Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 6

  • 252 117
  • 744
# 195
Записвам се при вас, вкъщи 1/2-та е с дискова херния.
Миналата година през юни беше първата ужасна криза, с много болки и неспособност за движение.
След престоя в болница, отидохме в Павел баня.
Мога да споделя снимки от хотел Маркони.
Базата в хотела е добра, техниката за процедурите е нова.
За съжаление останахме доста за кратко - 8 дни, но тази пролет ще отидем за по-дълго.
Отивам да чета.

Снимки от Маркони
http://mimi7070.snimka.bg/bulgaria/pavel-banya-hotel-markoni-yuni-2009-g.431778

Да допълня малко инфо.
Лекарите : В хотела има лекар - невролог и лекарка - специалист по физиотерапия или нещо подобно, забравих.
Ние попаднахме на лекарката, страхотна е! Внимателна, любезна, преглежда те обстойно, гледа всички документи, които имаш. Накара мъжа ми да направи някакви упражнения, на които му помагаше - явно за да си доизясни картинката. Впечатлена съм от нея, въпреки, че съм здрава и аз се прегледах, че дори и ми откри на стъпалата нещо си, не е важно.
Отзивите за лекаря-невролог са много добри, но явно беше отпуск и нямахме честта да се засечем.


Хотелът: Може би най-доброто, което предлага Павел баня до момента. Навсякъде е пригодено за хора с двигателни проблеми. Дори и да си трудно подвижен достъпът от стаите до басейна и спа-то е организиран чудесно. Обстановката е луксозна навсякъде.

Процедурите: Рехабилитаторките никога не си спестиха дори и минутка от времето за процедури. Отлично отношение, мъжът ми се повлия добре от екстензиите, масажите /тангентор/ и още имаше /нещо с ток, но в момента не се сещам как се казваше тази процедура.
Басейнът е просторен и подводния балет хи-хи беше приятно преживяване. Рехабилитаторката, която го водеше беше от старата школа и обръщаше внимание, ако някой клинчи и не си дава много зор.
В хотела се предлага само закуска, която е към цената на стаята. Можеш да си заявиш обяд и вечеря в ресторанта към хотела, но при положение, че най-хубавия ресторант в града - отново "Маркони" се намира на 30-40 метра от хотела, не си заслужава да се храниш в хотела.
Живеем в скъп град и храненето в ресторанта ни се струваше много ефтино. Имаше и обедни менюта за 2-3 лв., но от тях не сме поръчвали.

Цени и допълнителна информация тук:
http://balneohotel-pavelbanya.eu/index.php?option=com_content&am … id=57&lang=bg
Виж целия пост
# 196
Късмет dzupo и не бързай да сядаш на компютъра при първа възможност.
Виж целия пост
# 197
Късмет dzupo и не бързай да сядаш на компютъра при първа възможност.
И от мен, стискам палци !
Виж целия пост
# 198
Благодаря на всички!
Виж целия пост
# 199

Здравей! Добре дошла и благодаря за информацията  Hug Можеш ли да допълниш малко информация за цените на стаите, храната ипроцедурите  Peace (редактирай си мнението) И предлагам да се закаи на първата страница  Wink
Става и за среща там...... Thinking
Виж целия пост
# 200
Димо, ще чакам с нетърпение да науча как е минала операцията, с цялата си душа пожелавам успешна операция! Успех, човече, и не спирай мислиш положително, всичко ще е наред , просто си на крачка от светлината отвъд болките, вярвай ми!
Виж целия пост
# 201
Хорааа, нищо не става с тоя Дексаметазон. Четвърти ден се дупча с по две ампули и днеска  е кошмар...Първия ден беше ок, и после - пак гадост. Май ще вървя при Габровски тая седмица. Ще съм благодарна ако дадете мнения къде да се оперирам, че май натам вървят нещата Simple Smile
Виж целия пост
# 202
Успешна Дзупо,чакаме те.
Добродошли на дошлите нови.
Бе, де отиде,,Няма ме,,,че аз нет нямах,нямах ама и нея я заняма.Я да се покажеш и само хубави неща да кажеш.
Аз ходих на съдов хирург описах му ситуацията,той каза,че не е ситуация, а проблем списа хапчета за два месеца и контр.прегжлед на 23март.Пита ме и що съм чакала толкоз дълго,пък аз казах,че провеждахме уж лечение с магнезий.Оказа се,че толкова продължителни крампи в краката и ръцете са индикация за по-сериозен проблем с кръвопренасянето.
Айде,че се видях в работа.  bouquet
Виж целия пост
# 203
   Здравейте, аз тъкмо се зарадвах,че не ме боли два дни, отидох до магазина, понатоварих се малко, останах и един час навън, да си поиграе внука и едва се прибрах. Цяла вечер ме боли ужасно.
Виж целия пост
# 204
Кажете къде да се оперирам бе хора, моля ви. Споделете мнения. Някой знае ли дали в Пирогов вадят целия диск, или само отстраняват хернията? А в Рилски?
Виж целия пост
# 205
benedenia, според мен надали някой ще се наеме
категорично да ти каже къде точно да се оперираш.
Ти досега правила ли си консултация с неврохирург?
Хората, които са стигали до операция, са споделяли тук, че
правят консултации с поне двама неврохирурзи и тогава
вземат окончателно решение. Мисълта ми е, че те могат да споделят
личен опит, но крайното решение трябва да вземеш ти и то след
лична консултация с въпросните лекари.  Hug
Виж целия пост
# 206
Здравейте! Мъжът ми е с ДХ и е с наднормено тегло. Възможно ли е да прави коремни преси и да бяга. Подходяща ли е йогата? Сигурна съм, че сте писали по тези въпроси, но нямам време да изчета всичко.
Виж целия пост
# 207
Benedeina, съгласна съм с shohsan, че не е редно да очакваш някой да ти препоръча къде да се оперираш. Това е решение, което сама трябва да вземеш. Консултирай се с неврохирург /с колкото решиш/ и прецени с кого се чувстваш най-спокойна. Важно е да имаш доверие на доктора си и да си позитивна. Пък и за първи път чувам някъде да се отстранява само херния, а другаде целия диск и то при една диагноза..Информирай се по задълбочено за твоя индивидуален случай, като за предпочитане е да търсиш отговори от лекари, а не по форумите.

Stella, доколкото знам бягането и коремните преси са противопоказни при хора с нашата диагноза. Май всъщност се препоръчва само плуване и упражнения по индивидуална програма. Но ако съпругът ти по принцип е активен човек и не е в период на криза, може да се занимава с всякакъв спорт. Това за наднорменото тегло е спорен въпрос. Желателно е да се тежи по-малко на костната система, но по-важна е мускулатурата.
Виж целия пост
# 208

Benedeina, съгласна съм с shohsan, че не е редно да очакваш някой да ти препоръча къде да се оперираш. Това е решение, което сама трябва да вземеш. Консултирай се с неврохирург...


benedenia,
Ти досега правила ли си консултация с неврохирург?
Хората, които са стигали до операция, са споделяли тук, че
правят консултации с поне двама неврохирурзи и тогава
вземат окончателно решение. Мисълта ми е, че те могат да споделят
личен опит, но крайното решение трябва да вземеш ти и то след
лична консултация с въпросните лекари.  Hug

Разказах ви за всичките си консултации с Габровски, Пелинков, Бусарски, и всичко, което те са ми казали - на 12-та стр от темата.. .Естествено, не търся решение във форумите, а само подкрепа и съвет. Все си мисля, че това е целта на форумите. Misha - да, има различни начини за действие при една и съща диагноза, и понеже двама различни доктора ми предлагат два различни подхода, затова реших да питам хората тук какво мислят.  Изчела съм много по случая си, не мислете, че се отнасям несериозно към себе си, и едва ли не просто си чеша езика, преди да съм отишла на лекар. Напротив, отидох навсякъде, пробвах всички алтернативи, и понеже вече всички лекари смятат че няма да стане без операция реших да попитам къде..Не разбирам защо да не е редно...
Виж целия пост
# 209
Разказах ви за всичките си консултации с Габровски, Пелинков, Бусарски, и всичко, което те са ми казали - на 12-та стр от темата.

benedenia, не бързай да се засягаш!
Никой от тук присъстващите няма да си помисли, че "просто си чешеш езика".
Но, след като самата ти след консултация с трима неврохирурга не можеш да прецениш,
как очакваш да получиш категоричен съвет от някой друг?
Нали разбираш, че това е много голяма отговорност, някой да ти каже категорично
отиди и се оперирай при доктор-еди-кой-си. Аз самата не бих поела тракава отговорност,
за другите не знам.
Иначе нашата морална подкрепа я имаш, каквото и да решиш!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия