Колко трябва да изяжда бебе на 2 месеца?

  • 1 136
  • 4
Някой знае ли какви са нормите за количеството кърма, от които има нужда бебе на 2 месеца?Знам, че при различните хранения през деня, бебето изяжда различни количества, но горе-долу Rolling EyesЛекарката ми каза 100 гр., което ми се вижда много и се притеснявам, че нямам толкова кърма всеки път - особено вечер. Момченцето ми е почти на два месеца и е 5100 вече, но имам чувството, че не си дояжда Sad Много се притеснявам да не остава недохранен, защото вечер особено дори след хранене много плаче Cry
Виж целия пост
# 1
щом го кърмиш, количеството на практика не те интересува, защото не можеш да го установиш
според "нормите" бебчо трябва да изяжда следното количество за всеки месец: 1, номер на месеца, 0, т.е за втори месец 120 мл., за трети - 130 и така; но това количество е при 6 пъти хранене на ден
Виж целия пост
# 2
Трябва да яде точно колкото пожелае Grinning ясно,че се притесняваш,особено заради плача на бебе,но на практика когато бебето ена кърма,количествата въобще не трябва да те интересуват,още повече,че няма как да прецениш с точност милилитрите.
Най-точния признак дали бебето получава достатъчно,са напишканите памперси (но само при условие,че не даваш изобщо вода,сок или добавка - те не са необходими!) - ако имате 6 мокри памреса и бебето ака нормални акита с цвят на горчица,тогава плачът е от друго,не от глад.
Може би ще ти помогне да даваш гърдата всеки път,когато бебето плаче,особено привечер - сменяй гърдите,когато пусне едната,носи на ръце и кърми в движение.Тези неспокойства са много чести при 2-месечните бебета,но много рядко причината е недостиг на кърма (а и това е лесно преодолимо с често кърмене и търпение),просто си е период,през който повечето бебета минават (моето включително - сучеше по 3-4 минути и се дърпаше с рев - а пишкаше нормално и наддаваше нормално,независимо че периодът продължи повече от месец).
Така че следи памперсите(като махнеш води и т.н.,ако изобщо даваш),давай гърдата всеки път,като плаче и не се притеснявай - ще мине Grinning
Виж целия пост
# 3
Момченцето ми е почти на два месеца и е 5100 вече, но имам чувството, че не си дояжда Sad Много се притеснявам да не остава недохранен, защото вечер особено дори след хранене много плаче Cry
Никога не знаех какво количество давам на Крис, но винаги щом се разплаче му давам да суче. В един момент вечер плачеше най много, а и сутрин. Отдавам го на коликите които имахме, а в един момент минахме и през лактацийна криза и вечерите бяха трудни, но се минава. Никога не съм се цедила за да видя какво количество изяжда. Успех и бързо минаване през проблемите.
Виж целия пост
# 4
Лекарката ти е казала нормата за адаптирано при определен брой хранения на ден. Как можеш да измериш това, което от гърдата минава направо в устата? Особено пък ако храниш на поискване и не се придържаш към строг режим. Един метод е: като събереш памперсите от последните 24 часа и ги измериш и сравниш със същия брой сухи памперси; това донякъде ще те ориентира колко е минало през стомахчето на бебо (в случай че не даваш вода и др. разбира се).

Неспокойството вечер е нещо нормално, не е непременно признак за глад, но опитът на много майки показва, че слагането на гърда в такива моменти (пък дори и да ти се струва празна) помага. Успех и без притеснения! Ти си способна да произведеш най-добрата храна за твоето дете, и то точно толкова, колкото му е необходимо! Важното е само да не пречиш на процеса сама.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия