Писна ми от "допълнителни"такси в дет.градини!

  • 2 274
  • 56
Извинявам се,ако някой вече е пускал такава тема,но като търсих назад не видях да има!Мисълта ми е,че въпреки забраната от общината в нашия град и шуменето из пресата(пак в него),в градините пак намериха начин да си изискат допълнителната сумичка(от 25-60лв.).
В другите градове има ли го това нещо?
Моля ,ако има някой по-запознат как стои въпроса с отпускането на средства от общините за детските заведения,да напише ,защото ми писна да ги слушам как все нямало пари за тях,а в същото време се купуват всевъзможни боклуци-ненужни при това!
Аз ли нещо не съм нормална щом смятам,че се злоупотребява с тези пари!?!
Виж целия пост
# 1
Има го разбира се. Аз днес забравих за родителската Sad, но веднага се информирах по телефона за какво става дума.
Въртим, сучем - пари искаме.

25лв за тетрадки, поне е еднократно;
40 лв - такса;
15лв - плуване;
12лв - английски;
12лв - танци
+ вода и т.н.

Разбира се дейностите не са задължителни. Ако искам да ходи на всичко таксата става 80лв.
Виж целия пост
# 2
Ужас!При вас даже са и по-големи!
Отвратена съм!Ама как да не дадеш само ти и детето ти да е като черната овца!?!Пак ще трябва да преглътнем.......
Виж целия пост
# 3
То това е доброволно задължително дарение. Плащаш и не е желателно да се интересуваш как се разходват средствата. Ние  поглезихме децата си, поне така се надявахме, с телевизор / 3 години гаранция/, но той се развали??? след като отказахме да плащаме кабелна телевизия/ има доста сапунени сериали/ и изчезна на ремонт. Англичанката преподаваше 3 пъти в седмицата, 3 лв. на урок, но по 15 минути е урока!!!  А за капак на всичко, докато не ми продаде авторския си учебник и то разпечатка, не миряса. Аз така и не успях да видя какво точно си купих за 8 лв., но жената ми обясни, че без него детето не може да се справи с английския.
Виж целия пост
# 4
И в нашата днес имаше родителска, но не бях аз, а мъжът ми. Та той ми каза, че една от мйките понеже работи в магазин за детски играчки, а магазина има и склад в Илиенци щяла да купи играчките по-евтино оттам. За целта, мили майки, ми искат по 40 лева на дете. Сметнете 40 лева по 25 деца грубо в групата и ми кажете 1 000 лева за играчки не е ли грубо. При това с отстъпка. Бясна съм и утре отивам да говоря с учителката. Ако ще събираме толкова голяма сума за играчки аз няма да дам, за да напълня гушата на някой и то за обикновени гадни китайски играчки, а ще ги купиме от друго място. Няма да стане тая!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Леле още не мога да го преглътна и беснея яко.
Виж целия пост
# 5
Навсякъде  е така, и в градините и в училищата.Ние пък плащаме 84 лева на месец за занималня,че нямали щат за учител.И в градината плащахме,за да купуват храна допълнително,че нямали средства.Ама като знаеш,че иначе го хранят само с хляб и маргарин,ще плащаш,къде ще ходиш?Положението е такова навсякъде.Все под някаква форма се искат пари,а се говори за  раждаемост.А заплатата не са ми увеличили,само дето разходите стават все повече.
Виж целия пост
# 6
Аз изобщо не знам какво правят тези играчки. Не е възможно да се чупят всички, а и като имаме впредвид, че и преди нас е имало деца- къде изчезват играчките, техниката, завесите, покривките и килимите.  Многократно съм носила книжки и играчки в градината, но когато съм влизала в групата- никога  не съм ги виждала. Питала съм детето дали им четат приказки- отговор - рядко, дали си играят с играчките- ? какви играчки. За 3 години в групата,  всяка години са се събирали луди пари и все няма нещо...........
Виж целия пост
# 7
25 лева още при постъпването ни искахауза играчки,гланцови блокчета,моливии пр.Сега в четвъртък имаме среща ,да видим
Виж целия пост
# 8
Утре сме свикани за рекет (родителска среща)-да видим с колко ще ни одрусат newsm78 newsm78 newsm78
Миналата година бяхме в нулева група и ни "отупваха" с по 25-30 лв. на на всеки 3 месеца за -тетрадки  newsm78,и гланцови блокчета,книжки,пъзели и тн.
Да видим тая година като сме първа група-колко ще ни струва newsm78
Виж целия пост
# 9
Защо да е рекет, бе момичета?
Ами вие не искате ли на децата ви да им е хубаво, то е верно, че всеки се разпростира според чергата си, но 25 лв няма и половин вечеря в ресторант...
Не може ли да черпите детето си една вечеря?
Ами аз като гледах яслите ми стана неприятно, че нямат играчки, откъде накъде, сега им е времето да играят на тези деца. Разбира се, че ще купуват. Ами и удобства трябват, вижда се, че съвсем икономично я карат.
Всъщност аз съм за събирането на пари и обучението и развлечението на децата.
Но и за строг контрол. Не мога да ги мисля тези учителки, които ще ми се паднат на мен. Ще ги проверявам до стотинка.  Laughing
Виж целия пост
# 10
Моя племенник е предучилищна но в градината.От тази година тетратките са безплатни око незнаете да кажа.Но пак им изкат пари по 25лв.за килими телевизори пердета и това е всяка година.Такса,пари за английски,пари за вода,сапун, тоал.хартия,салфетки.АМИ театъра през седмица по 2лв. на дете направо жив обир. Да питам да не да си взимате ТВ и килимите накрая накрая на годината newsm78 #Crazy newsm78
Виж целия пост
# 11
Защо да е рекет, бе момичета?
Ами вие не искате ли на децата ви да им е хубаво, то е верно, че всеки се разпростира според чергата си, но 25 лв няма и половин вечеря в ресторант...
Не може ли да черпите детето си една вечеря?
Ами аз като гледах яслите ми стана неприятно, че нямат играчки, откъде накъде, сега им е времето да играят на тези деца. Разбира се, че ще купуват. Ами и удобства трябват, вижда се, че съвсем икономично я карат.
Всъщност аз съм за събирането на пари и обучението и развлечението на децата.
Но и за строг контрол. Не мога да ги мисля тези учителки, които ще ми се паднат на мен. Ще ги проверявам до стотинка.  Laughing

Разбирасе ,че всяка майка иска  на детето и да му е хубаво!!!
Но в нашия град за повечето майки 25 лв -НЕ СА ЕДИН РЕСТОРАНТ а  пари за цяла седмица!!!!
А и честно да си кажа  ,че нещата които се купуват не винаги са много удачни-вместо телевизор могат да се купят толкова много играчки и книжки......
Виж целия пост
# 12
При нас сметката е следната:

40 - дет. градина
35 - за играчки
15 - танци
15 - английски
15 - приложни изкуства

Е, смятайте колко се вързва! Отделно плащаме и луди пари за басеин.....

Пък нека си вдигат Миним. раб. заплата на 160 лв.
Виж целия пост
# 13
Тук във всяка градина различно искат.Снощи разбрах за една,в която винаги са си събирали по 10 лв.(не включвам месечната такса).Значи при едни 10лв.стигат за всичко,а при други сумите стигат и до 60 лв.
О,ще си пускаме жалбите този път!
Виж целия пост
# 14
В нашата градина таксата е 35 лв..А на първата родителска среща ни поискаха 30лв.-за татрадки,фулмастери,водни боички и т.н.-на всички деца да са еднакви .И не е само това-госпожата искала от по скъпите боички-5 лв,от по скъпото лепило?-1,80лв...за да свиквали децата с хубавите и скъпи неща от сега.Отделно всеки месец-10лв.пеене,4 лв. танци,25лв. пиано.Вече и аз им загубих края.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия