след колко време след секцио може да се правят физи4ески упражнения?

  • 11 661
  • 40
родих преди 5 месеца със секцио, но корема ми изобщо не се пребира и е ужасно отпуснат Sad( на вси4кото отгоре целия е нацепен и имам ужасни стрии. искам да запо4на да правя упражнения , коремни преси, но не знам дали не е рано. моля споделете и също така ако някои може да ми каже някои ефективен крем за стриите ще бъда благодарна:)))
Виж целия пост
# 1
Можеш да започнеш да да правиш упражнения ако всичко е наред. Започни с 20-30 минутни програмки и пстепенно увеличвай времето. За стриите не знам, нямах този проблем.
Виж целия пост
# 2
Моят съвет е да започнеш с упражнения по пилатес, това е просто вълшебно. За стрийте разбрах, че имало ампули на Лирак, кото лекували прясно появили се стрий. Не знам твойте в какво състояние са, но тези ампули лекували червените стрий. Но като цена били скъпички. Може да провериш в аптеките аз не знам как вървят цените. Успех  Hug
Виж целия пост
# 3
На мен ми казаха, че след третия месец вече мога да започна с фитнеса Simple Smile така че спокойно межеш да започваш с физическите натоварвания Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Вече спокойно можеш да започнеш с упражненията,но за стриите не съм сигурна че има лек.
Виж целия пост
# 5
благодаря за отговорите:)) а за стриите знам, 4е няма лек, но поне се надявах за някакво 4асти4но подобрение, поне да избледнеят и поскрият.........ами то аз се нацепих в 9 месец, а детето ми е на 5 месеца и не знам това за пресни стрии ли се брои, 4е като давам много пари да знам за какво поне:)
Виж целия пост
# 6
Започвай не е рано, моята лекарка ми позволи след 2 месец, при всеки е различно
разбира се, но за свое успокоение можеш да се консултираш все пак.
За стриите лек няма, поне не пълно заличаване, казват че процедурите с лазер
помагат.
Виж целия пост
# 7


   Ако се чувстваш добре спокойно можеш да започнеш, но не с по 20-30мин. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Не е рано,5 месеца е доста дълъг период.В началото започни с леки упражнения и постепенно увеличавай.
Виж целия пост
# 9
Зависи как се чувстваш ти, някои започват с упражненията на третия месец, други по-късно...
Виж целия пост
# 10
ами по4вам тогава, 4е положението е траги4но.......а пък иде лято, а на морето няма как да се покажа така:( а за лазаерните процедури нямам финансова възможност за съжаление. ако имах такава щях да се подложа на пласти4на хирургия без да се замисля//
Виж целия пост
# 11
И маз това се питах,но тялото ми само каза!Аз от около 2 седмици ходя на фитнес.
Виж целия пост
# 12
понеже нямам на кого да оставя малкия и няма как да отида на фитнес ще спортувам в къщи, може ли някои да ми прати саит или някои комплекс от упражнения които мога да върша в домашни условия Simple Smile)
Виж целия пост
# 13
Започнах да правя коремни преси малко преди да стане един месец от операцията. На третия месец гинеколожката ми каза, че мога да се връщам на тренировки по бойни изкуства, но аз като знам какви ритници в корема има, реших да изчакам до 6-тия месец за по-сигурно.
Виж целия пост
# 14
http://www.letsgym.com/category/korem/
провери тук,аз лично започнах упражненията четири месеца след секциото и също като теб няма на кого да оставя детето,но си ги правя вкъщи,купих си и степер:)))
Виж целия пост
# 15
Можеш вече да си правиш упражнения.Относно стриите не мисля,че има ефикасен лек за тях.
Виж целия пост
# 16
упражнения спокойно можеш да си правиш, а за стриите да знаеш нищо не помага
Виж целия пост
# 17
понеже нямам на кого да оставя малкия и няма как да отида на фитнес ще спортувам в къщи, може ли някои да ми прати саит или някои комплекс от упражнения които мога да върша в домашни условия Simple Smile)
По Фиеста ТВ има чудни серии с йога и пилатес.
Виж целия пост
# 18
упражнения спокойно можеш да си правиш, а за стриите да знаеш нищо не помага
PeaceАко все пак намериш лек за стриите да споделиш Wink
Виж целия пост
# 19
благодаря за отговорите:)) а за стриите знам, 4е няма лек, но поне се надявах за някакво 4асти4но подобрение, поне да избледнеят и поскрият.........ами то аз се нацепих в 9 месец, а детето ми е на 5 месеца и не знам това за пресни стрии ли се брои, 4е като давам много пари да знам за какво поне:)
Ами не знам какво да ти кажа. Ако са ти червени още стриите пробвай, ако ли не няма смисъл.
Виж целия пост
# 20
ами не не са 4ервени ве4е стриите ......но са дълбоки.......
Виж целия пост
# 21
за стрии ползвах на мустела един серум за вече появили се стрии,струва около 40 лв. мисля че поизбледняха от него стриите и не са така дълбоки,пише че трябва да се ползва поне 3 месеца за да има ефект,пробвай да си знаеш,че си направила нещо за тях.
Виж целия пост
# 22
ами не не са 4ервени ве4е стриите ......но са дълбоки.......

Виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=383473.0;topicseen
Виж целия пост
# 23
 о  благодаря!
Виж целия пост
# 24
На мен ми казаха след 20-ти ден , след кърмене по 3 коремни преси,като всеки ден ги увеличавам.
Виж целия пост
# 25
По принцип не би трябвало да има проблем да правиш упражнения. Но ако нещо те тревожи все пак една консултация с личния ти лекар само би те успокоила. А иначе за спорт ти препоръчвам Тае-бо или Пилатес. Темпото при двата вида упражнения е различно, но са еднакво ефикасни за мен. Аз лично ги редувам. 
Виж целия пост
# 26
упражнения спокойно можеш да си правиш, а за стриите да знаеш нищо не помага
PeaceАко все пак намериш лек за стриите да споделиш Wink

съмнявам се че има такова "чудо", пробвах какви ли не мазила, зехтини и пр.... ще си ги имам и това си е... с времето избледняват, но спомена остава  Grinning  Wink
Виж целия пост
# 27
На прегледа 6 седмици след секциото, доктора ми каза, че всичко с операцията е наред и мога да почвам да спортувам. Аз ходя на плуване и ходя/бутам бързо количката по 2 часа  Mr. Green/когато времето позволява/
Виж целия пост
# 28
Аз започнах фитнес 3 месеца след секциото, но някои упражнения си ги правех и преди това... Peace
Виж целия пост
# 29
Аз родих преди 2 месеца и за 1 седмица ми мина всичко.Лекарката ми каза да се пазя 1 месец.Сега вече всичко мога да правя.Относно стриите-имам само по гърдите,но не са кой знае колко.По корема нямам нищо като имайте в предвид че бя качила само 13 кг за цялата бременност и веднага щом родих ми изчезна корема.
Виж целия пост
# 30
Здравейте мами-бъдещи и настоящи!Въпроса ми е към онези от вас,които са родили със секцио-колко време след операзцията започнахте /ако сте  започвали изобщо,разбира се/  да спортувате?Много искам да започна да правя коремни преси и да тичам,ако не друго ,но на мен ми е все още прекалено рано-родих на 08.02.т.г.,но ми се иска да започна колкото може по-скоро,въпреки че знм ,че поне 6 месеца са нужни  да минат за да мога  да се отда на активен спорт.
Виж целия пост
# 31
Аз знам че поне година трябва да мине, но ако се чувстваш добре и не те боли може и по-рано да почнеш Peace. С каката имах на моменти болки дори когато беше на 2-3 годинки.Появяваха се рядко но ги имаше.

П.П.И двете съм ги родила със секцио.
Виж целия пост
# 32
Не съм раждала още,но знам,че при всеки е индивидуално.Зависи в каква форма си била преди бременеенето,спортувала ли си,активна ли си била.Ако си била в добра форма и нямаш усложнения от секциото,3-4 месеца са напълно достатъчно,за да почнеш да спортуваш,като отначало заложиш на леки упражнения и постепенно увеличаваш интензитета.Някои жени се нуждаят от повече време преди да почнат да спортуват,но ако всичко си е наред 3-4 месеца е достатъчен период.И все пак консултирай се с лекаря си! Peace
Виж целия пост
# 33
Определено ти е още рано.Изчакай още 4-5 месеца и ако се чувстваш добре давай  newsm39
Виж целия пост
# 34
Поне 5 месеца Peace
Виж целия пост
# 35
Та ти си оперирана преди 10-12 дни,какви коремни преси ooooh!
Изчакай известно време,а за по-точен период попитай АГ-ти.
Виж целия пост
# 36
6 месеца е срока за да се възстанови от операцията горе-долу коремната стена.
Прави си сама сметката.
Виж целия пост
# 37
Аз започнах след 30дни леки коремни преси - т. н. полупреси, при които не повдигаш изцяло торса, така ми препоръча моят лекар след като свали конците. Разбира се аз бях правила упражнения преди и по време на бременноста, колкото ми позволяваше състоянието. Няма нищо страшно при секциото не се разрязват коремните мускули /вече/, поне при мен беше така, което позволява бързо възстановяване. А иначе от изписването си веднага започнах да използвам степера и постепенно въведох и упражнения за корема. Правилото е да се чувстваш добре и да не те боли при движенията и постепенно натоварване! Успех! Peace
Виж целия пост
# 38
Не са 6мес,а 2месеца и можеш да почнеш,но внимателно WinkРаждала съм и в Бг и Канада и на двете места ми казаха,че след 2 мес мога да почна с физ. у-я и коремни преси.
Виж целия пост
# 39
Изчакай поне 4 месеца. Peace
Виж целия пост
# 40
Всичко е строго индивидуално. По принцип и аз знам, че може да се започне с лек спорт след като минат 6 месеца от секциото. Първият ми опит за правене на коремни преси беше 7-8 месеца след като родих, като постепенно увеличавах натоварването. Много зависи как се чустваш, а най-добре е да се консултираш с гинеколога си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия