Плащане на сметки по интернет

  • 18 686
  • 50
Здравейте,

Чудех се дали да започна да плащам сметките си по интернет. Това ще ми спести много време, но не съм убедена дали е сигурно да публикувам номер на банкова карта в интерет пространството.

Някой плаща ли сметки онлайн? Ще споделите ли впечатления?
Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Ами то има ли друг начин за плащане? Wink. Поне при нас - не (САЩ).

Връзваш си номера на банковата сметка със сайтовете за  разплащане и си готова. Обикновено сайтът на банката е със сигурна връзка и с противохакерска защита. Не мога да си  представя как още има хора, които не са се възползвали от такава услуга , улесняваща нашето ежедневие. Laughing
Виж целия пост
# 2
От няколко години ползвам 90% epay да си плащам сметките Simple Smile
Мнооого рядко ми се случва да платя касово.. Инцидентно Simple Smile
Освен това и пазарувам 90% онлайн.. главно от чужбина Simple Smile .. досега нищо не се е случило на никоя от картите ми ..
Много филми гледаш  Wink
Виж целия пост
# 3
Ами то има ли друг начин за плащане? Wink. Поне при нас - не (САЩ).

Разглезени сме ний Цонееееей, разглезени  Wink Имаше цяла тема за това кой ходи до еди къде си да плаща сметки. Радвам се че и в България вече има интернетно плащане  Peace
Виж целия пост
# 4
В epay не си публикуваш номера на банковата карта никъде. От години ги ползвам за всичките си сметки и до сега не съм имала проблем - първо не следиш нищо, те ти пращат мейл като трябва да плащаш, второ не се разкарваш и трето винаги можеш да видиш, какво си платил и какво чака. Единственият проблем е, ако картата ти е виза, че ти удържат такси за всяко плащане.
Виж целия пост
# 5
Мисля, че всички банки предлагат електронно банкиране. Необходим е електронен подпис. Струва около 50лв. Не се публикуват номера на карти никъде. Просто попълваш нареждания в сайта на банката. Електронния подпис използвам и за подаване на данъчна декларация седнал вкъщи - удобно е.
Виж целия пост
# 6
Хубаво че има електронно банкиране, но пък да се заплаща за него? И то 50лв? Нахали.
Виж целия пост
# 7
Мисля, че всички банки предлагат електронно банкиране. Необходим е електронен подпис. Струва около 50лв.

Това не е вярно! Аз съм към ДСК и не плащам нищо. При Epay също няма такси. А и поне при ДСК електронният подпис не е необходим за плащане на сметки.
 
Виж целия пост
# 8
Изключително удобен и лесен начин за плащане на сметки е по Интернет.До момента всичко е било наред.
Чериса е права newsm10
Виж целия пост
# 9
Аз дори не знам къде другаде се плащат сметките.
Виж целия пост
# 10
И аз плащам чрез epay и нямам никакви проблеми с това, спестява толкова много време и най ми харесва че по всяко време мога да си проверя наличността на картата...
Виж целия пост
# 11
Плащам през EPAY и съм много доволна. Не публикуваш никъде номера на никакви карти. От две години, ако не и повече, не съм стъпвала на гише и нямам никакви забележки.
Виж целия пост
# 12
Отскоро плащам всичко през Epay и не съм имала никакви проблеми. Това ми спестява най-малкото време и нерви да вися по опашките на гишетата. Не съм плащала никакви 50 лв. такса.
Виж целия пост
# 13
Човекът писа, че електронният подпис струва 50 лв. Simple Smile
От 01.11.2009г. въведоха промени в някаква наредба на БНБ и задължиха банките да изискват при електроното банкиране и ел. подпис или токен.
Виж целия пост
# 14
От 2003 някъде плащам всичко през Epay. Сменихме си и интернет доставчика, защото старите искаха да се плаща на ръка. Резултат-всеки месец ми спираха нета, щото забравях.  ooooh! Нищо не се е случило на картите, нямам объркани плащания.
И в PayPal имам регистрация откакто е възможно за БГ. И там никакви проблеми, само позитиви.  Sunglasses
Виж целия пост
# 15
Регистрирах дебитната карта в epay.bg
1лв само ми удържаха при регистрацията. Няма такса за плащане на битови сметки. Интернета и Булсаткома не мога да плащам там.
Виж целия пост
# 16
Препоръчвате горещо плащането по интернет - благодаря Simple Smile. Само че всички споменавате Epay. А чували ли сте нещо за eBG.bg? Една приятелка ми каза за сайта и се бях ориентирала към него.

Някой ползва ли го? Имате ли впечатления?

Извинете ме, ако ви звуча глупаво, но напоследък съм скептична към всичко Simple Smile.

Виж целия пост
# 17
Здравейте,

От сега да ви кажа, че винаги има начин да ви откраднат данните на картата, колкото и защити да има един сайт или ел. банкиране и независимо от защитите, които използвате (електронен подпис, парола за достъп, сертификат и т.н.).  Четох мнения на хора, които твърдяха, че никъде не им излизал номера на картата, тази защита е направена с цел хората около тях да не могат съвсем случайно да видят номера и след това евентуално да злоупотребят, но ще ги попитам, когато сте си регистрирали картите, попълнихте ли полето номер на банкова карта? Отговора от сега ще ви кажа, че  е – ДА, няма как да е друго яче, а щом сте го попълнили веднъж знайте, че въпросния номер се пази, а от там и възможността да бъде откраднат. Да не забравяме обаче, че тази вероятност наистина е малка и ако трябва да бъдем точни, да ви се случи подобно нещо, когато теглите пари в брой от банкомат е почти два пъти по-голям, отколкото ако плащате в интернет. За съжаление в България електронния начин на разплащане и пазаруване все още не е популярен и в момента има само две български фирми на пазара предлагащи електронни разплащания. Едната както вече споменахте голяма част е - ePay съществува от доста време и се е утвърдила на българския пазар, като лидер в този сектор, другата е eBG.bg отскоро на пазара, но за сметка на това по-гъвкава и иновативна, дори доколкото разбрах при тях в момента тече игра, ако си платиш някаква сметка участваш в томбола за парични награди, което не е зле имайки предвид, че сметките така и иначе ще трябва да заплатиш, а наградите не са малки ако не се лъжа, бяха няколко по 200 и 400 и голямата награда от 1 500 и това всеки месец до края на годината. Честито на пИчИлившите  Joy
Виж целия пост
# 18
kalkovski, не разбрах ти насърчаваш ли плащането по интернет или не Simple Smile

и моята приятелка ми спомена за тази игра на ebg.bg Simple Smile по коментарите ти съдя, че ползваш сайта? така ли е? 
Виж целия пост
# 19
Нищо не разбирам от банки, карти и виртуално плащане. Правя само разлика м/у кредитна и дебитна карта. Но не правя такава м/у дебитна, разплащателна (ако не е едно и също) карта със сума на безсрочен или срочен влог и т.н. И въобще нищо не разбирам, кво е тва ибей и вървят ли ми лихвите в дебитна карта... Ужас.
Ако някой не го мързи да обясни с две думи прости, ще съм му много благодарна.
Виж целия пост
# 20
Четох мнения на хора, които твърдяха, че никъде не им излизал номера на картата, тази защита е направена с цел хората около тях да не могат съвсем случайно да видят номера и след това евентуално да злоупотребят, но ще ги попитам, когато сте си регистрирали картите, попълнихте ли полето номер на банкова карта? Отговора от сега ще ви кажа, че  е – ДА, няма как да е друго яче

Грешиш.
Виж целия пост
# 21
Препоръчвате горещо плащането по интернет - благодаря Simple Smile. Само че всички споменавате Epay. А чували ли сте нещо за eBG.bg? Една приятелка ми каза за сайта и се бях ориентирала към него.

Някой ползва ли го? Имате ли впечатления?

Извинете ме, ако ви звуча глупаво, но напоследък съм скептична към всичко Simple Smile.



Ако питаш мене, не би трябвало да ти взимат нищо за регистрация - това са си неправомерно взети пари. Ще им давам 1 лев, затова да си регистрирам картата - да си гледат работата.
Виж целия пост
# 22
Четох мнения на хора, които твърдяха, че никъде не им излизал номера на картата, тази защита е направена с цел хората около тях да не могат съвсем случайно да видят номера и след това евентуално да злоупотребят, но ще ги попитам, когато сте си регистрирали картите, попълнихте ли полето номер на банкова карта? Отговора от сега ще ви кажа, че  е – ДА, няма как да е друго яче

Грешиш.


Възможно е и да греша макар, че съм работил в тази сфера и знам как седят нещата (освен ако не са измислили нещо ново - надявам се да споделиш ако има новости в сферата). Принципно това, което знам е че, за да регистрираш карта, с която да да плащаш, все някъде трябва да напишеш и нейния номер иначе откъде ще се взимат парите, за да ти се плащат сметките?
Аз като се регистрирах в eBg.bg си въведох еднократно номера на картата, след което тя се визуализира само с името, което съм и дал, но това не означава, че номера на карата ми не се пази в системата.
Виж целия пост
# 23
когато исках да се регистрирам в еbg ми поискаха номера на картата и това всъщонст беше повода да напиша тази тема. не съм пробвала в epayр но както казах - приятелка ми препоръча първия сайт.

ще ми споделите ли каква е разликата, ако някой знае?
Виж целия пост
# 24
Четох мнения на хора, които твърдяха, че никъде не им излизал номера на картата, тази защита е направена с цел хората около тях да не могат съвсем случайно да видят номера и след това евентуално да злоупотребят, но ще ги попитам, когато сте си регистрирали картите, попълнихте ли полето номер на банкова карта? Отговора от сега ще ви кажа, че  е – ДА, няма как да е друго яче

Грешиш.


Възможно е и да греша макар, че съм работил в тази сфера и знам как седят нещата (освен ако не са измислили нещо ново - надявам се да споделиш ако има новости в сферата). Принципно това, което знам е че, за да регистрираш карта, с която да да плащаш, все някъде трябва да напишеш и нейния номер иначе откъде ще се взимат парите, за да ти се плащат сметките?
Аз като се регистрирах в eBg.bg си въведох еднократно номера на картата, след което тя се визуализира само с името, което съм и дал, но това не означава, че номера на карата ми не се пази в системата.
В епей въвеждаш само кратко име на картата, после си я регистрираш през банкомат. Никъде не въвеждаш номер на картата, а в сайта ти излиза само валидността на картата. От години плащам така и не съм ималала грам проблем, имам и онлайн банкиране и си следя всички транзакции от там За ебг нищо не мола да кажа
Регистрирах дебитната карта в epay.bg
1лв само ми удържаха при регистрацията. Няма такса за плащане на битови сметки. Интернета и Булсаткома не мога да плащам там.
Булсаткома също може да се плаща през епей, но трябва да направиш плащането през сайта на Булсатком, обади се и ги питай, доста е объркано, но се свиква и е възможно.
Виж целия пост
# 25
когато исках да се регистрирам в еbg ми поискаха номера на картата и това всъщност беше повода да напиша тази тема. не съм пробвала в epayр но както казах - приятелка ми препоръча първия сайт.

ще ми споделите ли каква е разликата, ако някой знае?

Аз мога да дам мнение за eBG.bg защото там имам регистрация и от там си плащам сметките. Нямам никакви проблеми и подобно на това, което прочетох за ePay и при тях си получавам e-mail и SMS известия за нови фактури. Относно плащането за Булсатком е супер лесно поне през eBG.bg - влизаш на сайта на Булсатком избираш какво да платиш, след което си избираш eBG.bg и от заредената страница е необходимо да въведеш само потребителско име и парола и готово вече си платил, нито трябва да влизаш в сайта им, нито да си правиш регистрация, нито да ходиш до банкомат, което на мен ми се струва ОК.
Е това е за eBG.bg, някой да спорели как е и в ePay, че ми стана любопитно, там как стават нещата, че с това ходене до банкомат ми се струва малко демоде Wink.
Виж целия пост
# 26
Плащам си сметките през epay от доста време и нямам проблем. Само топлофикация ме дразнят, защото пропуснеш ли срока на сметката и после трябва да платиш на каса. Ползвам и банкиране, за което не ми трябва ел. подпис.
soll, влезни в сайта на epay, там всичко е обяснено. Peace
Виж целия пост
# 27
В моето семейство картата, от която се плащат сметките е с по-малки суми в нея, а не са всички спестявания на семейството, за всеки случай.
Виж целия пост
# 28
Плащам чрез интернет банкиране и от две години не вися по каси, с вечно мърморещи и недоволни хора, да си плащам сметките.
Имам и електронен подпис за преводи по банков път, така че всичко мога да платя от вкъщи.
Виж целия пост
# 29
В моето семейство картата, от която се плащат сметките е с по-малки суми в нея, а не са всички спестявания на семейството, за всеки случай.

това ми харесва като идея Simple Smile

сега вече се чудя кой от двата сайта да избера - еbg или epay Simple Smile няма ли и други?
Виж целия пост
# 30
Един тъп въпрос от мен: само с дебитна карта ли може да се извършва плащане онлайн, или става и с кредитна?
Виж целия пост
# 31
Един тъп въпрос от мен: само с дебитна карта ли може да се извършва плащане онлайн, или става и с кредитна?

Относно питането ти - може и с дебитни и с кредитни че, дори и с международни карти.
Виж целия пост
# 32
И аз от години ползвам e-pay.bg и съм много доволна.
Плащам си всички сметки без да се редя по опашки и без никаква такса и оскъпяване.
Имам и е-банкиране и проследявам абсолютно всички движения по картата така, че нямам притеснения.
Виж целия пост
# 33
Мисля, че всички банки предлагат електронно банкиране. Необходим е електронен подпис. Струва около 50лв. Не се публикуват номера на карти никъде. Просто попълваш нареждания в сайта на банката. Електронния подпис използвам и за подаване на данъчна декларация седнал вкъщи - удобно е.
Сметките ми са в ОББ и ПИБ, имам електронно банкиране и в двете, в първата банка нищо не се плаща, във втората е 5лв, чак пък 50лв за ел. банкиране не е възможно Naughty
Виж целия пост
# 34
Плащам всички сметки през Интернет с Транскарт. Само за тока в София нямат плащане. Но там си зная - в началото на всеки месец, рано сутрин преди работа си го плащам на каса в пощата.
Може би ще може и с другите ми карти да се плаща тока през Интернет, но не съм питала в банките.
До сега/7 год/ не съм имала проблем с плащанията или с неправомерно теглене на пари от картата. Влизам си периодично в сайта и проверявам какви плащания са правени.
Виж целия пост
# 35
Мисля, че всички банки предлагат електронно банкиране. Необходим е електронен подпис. Струва около 50лв. Не се публикуват номера на карти никъде. Просто попълваш нареждания в сайта на банката. Електронния подпис използвам и за подаване на данъчна декларация седнал вкъщи - удобно е.
Сметките ми са в ОББ и ПИБ, имам електронно банкиране и в двете, в първата банка нищо не се плаща, във втората е 5лв, чак пък 50лв за ел. банкиране не е възможно Naughty
Моля, чети внимателно! Около 50лв струва електронен подпис. Ел.банкиране не струва нищо, но без подпис нем ожеш да нареждаш, доколкото знам.

Един тъп въпрос от мен: само с дебитна карта ли може да се извършва плащане онлайн, или става и с кредитна?
Може и без карта.
Виж целия пост
# 36
Мисля, че всички банки предлагат електронно банкиране. Необходим е електронен подпис. Струва около 50лв. Не се публикуват номера на карти никъде. Просто попълваш нареждания в сайта на банката. Електронния подпис използвам и за подаване на данъчна декларация седнал вкъщи - удобно е.
Сметките ми са в ОББ и ПИБ, имам електронно банкиране и в двете, в първата банка нищо не се плаща, във втората е 5лв, чак пък 50лв за ел. банкиране не е възможно Naughty
Моля, чети внимателно! Около 50лв струва електронен подпис. Ел.банкиране не струва нищо, но без подпис нем ожеш да нареждаш, доколкото знам.

Да, електронният подпис е за преводи на пари през интернет, което няма нищо общо с питането на авторката за плащане на сметки. А за тях не се изисква такъв.
Виж целия пост
# 37
Регистрирах дебитната карта в epay.bg
1лв само ми удържаха при регистрацията. Няма такса за плащане на битови сметки. Интернета и Булсаткома не мога да плащам там.
Булсатком имат плащане през epay.bg - отиваш в сайта на търговеца bulsat.com, цени, регистрираш се, после трябва само да знаеш номера на картата, генерираш плащане и плащаш през epay.bg
Виж целия пост
# 38
Благодаря, видях вчера, следващият път ще пробвам така да го платя Булсаткома Simple Smile
Виж целия пост
# 39
Моля, чети внимателно! Около 50лв струва електронен подпис. Ел.банкиране не струва нищо, но без подпис нем ожеш да нареждаш, доколкото знам.
Няма такова нещо! Нищо не ми струва издаването на сертификата, с който мога да подписвам платежните нареждания през интернет. Ако си кача сертификата на флашка, мога да правя това от всеки един компютър, с достъп до интернет. От два месеца съм с нов компютър и трябваше да направя нов сертификат, защото нямаше влизане в стария компютър, от където можех да го взема. Обадих се в call центъра на банката и това стана с 10 минутки разни настройки с инструкции по телефона.
Виж целия пост
# 40
Моля, чети внимателно! Около 50лв струва електронен подпис. Ел.банкиране не струва нищо, но без подпис нем ожеш да нареждаш, доколкото знам.
Няма такова нещо! Нищо не ми струва издаването на сертификата, с който мога да подписвам платежните нареждания през интернет. Ако си кача сертификата на флашка, мога да правя това от всеки един компютър, с достъп до интернет. От два месеца съм с нов компютър и трябваше да направя нов сертификат, защото нямаше влизане в стария компютър, от където можех да го взема. Обадих се в call центъра на банката и това стана с 10 минутки разни настройки с инструкции по телефона.
Наистина ел. подпис струва 50 лв. Но за интернет банкиране не се изисква (или поне в повечето банки е така). Само за плащания към бюджета искат, но и за това не съм 100% сигурна.
Виж целия пост
# 41
Плащам сметките чрез интернет банкиране на ДСК!Извършвам редовно и плащания към бюджета,но имам само сертификат,досега не ми е бил нужен ел.подпис!
Виж целия пост
# 42
E-pay е номер 1  Peace
Така не трябва да си въвеждаш номера на картата в интернет newsm10.
Виж целия пост
# 43
E-pay е номер 1  Peace
Така не трябва да си въвеждаш номера на картата в интернет newsm10.

Позволи ми да не се съглася с тебе - как ли пък не ще ходя на банкомат да си активирам картата ..... и после ако си забравя паролата ще плащам по 1 лев за да ми изпратят нова, а не искат ли да им плащам затова, че дишам, за да имат по-големи печалби?
Виж целия пост
# 44
Kalkovski, не знам какво защитаваш, но при положение, че от ноември съм висяла по един час в пощата за да платя тока, след като закриха салоните, с кеф го дадох този 1 лв
Виж целия пост
# 45
E-pay е номер 1  Peace
Така не трябва да си въвеждаш номера на картата в интернет newsm10.

Позволи ми да не се съглася с тебе - как ли пък не ще ходя на банкомат да си активирам картата ..... и после ако си забравя паролата ще плащам по 1 лев за да ми изпратят нова, а не искат ли да им плащам затова, че дишам, за да имат по-големи печалби?
Shocked
Че ти тоз лев си го плащаш еднократно..
А кой те кара да си слагаш безумно сложна парола, че да я забравяш..
Още повече, като го ползваш редовно, няма как да я забравиш  Crazy

По-глупав довод не бях чувала  ooooh!
Виж целия пост
# 46

 По-глупав довод не бях чувала  ooooh!
 
 Peace
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
Виж целия пост
# 47
Един тъп въпрос от мен: само с дебитна карта ли може да се извършва плащане онлайн, или става и с кредитна?

Относно питането ти - може и с дебитни и с кредитни че, дори и с международни карти.

Много ти благодаря!!  bouquet
Виж целия пост
# 48
От почти 6 години не знам коя каса къде. Ползвам само и единствено Epay
Плащам всички сметки и превеждам кредитите.
Не ми е нужно електронно банкиране.
Виж целия пост
# 49
Благодаря на всички, които се включиха Simple Smile

Въпреки препоръките ви за Ерау избрах eBGл. Simple Smile извинете, ако някой се засегне - просто имаше кой да ми почогне с регистрацията - много мразя да се занимавам с подобни неща Simple Smile.

и за да съм откровена докрай, сигурна съм, че ще ме помислите за глупава, но ще рискувам  Embarassed - избрах ги, защото имат някаква награди. така или иначе трябва да си плащам сметките Simple Smile

Още веднъж, благодаря ви, че ме насърчихте да плащам сметки онлайн!   bouquet
Виж целия пост
# 50
От 4-5 години вече и аз плащам всичко през Еpay. Доволна съм, пестя време, нерви и какво ли още не  Peace

Но искам да ви попитам за всичко платено по интернет получавате ли по пощата фактура?
Аз ежемесечно получавам от всички с изключение на ВиК? До сега никога не съм получила от тях някаква информация какво точно съм платила или трябва да платя /изразходено количество и стойност/. Не знам защо, но ме интересува не са ли длъжни да ми изпращат някакви писма и регламентирано ли е някъде. Липсва ми обратната връзка и прозрачността, не мога и да ги следя.
До сега не ми правеше впечатление, но при средно 12лв на месец, последните ми две месечни сметки са 32 и 21лв, интересно ми е защо 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия