Луди съседи

  • 4 237
  • 24
педро и жена му. съседите отгоре. кажете какво да ги правя?
от близо 4 години сме подложени на психически тормоз. то не е блъскане, хлопане,
то на боулинг ли не играят, на севияна ли ( испански танц ).

първият ни сблъсък: звъни педро ,придружен от жена си и , представя се и започва опит за  разговор с мъжа ми "така и така много шум вдигате, много се чува, може ли по- тихо" Shocked
у нас по онова време нямаше кой да шуми, понеже голямата тогава беше все още сама, играе си кротко в стаята (тя не е буйно дете ),заниманията й се ограничават до това да рисува или изрязва и лепи нещо си. ние със съпруга ми не изпитваме непоносимост един към друг , затова семейните ни кавги са рядкост. като добавя и неговата липса през по- голяма част от седмицата остават една събота и неделя, дето пък тогава гледаме да прекараме времето навън някъде.
остава аз да  си правя купони сама, ама без бой си признавам , че не.

значи идва човека с човечката в онази вечер да ни се оплаква, а тогава имахме специален гост . преди месец на този човек сина му загива в автомобилна катастрофа тук и беше вкъщи по един твърде неприятен повод. предполага се , че нито сме се карали, нито ни е било нещо смешно в онази нощ. но не , комшото настоява, че не сме примерни съседи. 
като вижда, че разговора не върви адекватно мъжа му го сиктирдоса културно.... и оттогава ни почват кошмарите.....

педро решава да вземе мерки като като първи ход разчита на това да се оплаче на собственика на жилището . прави го. започва да плете някакви лъжи, че сме чукали, тропали, било му разбито жилището вече.
антонио ( хазяина ) звъни на мъжа ми и му казва за тел. обаждане. той много добре е запознат с това доколко му е разсипан апартамента, защото ни е чест гост.
успокоява ни да не му обръщаме внимание и да си живеем живота спокойно....
след като нашето семейство продължава да живее необезпокоявано като съседи на височайшата особа педро, следват още едно, две обаждания от негова страна до антонио. накрая хазяина му тегли една испанска майна и му затваря телефона.   

педро решава да вземе нещата в свои ръце. запрятат ръкави с жена му - силна музика, хвърляне на тежки предмети по земята, пресилено чукане на токчета по пода, изливане на вода по прозорците. понякога имам чувстовото, че играят на боулинг горе. даже съм почти сигурна! шума и движението наподобяват тежка топка, която се търкаля из целия апартамент.

и това близо 4 години .
събуждали сме се от внезапно пусната силна музика сутрин рано ( Металика , плашат куче със салам ),  истеричен вик отгоре....

капката бе преди няколко седмици.

една сутрин в неделя нещо изтряска яко в тавана, последвано отново от силна музика. чува се и нещо по мой адрес "румънката..."
от вибрациите се задейства  музикалната играчка на Моника, с която заспива като се включи ,тръгват приспивни мелодии.

трилър, филм на ужасите!

детето скочи и се разплака. мъжа ми не издържа и хукна нагоре.
разговор , мъжа ми:  какво правиш , бе човек ще си разбиеш апартамента ?!
като първо- не сме румънци!
второ- по случайност и ние слушаме такава музика, така че не можеш да ни трогнеш .
трето- понасям те , до момента , в който не нараниш по някакъв начин семейството ми, ти го стори. имам записи на всичко, което си правил ти и жена ти , мога да те съдя за расизъм. какво искаш?

-искам да ни ви чувам говора след 24 часа. Rolling Eyes

хората са расисти със сигурност, това което си мисля още аз е:
         не обичат деца... не, направо мразят!
         преживели са някаква трагедия (аз нямам вина )
         имат психо проблем , това съм почти сигурна!

хазяина е разговарял с другите съседи , всички  ни харесват .
оказа се, че педро и педровица не си говорили и с други хора от входа.
не им идват гости, нямат приятели, погледите им са странни, жена му отвреме навреме се държи неадекватно.........
собсвеника на апартамента ни съветва да не им обръщаме внимание, според него не са в час.
не искам да сменям жилището, квартала ми харесва много като зеленина и комуникации, наема е бинго, детето свикна в училището, имаме всички условия.

какво да ги правя? мога ли да ги съдя? Embarassedструва ли си.......
сега пак играят боулинг горе и затова реших да се наплача


Виж целия пост
# 1
Ох, много неприятно. Напълно ви разбирам защото и ние имаме един луд съсед, по-точно алкохолик. Преди две години ужаса бе пълен-непрекъснато ме пресрещаше на вратат да ми се кара, че вдигам шум. Обаче мъжа ми го заплаши , че ще го набие и тоя се успокои. невероятно, но факт.
Не може ли да обсъдите с хазаяина да подадете оплакване в полицията.
Или да намерите координатите на вашия психодиспансер и да направите сигнал?
Поне тук във Франция така се прави.
Дано намерите разрешение на проблема.
Виж целия пост
# 2
А хазяина като знае какви са не може ли да ги помоли най учтиво да му напуснат апартамента (или са собственици)?
Такова съседство не пожелавам на никой
Виж целия пост
# 3
Фид, купили са го малко преди ние да се нанесем.
в полицията мислихме да се оплачем, но само ще ги смъмрят и нищо повече.
мъжа ми се страхува да вземе по така мерки, понеже пътува често и оставаме сами....а и голямата излиза сама навън.
психодиспансер? newsm78много деликатно, ох незнам!
Виж целия пост
# 4
Фид, купили са го малко преди ние да се нанесем.
в полицията мислихме да се оплачем, но само ще ги смъмрят и нищо повече.
мъжа ми се страхува да вземе по така мерки, понеже пътува често и оставаме сами....а и голямата излиза сама навън.
психодиспансер? newsm78много деликатно, ох незнам!
Значи това просто отпада като вариант Close
Ама идеята на Мариякара за психодиспансера също ми хареса
Я, да се обади и Джеми, тя нали преди 1-2 месеца имаше проблем с нейните съседи отгоре
Виж целия пост
# 5
Ко6мар, ужас, как иzдържате???

Те Педрови наематели ли са? Антонио 6том е на ва6а страна, пи6ете му едно писмо оплакване, той като собственик на блока е отговорен zа реда и zа ва6ата сигурност и спокойствие. Ако трябва викайте полицията, повторно. Събирай подписи сре6ту тях от другите съседи. Накрая Антонио да ги иzгони и готово.
Виж целия пост
# 6
Ох сори, докато пи6а се раzбра 4е не са наематели  Sad
Виж целия пост
# 7
Тук ако ми направят такъв номер и звънна в полицията ще ги изнесат с парцалите за 24 часа, няма да разберат даже какво става и няма да имат право да ми доближат къщата в радиус от 5 мили!  Crossing Arms
Това не са хора бе, това са изроди.  #2gunfire
Как може!
Хара, няма ли законово положение? Обади се и питай в полицията, наблегни на расизма, тука много се плашат от това и не смеят да гъкнат.
Виж целия пост
# 8
ужасни хора - а не може ли да опитате да ги поканите у вас ...да им стане ясно 4е не сте някакви  дето спят по земята и ядат с ръце . и тогава наи културно да им разясните 4е искате да сте добри съседи .. 4е и вие ги 4увате ..но не  предприемате нищо . намекнете им 4е може да му пуснете една ,2,3,4 денунсии ..колкото е необходимо Simple Smile . 4е сте интелигентни и образовани хора и знаете как стават тези неща . 4е имате ДИКИМЕНТИ и 4е ако продължат да го правят нямате проблеми със съдене и такива неща ..
аз така си го разказвам ,но понеже не съм изпадал в конкретната ситуация ,може да не давам адекватни съвети.
 после можеби  пък е добре изобщо да не им обръщате никакво внимание ...макар 4е това може по да ги дразни . аз мисля 4е сигурно е завист - 4е ис живеете добре и щастливо - има такива хора дето все искат да пре4ат на другите ..за съжаление ако е от завидт сигурно няма да се спрат .
не може ли да поговорите с другите хора от входа ..ако трябва и някаква подписка да направите в полицията и да ги съдите по някакъв на4ин за нанесени морални щети .
Виж целия пост
# 9
Искам да ти кажа, 4е в момента мои приятели се съдят по абсолютно същите при4ини с техните съседи. Май е вирусно тва  ooooh!.  Можете да се съдите, вашата дума срещу тяхната, хубаво е да имате и свидетел/и. Хамалогия и нерви са, лошото е 4е те са отгоре а вие отдолу, ина4е найш как се лекуват лесно. Правете видеозаписи, мисля 4е са доказателство. МОжете да ги осъдите, делата се протакат де, обещетението ще е сумата от 300 до 550 ?, плаща който изгуби, оба4е незнам дали тав ще ги спре. Баси лудницата  Close
Виж целия пост
# 10
Викни полиция, те да съставят акт.
Дори да са собственици на апартамента, може със съд да ги иzгонят. Поне тук е така, zнам zа една девойка, която я иzгониха от жили6тето на техните, понеже тормоzила системно съседите.
Аz не бих чакала и секунда.  #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Там няма ли някаква инстанция zа zа6тита правата на наемателите? Хич не се страхувай да ги натопи6, мисля, че като дойде полиция, ако ги помолите, не е нужно да каzват кой ги е викнал.
Търсете си прават беz да ви мигне окото, че това не е живот. Twisted Evil
Виж целия пост
# 11
Фид, купили са го малко преди ние да се нанесем.
в полицията мислихме да се оплачем, но само ще ги смъмрят и нищо повече.
мъжа ми се страхува да вземе по така мерки, понеже пътува често и оставаме сами....а и голямата излиза сама навън.
психодиспансер? newsm78много деликатно, ох незнам!
Значи това просто отпада като вариант Close
Ама идеята на Мариякара за психодиспансера също ми хареса
Я, да се обади и Джеми, тя нали преди 1-2 месеца имаше проблем с нейните съседи отгоре
Ми на6ите zверове се кротнаха, но пак има моменти, когато рипат като луди. Тогава почвам да млатя по ремката на вратата или тръбите на парното... Но наскоро не се е налагало, де.
Не си говорим, съвсем очевидно ги игнорирам...  и се оглеждаме zа ново жили6те.
Виж целия пост
# 12
Харичка, пак ли бе душата. Ей не ви оставиха тия хора Confused
Не съм изпадала в подобна ситуация, но си мисля, че единия вариянт е този, който Хулиганката го предлага - да ги напиете с ракия Crazy Whistling и да си поговорите като зрели хора (въпреки, че съдейки по това, което правят май този вариянт ще отпадне Thinking). Другият вариянт е наистина да ги запишете, да говорите и с другите обетатели на сградата и да заведете дело. Имате някакъв шанс според мене първо, защото сте отдолу и второ, че има расизъм в отношението им (тук бая се стряскат само като им подметнеш за това). Но преди делото е хубаво една, две жалби към полицията за психически и шумов тормоз за да им влезнат досиенцата.........

Така.........Сега ще ти кажа какво направи наш приятел, на който пък комшията му по къща му правеше мрасотийки. Понеже той цял ден е на работа, а те действат точно в този момент, той закрепи една камера отпред на къщата и една отзад (дадохме нашата дори назаем) и ги записа. Пусна преди това такива оплаквания към полицията, после към консула (кмета разбирай), събра и подписка на околните хора, които също явно не хранеха добри чувства към тях и заведе дело. Спечели го бързо и тия собственици на къщата бяха изритани от нея (забележи не са наематели - собственици). От там нататък вече имат "черно петно" и не знам дали повече някой ще им даде моргич за къща.........(сори за отклонението)
Виж целия пост
# 13
Там няма ли някаква инстанция zа zа6тита правата на наемателите? Хич не се страхувай да ги натопи6, мисля, че като дойде полиция, ако ги помолите, не е нужно да каzват кой ги е викнал.
Търсете си прават беz да ви мигне окото, че това не е живот. Twisted Evil
трябва да го проверим това Thinking
даже и идея си нямам, че може да съществува такава асоциация за защита на наемателите. създател трябва да е някой луднал от луди съседи като мен Mr. Green
Виж целия пост
# 14
ужасни хора - а не може ли да опитате да ги поканите у вас ...да им стане ясно 4е не сте
тц, не ги ща вкъщата си ! Naughty
децата ги поздравяват, оная гъсеница мълчи като пукал!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия