Как давате лекарства на децата?

  • 1 091
  • 13
До сега сме пили сироп за кашлица и витамини,но тях ги разтварям в сокче и понеже са сладки си ги пие.Сега обаче давам антибиотик,който има плодов аромат,но си горчи.В сока го усеща и не иска да го пие.Направо от лъжичката пада голяма борба и в крайна сметка с по-голямото количество се оливаме.
Моля,ако някой знае някоя хитрина да я сподели,че вече ми призлява като дойде часа за прием Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Пробвай със спринцовка. Доста време само така можех да давам лекарства - пускаш по малко и чакаш да глътне и така докато изпие дозата. От борбата обаче не можеш да се отървеш, но поне не се разлива лекасрството!
Успех  Grinning
Виж целия пост
# 2
Също има на Нуби (но май сте вече големки за това, но може да помогне) едни много малки шишенца за даване на лекарства, те са ок. 20 мл.
Виж целия пост
# 3
Аз давам с мерителната лъжичка, малкият си пие без проблем. Друго ме притеснява, обаче, нали е в хладилника антибиотика, не е ли прекалено студено да го приема така? Или затопляте преди даване??
Виж целия пост
# 4
И аз съм давала студен антибиотик, от хладилника и нищо й нямаше.
Давах го със спринцовка.
Виж целия пост
# 5
Със спринцовката го пробутвам.  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз съм давала веднъж витамин С и Панадол. В мерителна лъжичка, даже й хареса  Grinning
Виж целия пост
# 7
Когато много се дърпа-със спринцовка.Иначе-с мерителната лъжичка (добре че много рядко ми се налага).
Виж целия пост
# 8
s мерителната лъжичка. По едно време се дърпаше и приготвях тайно лъжичката с лекарството, а после я пробутвах между тези с яденето. Сега пие един сироп и се справяме с лъжичката само. Много му се иска все да слага шишетата в кутийките и докато се захласне с тях - хоп в устата!
Сега обаче не зная как ще давам този имуностимулант бор....еди какво си. Били някакви глобули! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
спринцовка - да жиеят спринцовките Simple Smile ина4е с лъжи4ката ..половианта е на земята
Виж целия пост
# 10
Със спринцовка е най-лесно,даже в детския антибиотик СУМАМЕД си има специална и аз ползвам нея. Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Понякога давам със спринцовка, но впръскван към бузката, защото веднъж впръсках в гърлото и Деси повърна. Сега я залъгвам с лъжичка, но определено не ми е лесно, защото настава една ръкопашна схватка Laughing
Виж целия пост
# 12
Със спринцовката го пробутвам.  Peace
newsm10
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви момичета!
Тази вечер го пробутах със спринцовка,макар че не се спрвих добре с боравенето с нея Laughing,но утре ще съм по-добра Grinning
никога не бих се сетила за този начин Grinning.
и.........дано по-рядко ни се налага.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия