Моля Ви помогнете с информация

  • 990
  • 14
Здравейте момичета,
редовно чета мненията във форума и смятам, че са от полза за вички.
Сега Ви моля за помощ, за съвет. не знам...
Миналия месец миоткриха киста на яйчника около 3,5 см. Докторката каза че не е опасна, фоликулярна да не се притеснявам. изписа ми Дуфастон. Имах и някакво възпаление, то попремина с хапчета и промивки за ч месец. Вчера ходих на преглед след 1 месец и кистата е вече 5,5 см. Вече изпадам в паника. Докторката ми каза, че явно Дуфастона е слаб за мен и ми изписа Оргаметрил. И двете се пият от 15-25 ден. Днес си направих изследване на женските хормони , но още не е излязъл резултата. От Бургас съм и вече мислв за преглед в София. Моляви ако някой е имал подобна ситуация да сподели опит. Изкаме да си имаме дете и не ми се мисли за операция. Дано не съм ви досадила с въпросите си.
Виж целия пост
# 1
И аз имам фоликулярни кисти и то не 1-2 Пих противоза4атъ4ни после и Дуфастон но ни6то...Просто се пукаха и се появяваха отново. Едва ли 6те се стигне до оперативна намеса спокойно newsm10
Виж целия пост
# 2
Звучи успокоително. Дано да си права. Казаха ми, че с тях трудно ще забременея ?!?
Виж целия пост
# 3
Ми на мен не са ми казвали такова не6то а само 4е кистите влиаят на ову-то (можели да попре4ат да се образува и отдели фоликул или не6то такова.. newsm78 )но аз май досега не сам имала проблеми с ову-то от няколко месеца все си го следя и си го има...но и ние имаме проблеми с беб4о  Cry Но ако това 6те те успоки поне малко кумицата ми имала такава киста и тя се спукала след като забременяла Simple Smile Така 4е ти препоръ4вам да си пие6 хап4етата и да немисли6 за ной Naughty
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти, много си мила.
За съжаление  днес си взех изследванията на хормоните -
Progesteron 12.83 (10.62-81.28)
Estradiol 316.1 (132-488)
Prolaktin 856 (59.3-619) #Crazy
Ти имаш ли проблеми с пролактина. Чета във форума, че с висок пролактин няма големи шансове за забременяване.
Виж целия пост
# 5
Пролактина ти е доста висок. Какво ти каза докторката? Той пречи за забременяването...изписват се хапчалъци и той се нормализира така, че спокойно. Просто доктор трябва да си даде мнението. Има няколко вида лекарства за пролактина...единия е Бромокрептин ама не си го самоназначавай. Има доста теми тук за висок пролактин...потърси ги. Успех  bouquet
Виж целия пост
# 6
Благодаря Ви момичета,
Докторката каза да си направя снимка (ренгенова) на хипофизата.
Аз все пак днес си направих още едно изследване на пролактина. Не че ще има промяна, но се надявам .!. Rolling Eyes. В понеделник ще правя снимката , а до тогава ще се самоизяждам от предположения (все лоши разбир се). Стискайте ми палци.
Вие сте ми опората, не искам да товаря половинката си със всиките си догатки.
Виж целия пост
# 7
Аз стискам,дано всичко се оправи скоро!!! Hug
Виж целия пост
# 8

Аз все пак днес си направих още едно изследване на пролактина.

A по правилата ли направи изследванията? Нали знаеш без месо предната вечер, без секс, да не са ти пипани гърдите, да си спокойна и т.н.
Виж целия пост
# 9

A по правилата ли направи изследванията? Нали знаеш без месо предната вечер, без секс, да не са ти пипани гърдите, да си спокойна и т.н.

Мисля, че да. Не само че не съм яла месо, ами предния ден ядох само ябълки. Prolactin- а беше увеличен с 30 единици. Казват, че много се лияе от емоциите, но на този фактор не мога да влияя. Днес си направих снимка на хипофизата. Според доктора там няма проблем. След обед ще ходя при моята лекарка. Да видим какво ще измисли. Ще Ви кажа каквото и да е. Вече започвам да се побърквам #Crazy
Виж целия пост
# 10
Не се притеснявай толкова за пролактина. При правилно лечение нивата му ще паднат за 2-3 месеца. Успокой се и не мисли толкова за това.
Желая ти късмет.
Виж целия пост
# 11
Благодаря Ви момичета.
Сега се връщам от преглед при моята лекарка. Каза, че хормуналния дисбаланс не бил предизвикан от физиологични изменения, което е добре и както ми казахте ще трябва да взимам Parlodel или както там се казва (още не съм си го купила) и всичко щяло да е наред. Много се надявам да е така. Притесняват ме само страничните реакции ??? Няма ли лекарство без такива ефекти - падане на кръвно, виене на свят ...
Виж целия пост
# 12

Аз все пак днес си направих още едно изследване на пролактина.

A по правилата ли направи изследванията? Нали знаеш без месо предната вечер, без секс, да не са ти пипани гърдите, да си спокойна и т.н.

Особено важно е да се полежи или поне поседи 20 мин преди взимането на кръв.
Виж целия пост
# 13
Ми на мен не са ми казвали такова не6то а само 4е кистите влиаят на ову-то (можели да попре4ат да се образува и отдели фоликул или не6то такова.. newsm78 )но аз май досега не сам имала проблеми с ову-то от няколко месеца все си го следя и си го има...но и ние имаме проблеми с беб4о  Cry Но ако това 6те те успоки поне малко кумицата ми имала такава киста и тя се спукала след като забременяла Simple Smile Така 4е ти препоръ4вам да си пие6 хап4етата и да немисли6 за ной Naughty

кажи, за кумицата ти какво станало, че аз съм бременна но съм с така киста
Виж целия пост
# 14
Здравейте, всички!
От както се помня цикъла ми е бил много нередовен ( 4-5 пъти годишно). Пролетта си направих хормонални изследвания и познайте - пролактин 840. Лекарката ми предписа Парлодел, по 1/4 хапче, защото съм слабичка, 43кг. Първата вечер спах като заклана, не се чувствах добре. Още на втория ден припаднах, на четвъртия усях да седна, преди да припадна отново и приключих с Парлодела. От тогава не съм си изследвала хормоните, нито пък съм пила някакви лекарства, а най- учудващото е , че вече 5 месеца подред цикъла ми идва. Не знам дали причинната е в Парлодела (изпила съм всичко на всичко едно хапче), но М.-то си е факт.
Желая ти много успех и недей да бъдеш негативно настроена!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия