Колко време е годността на панадола след като се отвори шишето?

  • 8 614
  • 28
Имам един панадол отворен преди около 8 месеца. Държа го в хладилника. Снощи детето ми вдигна малко Т понеже му излиза зъб и аз реших превантивно да му дам една доза. Панадола обаче се точеше като лепило. Дадох му и му подейства така че явно все още има сила, обаче се чудя все пак дали да не изтичам да взема нов от аптеката? Освен това се чудя дали от стоенето в хладилника се е сгъстил или от  времето?
Виж целия пост
# 1
Сгъстил се е, защото е бил на студено. Би трябвало да му няма нищо от стоенето, но пък нищо не ти пречи да го "подмениш" вече с нов Grinning
Виж целия пост
# 2
На опаковката има срок на годност!!!!
Виж целия пост
# 3
По- добре си купи Калпол- почти еднаква цена, разфасовка, еднакво действие, но поне не е забранен за употреба в друга държава.
Виж целия пост
# 4
  Щом си го държала в хладилник няма проблем - просто се е сгъстил от студеното.
Виж целия пост
# 5
По- добре си купи Калпол- почти еднаква цена, разфасовка, еднакво действие, но поне не е забранен за употреба в друга държава.
Къде е забранен панадола?
Виж целия пост
# 6
В Турция, Щатите...

" ......1 000 души, умрели вследствие на приемането на ибупрофен и панадол, последният от които  така нагло се рекламира у нас - има и хора, умрели от само 6 таблетки панадол"

н.с. д-р Юлиян Караджов, " Наркотиците- почти всичко за тях" изд. Дилок


Книгата е изключително интересна и полезна, защото дава доста добра информация за доста лекарства, а и е един прекрасен наръчник за видове зависимости вкл. алкохол, цигари, кафе, чай, лекарства.

А доколкото се сещам генеричното название на ибупрофена е НУРОФЕН, почти съм 99 % сигурна. За разстрел са някой хора.......
Виж целия пост
# 7
В Турция, Щатите...

" ......1 000 души, умрели вследствие на приемането на ибупрофен и панадол, последният от които  така нагло се рекламира у нас - има и хора, умрели от само 6 таблетки панадол"

н.с. д-р Юлиян Караджов, " Наркотиците- почти всичко за тях" изд. Дилок


Книгата е изключително интересна и полезна, защото дава доста добра информация за доста лекарства, а и е един прекрасен наръчник за видове зависимости вкл. алкохол, цигари, кафе, чай, лекарства.

А доколкото се сещам генеричното название на ибупрофена е НУРОФЕН, почти съм 99 % сигурна. За разстрел са някой хора.......
Айде,стига,сериозно ли #Crazy #Crazy #CrazyАз съвсем съзнателно се снабдих с ''панадол''през лятното си гостуване в България.Нещо не ми вдъхва доверие аналога на това лекарство тук-нарича се ''акамол'',някак си съм останала с впечатление,че ''панадол'' е по-добър и ти сега с това... newsm78А,също така тук е много препоръчван и ''нурофен''.Дай по-подробна информация,моля те Praynig
Виж целия пост
# 8
В доста специализирана литература и учебници по  органичен синтез/ химия, специалност в която се разработват лекарства/  се споменават тези препарати като опасни за бебета и деца. Отделно от всичко даже и в началната страница е даден сайта на FDA. Значи той е даден по следния начин :
линкове,
SafeFetus - кои лекарства са опасни за бебетата,
кликва се на   Enter Drug Name: (Trade  or Generic), като се изписва името на лекарството или се избира директно буква, изважда всички опасни за бебетата лекарства.


Без да злорадствам, но колко имат педиатри, които  не са изписвали на децата им Нурофен или Панадол. Лошото е, че и аз не съм от щастливките.
 
Виж целия пост
# 9
Недейте да говорите така, момичета. Ако имаше нещо такова наистина, нали всичко щеше да е отдавна изтеглено от употреба. В по-голямата си част тези неща които пишат са война между фирмите. "Не приемайте нурофен - защото е опасен, вземайте ибупрофен или производните му и обратното", но че те са едно и също с различно име едва ли на някого му прави впечатление. Плюс това щом помага един медикамент то той се ползва. В нашата болница се използва в големи количества Нурофен и като противовъзпалително и като антипиретик, пък нито на едно бебе или дете не му е станало нищо можете да бъдете сигурни. Не налагам мнение разбира се всеки си взема решенията за това какви лекарства да дава на детето си, но това са моите наблюдения. А по отношение на трайността на лекарствата - всяко отворено шише /независимо с какъв сироп/, съхранявано в хладилника издържа не повече от 14 дни, след това губи свойствата си, не че не може да се ползва или не действа, но вече действието му не е както при токущо отворено, като в това число не влизат антибиотичните сиропи, чиято трайност е по-малка.
Виж целия пост
# 10
Недейте да говорите така, момичета. Ако имаше нещо такова наистина, нали всичко щеше да е отдавна изтеглено от употреба. В по-голямата си част тези неща които пишат са война между фирмите. "Не приемайте нурофен - защото е опасен, вземайте ибупрофен или производните му и обратното", но че те са едно и също с различно име едва ли на някого му прави впечатление. Плюс това щом помага един медикамент то той се ползва. В нашата болница се използва в големи количества Нурофен и като противовъзпалително и като антипиретик, пък нито на едно бебе или дете не му е станало нищо можете да бъдете сигурни.
[/color]

Искрено се радвам, че няма пострадали деца, защото и аз съм давала тези сиропи преди да разбера за евентуалните последици. Но от момента в който разбрах- спрях . Достатъчно стресове си имам за да си образувам нови. Щом има сироп със същите свойства и на същата цена защо да купувам нещо, което не е ясно дали точно при нас няма да даде страничен ефект. Изобщо не ме интересува фирмата производител или вносител как  ги ощетявам като не купувам техен продукт, та те не се интересуват от детето ми!!! А щом съм стигнала да проверявам какво се изписва на децата ми, значи съм наясно с някой рекламни кампании как протичат и то за определени страни.
Виж целия пост
# 11
В нашата болница [color=][/color]се използва в големи количества Нурофен и като противовъзпалително и като антипиретик, пък нито на едно бебе или дете не му е станало нищо можете да бъдете сигурни.


А може ли да ми обясниш:
1/ защо предпочитате да давате на деца Нурофен и Панадол вместо Калпол.
2/защо, ако няма странични ефекти FDA е забранила употребата при бебета и предупреждава за това.
3. ако не дай си боже се случи нещастен случай с тези сиропи, кой ще носи отговорност. МЗ е дало разрешение сигурно на база одобрението преди години на FDA, но сега когато FDA го свалят от употреба за бебета кога МЗ ще го забрани.

В крайна сметка всеки си има глава на раменете и носи отговорност за децата си  и сам решава какво да прави. В никакъв случай не искам да се заяждам просто искам да стигнем до конструктивен диалог "защо това лекарство вместо онова"
Виж целия пост
# 12
 "защо това лекарство вместо онова"
Eстеството на работата ни изисква даването на противовъзпалителни медикаменти по една или друга причина, та за това нашите лекари назначават Нурофен и до сега пак ти казвам, че не е навредило на нито едно дете. Ние също чухме някакви такива приказки за този медикамент, но след това всичко отшумя. Аз лично за себе си съм питала моя позната аптекарка за него и тя ми каза, че това е война на фирмите, и ако имало такова нещо тя нямало да продава Нурофен в собственната си аптека. А по отношение на Калпола и Панадола - не го даваме, защото ползваме Парацетамол сироп, който е същото лекарство, с друго име и естественно по-ниска цена, а върши същата работа. 
Виж целия пост
# 13
Винаги ще има война между фирмите и винаги ще имат поддръжници по различни институции. Но защо това да е за сметка на децата ни. Винаги може да се обърка нещо и ние да сме в този 0,00001%!  А това е сайта, в който се предупреждава, че са опасни за деца и Нурофена, и Панадола:

http://www.safefetus.com/

Искренно съжалявам, че отстъпките  и рекламните средства, които дават определени фирми за да се лансира даден медикамент, така блазнят фармацевтите. А още повече, за да си в час с новостите трябва да се следят определени институции и поне малко да отбираш от това, за което ти говорят.

А колкото до евтини и скъпи, български и вносни и други такива разделения на медикаменти, няма такова нещо. Всички са добри, но зависи за какво и кого.
Виж целия пост
# 14
Досега не съм ползвала Калпол и ми е интересно каква е основната му съставка - ако знаеш?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия