приеха с 3см разкритие и контракции на 2-3 минути. Така и не можах да разбера нито едно име от нощната смяна, които ме приеха, а те бяха вече доста изнервени и уморени, тъй като аз бях 8-мата, която приемаха за смяната си и вече имаха 6 родени бебета.
В 6.30 ме сложиха в предродилна на запис, след това направиха другите стандартни процедури и на следващия преглед за разкритие към 9.00 часа вече имах 8 см (без система окситоцин), а мога да кажа, че болките ми си бяха доста поносими.
Междувременно екипите вече се бяха сменили и така останах в ръцете на Д-р Миков и Д-р Лещарска, на които съм безкрайно благодарна за добре свършената работа   bouquet.
Понеже тоновете на бебка си бяха ОК, Д-р Лещарска реши да ме вдига от леглото и напъните да ги правя в изправено положение, за да се използва гравитацията. И така с тези напъни не съм усетила дори как бързо е минало времето и вече решиха, че отиваме на магарето. След като вече бях сложена там, на третия напън моята сладка дъщеря надаваше силен рев  Simple Smile
След това имаше малко шев и кройка, но поносимо - две външни шевчета, които с месна упойка почти не усетих.
Та, като цяло мога да кажа, че раждането ми мина сравнително бързо и леко, за което заслугите са на добрите лекари и съм много доволна и от страхотното им отношение към пациентките. Не съжалявам, че реших да избера тази болница - за мен там имаше повече плюсове, отколкото минуси. Минусите са насочени повече към детските лекари и акушерки - повечето от тях бяха доста сърдити и несговорливи, но аз май бях подготвена за това от доста от разказите тук във форума. Иначе поддържането на хигиената си е на ниво според мен, а това че няма свиждане се издържа  - за 3 дни не е болка за умиране, а и без това през прозорците може да се доставя всичко и да се покаже бебчо на тати  Grinning
Виж целия пост
# 624
Здравейте мамчета!
Имам следния въпрос,ако някоя от Вас знае:докторите,които са в родилна зала,дават дежурства и в паталогията-това го знам,защото  преди година и половина раждах там,а и лежах в патологията и там се изредиха всички доктори.Та въпроса ми е дали те дежурят и в гинекологията на 3 ет.?
Виж целия пост
# 625
Преди близо месец и аз родих във 2ра гр. б-ца без избор на екип, в деня на термина отидох за запис на тоновете и те ми казаха да си взема багажа и пак да се върна. Единственото, което ми направи лошо впечатление и ми развали мнението за професионализма там беше, че когато казах, че ще искам упойка за нормално раждане докторът ми обясни, че ако искам упойка цената е 500 лева, а не 200. След като потвърдих, че ще искам упойка анестезиологът дойде да ме попита дали докторът ми е обяснил как стои въпросът с упойката. Самата упойка не знам по каква причина - дали не ми беше поставена както трябва, дозата беше много малка или не ме хвана, не ми подейства и ми биха някаква друга в ръката, понеже си усещах всички контракции, от която направо си заспах и не помня нищо от там нататък. Събудих се в коридора, където докторът ми беше донесъл телефона и ме подканяше да се обадя на близките да дойдат да ме видят. След като се обадих той взе да ми обяснява да вземем да оправим "въпроса" с упойката, че анестезиологът трябвало да си ходи. Стана ми ясно защо толкова ме подканваха да се обадя да ми дойдат на свиждане. Парите си ги взеха на ръка без да ни изпратят на касата.
Може би някой ще каже, че е трябвало да се разправям с тях, но когато 9 месеца си мислиш, че ще раждаш с упойка и ти кажат, че за да се случи трябва да платиш повече е доста притеснително. Като се има предвид, че и на зъболекар ходя с упойка не знам как бих родила без такава. В крайна сметка си платихме епидоралната упойка(чиято цена е 80 лева и останалите до 200 са за анастезиолога), а се наложи да ми бият от другата, която действа като пълна упойка и е безплатна. В резултат на нея не съм можела да напъвам и имам 4 външни шева и много вътрешни, в следствие на разкъсвания. Защо упойката беше 500 лева така и не разбрах, но за мен си беше чисто изнудване. Поне да бяха платени на каса, да си помислиш нещо друго, но...
За липсата на свиждания - за 3 дена се понася, но ако се наложи да останеш повече е ужас.
Такива са ми впечатленията от болницата. Иначе за останалият персонал мога да кажа, че повечето бяха приятни хора. Имаше и някои по-кисели, но то е като навсякъде.
Ако пак трябва да раждам не мисля, че бих избрала тази болница. Имах много големи очаквания, но с тази си постъпка доста ме разочароваха!
Виж целия пост
# 626
mmmmm, честито!   bouquet

Защо сте се оставили, много пъти и аз, и другите момичета писахме, че пари на ръка не се дават - дават се в касата на болницата срещу фактура и касова бележка! За теб е ясно, че си била неадекватна веднага след раждането, но твоите близки не е трябвало да плащат на ръка.
Виж целия пост
# 627
Мммммм, честито миличка, да ви е живо и здраво бебчето! Бъдете много, много щастливи!

Кофти случка, но важното е, че вие сте добре.
При мен се случи нещо подобно, но не съм давала пари на никой в крайна сметка. Явно минава този номер, но се учудвам, че и доктор е замесен, пиши ми на лични ако е удобно  кой е бил този доктор и анастезиолог, при които си родила.





Виж целия пост
# 628
mmmmm,alexova,по-добре е направо тук да сподели кои са били доктора и анестезиолога!Ако иска, разбира се PeaceТази информация ще е полезна на мамите, които са решили да раждат там!Аз упойка едва ли ще ползвам, но знае ли човек newsm78Ако се наложи, предпочитам да знам кого да избягвам Peace
Виж целия пост
# 629
Благодаря! Знам, че ние сме си виновни. Те пробват и от нас зависи дали ще стане или не. Alexova, какво имаш предвид, че и при теб се е случило почти същото? Иначе доктор беше В. Миков, а анастезиолог мисля, че се казваше Найденов - слаб, с бяла коса и доста зачервено лице. Не знам дали съм единичен случай при тези доктори и само от мен са поискали повече пари или просто само аз съм си платила от страх да не остана без упойка (не че имаше смисъл от нея), но след всичко, което изчетох във форума за болницата, че там никой не си иска пари и всички са много коректни не се сдържах да не споделя. Дано на останалите не им се случва да изпитват отрицателни емоции в ден като този, в който им се ражда дете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия