Болки в корема и евентуална бременност?

  • 1 262
  • 6
Здравейте, момичета!
Пиша ви от името на моя приятелка.

Значи, те са в процес на бебеправене и очаква да (не) й дойде на 18-ти.
От вчера е с болки в корема, но не ниско долу, а горе. Казва, че корема й е надут и я боли. Има Т 37.2 Днес като си е тръгнала от работа е повръщала. Много се е шашнала. Не знае дали да пие някакви лекарства.

На мен също ми ставаше много лошо доста преди датата на М и се опитвам да я успокоя. Според мен е нормално, но исках да чуя и вашите мнения и да й дам да ги прочете Wink

Благодаря ви!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Както всеки би ти отговорил - приятелката ти може да е бременна, но може и да не е.
Болките в корема, присъщи за бремеността, са идентични с тези преди менструация - около яйчниците със субективно усещане за "цялостно подуване на корема".
Ако приятелката ти си води температурна графика, поддържането на висока температура след овулация, би могло да се счита за симптом за бременност, но в случай, че до вчера не е имала симптоми - всички признаци може да са просто грип.
От друга страна ако очаква м. да /не/ й дойде на 18, то при 28 дневен цикъл, може би точно сега е в овулация...
В заключение - дори да има бременност умерени дози парацетамол не вредят по никакъв начин. /В библиотеката има специална тема за лекарствата при евентуална бременност/
Виж целия пост
# 2
irinii е отговорила много точно.Успех! Peace
Виж целия пост
# 3
Да , много добре го е написала Ирини .
Най - същественото според мен е това , че за симптоми за бременност е почти изключено . Има 13 дни до 18ти и е около овулация най - вероятно .
Според мен е най - добре да се консултира с лекаря си , защото пък ову болките са ниско ( и най вече в яйчниците ! ) , а не високо в корема .   
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви, момичета! Много сте отзивчиви   bouquet
Виж целия пост
# 5
Просто си е болна от стомашно-чревен вирус.
Виж целия пост
# 6
Днес, след случката е ходила на лекар. Съмняват се за апандисит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия