Ако някой знае...

  • 2 294
  • 17
Момичета, моля ви за помощ! налага ми се да пътувам до Гърция. Със собствената ни кола няма да стане - видът й е направо ужасяващ и няма да ни пуснат през митницата. Планирам да взема колата на баща си! пътувал ли е някой с чужда кола? Освен зелена карта, какви други документи трябва да имам? Трябва ли да се легализира пълномощното на гръцки език?
Извинете ме за десетината въпроса!!!
Предварително Ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
Аз съм писала пълномощни с такава цел само на бг. и английски без значение за коя държава.
Гърците са малко особено обаче  newsm78 Май по-добре да си го преведеш и на гръцки за да нямаш проблеми
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти много! Би ли си видяла личните... да не тормозя излишно останалите!!!
Виж целия пост
# 3
Здравей! Мисля че мога да ти помогна.Аз не съм пътуваяла с чужда кола извън страната,но съм давала свочта за тази цел- и то неведнъж.Изискването е да има пълномощно за управление на автомобила на територията на страната и в чужбина,зелена карта,и останалите стандартни документи наколата( талон,преглед,гражданска....).Моята кола е пътувала 3 пъти по този начин до Македония.Пълномощното не съм го превеждала,защото то трябва само за нашата граница.След нея не ги интересува.-важат документите на колата- талон и залена карта.Ако искаш за по-сигурно преведи пълномощното на английски.Но на гръцки- няма смисъл.Това е от мен.Дано да съм ти била полезна Simple Smile


Виж целия пост
# 4
Страхотна си!!! МНОГО БЛАГОДАРЯ!!! стискай палци всичко да бъде наред... имам предвид - на пъта!!! Аз за всеки случай питах и в гръцкото консулство - казаха ми точно, каквото и ти!!!
Още веднъж - ви благодаря!
Виж целия пост
# 5
Хайде-лек път....! Simple Smile И като се върнеш от там да разказваш!
Виж целия пост
# 6
Офф.
 Ламче,  пак по чужбинско бре  Wink
 Приятно пътуване !  Hug
Виж целия пост
# 7
така е... щото според смърфиетка в БАН сме банда мухлясали стари учени мозъци... - виж в красавицата и звяра... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46522.new#new...
Целувки, жгмъцуни!!!
Виж целия пост
# 8
Аз на няколко пъти съм подготвяла документи на коли на лизинг за Турция. И са ми искали пълномощното преведено на турски, дори и няколко пъти съм го заверявала в консулството. Иначе само със заклет преводач съм минавала.
Така че според мен си го преведи - ще ти струва не повече от 10 лв, но ще ти е мирна главата.
Другото е Зелена Карта.
Лек път.
Виж целия пост
# 9
Само да допълня-от всяка застрахователна агенция може да си изкараша международна шофьорска книжка, струва около 10 лв и трябва и снимка. Без това не пускат в Гърция, аз така обърках почивката ни, защото като четох списъка с документи, виждам международна шофьорска книжка и решавам, че става въпрос за стандартната.  ooooh!
Не би имала проблем и с очуканата кола, но както прецениш. Те гледат как изглеждат хората, дали са нормални и пр.
Много положително действа ако имаш покана или резервация за мястото, където отиваш със срок и пр. Нашата беше написана на гръцки и те много й се зарадваха.
Медицинска застраховка за чужбина за периода на пътуването.
За пълномощното и пр. нямам информация.
Виж целия пост
# 10
Леле, съвсем ме обърка... за такава книжка никога не са питали преди... а и приятелите ми, които пътуват - нямат... сигурна ли си? новите книжки са международни... пътува се навсякъде...
А покана - имам! знае се къде отивам, предполагам, че няма да има проблем!
Благодаря много!
Виж целия пост
# 11
Писах, писах и ми умря форума.
Сега по-кратко  Mr. Green
Миналата година септември минавахме границата на селото до Кап. Андреево. Промахон беше от другата страна.
На сайта на гръцкото посолство има списък с документите.
Тогава ни го искаха, даже БГ митничарите, много любезна дама не ни пуснаха, щото казаха, че гърците ще ни върнат. Един друг човечец вече беше излязъл от БГ и го върнаха обратно. Сега може нещата да са се променили.
Други минаващи твърдяха, че само Гърция изисква този документ.  Peace
Виж целия пост
# 12
Това за книжката и за Гърция и аз съм го чувала и то онзи ден, от кумеца на свекърите, но той малко обича да преувеличава.
Разказваше ми как го върнали на границата заради книжката, как си правил 8 снимки, изкарвал международна книжка и тн.т. На мен не ми се повярва много, защото брат ми и други познати си карат навсякъде с една и съща книжка, но явно наистина има нещо такова.
Виж целия пост
# 13
От консулския отдел току що ми казаха, че няма такова нещо!!! изобщо! Дано да е така...
Всички нови книжки са на български и на латиница...
Момичета, не ме стряскайте ! ужас! #Crazy
Виж целия пост
# 14
По никакъв начин не съм искала да те стряскам, даже обясних, че издаването не е сложно.
Споделих личния си опит с желание да помогна.
Естествено, надявам се ние да сме били изолиран случай в някоя друга вселена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия