за или против амниоцентеза

  • 7 895
  • 23
мили маминки ,моляви дайте ми съвет Praynigимах прекресни резултати в 14 г.с. на феталната морфология и нисък риск от даун 1:4026 а от биохимичния скрининг в 16г.с. много лош-1:190 Cryмного съм изплашена защото знам ,че амниоцентезата която ми предлагат е рискована-моля ви споделете на вас правили ли са ви подобни изследвания или въпреки риска сте рещили да си родите бебчетата.и знаете ли дали бхс винаги дава точен резултат
Виж целия пост
# 1
Рисковете са ясни, но ти трябва да го решеш за себе си - основно да си отговориш на един въпрос-Дали, ако след амниоцентезата резултатите са лоши ще си оставиш бебето? Ако въпрки, че допускаш проблем при бебето имаш намерение да го задържиш, амниоцентезата е безмислена. Желая ти успех- това са трудни решения.  bouquet
Виж целия пост
# 2
Много сложен въпрос. Аз правих амниоцентеза /поради висок риск при БХС/ и родих в 26 г.с., не знам дали и това е допринесло. Мисля, че щом са ти пуснали "мухата" май ще трябва да правиш. Аз много мислих, но да се тормозиш 9 месеца и после само да го заглеждаш детето, не знам... То и ранното раждане и рисково и голям стрес. От друга страна мисля, че от всички амниоцентези направени след БХС само при 1  е потвърден лош резултат. Т.е. най-вероятно ще получиш добър отговор и ще си изкараш спокойно бременността. Обаче сега не съм в нас да проверя, при мен един от хормоните беше малко по-нисък /насочващия към Даун/ и след преждевременото раждане доц. Кременски каза, че напоследък, когато е нисък хормона, говори и за риск от преждевременно раждане. Ами това, не се тормози доколкото може.
Виж целия пост
# 3
Аз също съм правила такова изследване.
Да предупредиха ме за риск, дори попълвах декларация, но смятам, че няма нищо страшно. Бях при доктор Мазнейкова и тя беше много внимателна.
Виж целия пост
# 4
Да,  пожелах съвсем съзнателно амниоцинтеза. Аз съм на 39г.  Татито на 41.  така , че обсъдихме го, съзнавахме рисковете / съпругът ми е лекар/  и се решихме.
     Повечето , колежки на съпруга ми/ докторици/  с проблеми или късна бременост са минали през това. 
     Резултатите при бхс не са точни. Много вероятно е  съвсем всичко да е наред/ поне с това, и вярвай.. прекрасно е  да го разбереш рано. Бремеността е по- споко.
     Рискът при амниото много внимателно се преценя.. Възраст, аборти, били то спонтанни или не. и мн. др.
     Аз съм в Пловдив, но след доста проучвания тук, яхнахме колата и отидохме в Майчин дом - София.  Мнението на  моя гинеколог беше , че там правят най- много  амниоцинтези , имат  добра техника с добър опит. Д-р Живка Карагьозова и екипа  / да е жива и здрава, много е внимателна/
     Изживяването не е приказка, но е кратко... и се диша спокойно, че си направил каквото трябва , пък да става каквото ще..   тъй де.

     Както решиш , мило:-)) стискам всичките си палчета всичко да е наред с бебче и тебе. 

   
Виж целия пост
# 5
   Сори, само не помня от кога до кога се правеше амниото... От тази г.с.. до тази... Просто в този период е добро изследването. /  Ще ти кажат, всъщност.
   Дано мъничко съм била полезна с горния постинг...Simple Smile)) Аре, горе главата:-))  Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Мили Прасчо, аз не съм умна като Мечо пух, още по-малко мога да ти дам мъдри съвети, но ще се осмеля да кажа, че Yosarian те е насочила в каква посока да мислиш - дали ще направиш аборт ако и след амниото се окажат лоши резултатите. Защото ако оставиш бебчо... то е безсмислен риска и изледването.
Аз лично ако има риск бих направила всичко за да знам предварително - може би е много самонадеяно след като не съм минала по този път, но смея да твърдя, че тази болка която видях при увредените деца /а ДЦП и парализа не са най-страшните проблеми/ ще ме преследва за цял живот... Много е благородно и много тежко да гледаш специално дете - и вярно, че те са дар Божи, но ако мога да спестя това на едно дете...
Дано вземеш правилно решение!
И не се отчайвай - най-вероятно всичко ще е наред! Горе глават и бъди силна, но и бърза - амниото се прави наистина до определена седмица!
П.П. Аз бях разочарована, че амнио не се прави на всички - щото с ъм си параноик по принцип  Mr. Green
  bouquet Много прегръдки и дано вземеш правилно решение
Виж целия пост
# 7
При амниоцентеза, сигурно са ти обяснили, се изследват хромозомите на бебето - дали броят им е нормален и дали формата им е нормална (да няма липсващи парченца, грубо казано)
Аз не съм правила, бебето ми се роди с цепнатина на небцето и след раждането направиха сьщото изследване на бебето, което се прави след амниоцентеза, и резултатът беше нормален, т.е. аз и да съм правила амниоцентеза, нямаше да разбера.
Разбират се само тежки генетични дефекти, но от друга страна, дете с тежки генетични дефекти си е проблем...
БХС наистина често заблуждава, може би е по-добре да си направиш аминиоцентеза, за да си спокойна.
Моя приятелка прави, защото беше на 38г. и каза, че не е имало проблеми. Мъжът й е присъствал и казал, че на видеозона се видяло как в момента, в който я боцнали, за да вземат околоплодни води, бебето се дръпнало на другата страна... И то се пази Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Аз не съм си правила, родих в 27г.с. и мисля, че ако някой ден отново забременея ще искам да ми направят всички, ама наистина всички изследвания, ако има риск, най-добре е да го знаеш.Желая ти всичко да е наред, лека бременност и здраво, прекрасно и весело бебче с което много да се обичате Heart Eyes.
Виж целия пост
# 9
мерси много много за милите думи Hug
аз реших да я направя утре амниоцентезата при доктор Димитрова-на нея и имам доверие.
някой ме бе питал за годините-аз съм на 28 без наследствена обременненост но от гинетичната консултация ми казаха ,че само сутринта освен мен е имало още 5 жени под 30 год,едната даже на 21 на които също бхс е показало риск и нужда от амниоцентеза.много ме е страх най вече  тя да не покаже лош резултат Praynigмоля ви стискайте палци Praynig
Виж целия пост
# 10
Рискът е минимален, но когато се прави от опитен специалист (каквито са в Майчин дом) е почти нулев. Аз имах много рискова бременност, но направих амниоцентезата (чак в 21 г. с.). Нямах никакви проблеми след изследването (а поначало матката ми беше контрахирана).
П. С. И аз я правих при д-р Димитрова. Аз бях на 25 год. тогава, а бхс ми показа нещо от рода на 1:750 (грубо).
Виж целия пост
# 11
Успех утре - стискаме палци и не само да мине ок, ами и резултатите да са добре!
И да не забравиш да почерпиш виртуално след раждането  Wink  bouquet
Спокойно и всичко ще е наред - сигурна съм
Виж целия пост
# 12
Само искам да ти кажа, 4е риск винаги има, само 4е при амниоцентезата риска от  заразяване с някакъв вирус е по голям отколкото да направиш аборт. От смата игла също не бива да те е страх, слагат местна упойка ако поискаш.Самото взимане трае секунди. Желая ти успех утре  Praynig
Виж целия пост
# 13
Мисля че трябва да обсъдиш това с генетик, да ти обясни до колко е реален този риск, мисля че се имат в предвид и други фактори. При мен амноицентезата беше препоръчително-задължителна, ако мога така да се изразя. Имам дете с хромозомна болест и впредвид това бях предвидила амниоцентеза за втората бременност. Не съм правила скрининг за Даун пък и това ме се струва малко налучкване.Не знам до сега някой с висок риск от тези изледвания да е имал проблем след амниоцентеза! А иначе изледването не е болезнено и в ръцете на опитен лекар е безопасно. Каквото и да решиш - успех!
Виж целия пост
# 14
На моя близка приятелка, която беше бременна на 32 години, и правиха по желание амниоцентеза заради риска от Даун. Резултатите бяха отрицателни, за щастие и сега си има здравио и красиво момиченце. Изсладването при нея не даде никакви негативи като последствия. Имаше и един позитив-разбра в началото на третия месец, че носи под сърцето си момиченце.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия