Калциев глюконат

  • 76 270
  • 95
Вие давате ли калциев глюконат на децата си и ако давате - колко често?
Виж целия пост
# 1
Вие давате ли калциев глюконат на децата си и ако давате - колко често?

Давала съм само по предписание на лекар при алергични реакции.
Виж целия пост
# 2
 Само когато докторката ни каже.
Виж целия пост
# 3
за 4 години - нито веднъж.
И не бих дала без лекар да го е предписал.
Виж целия пост
# 4
Аз не съм давала, но съм чувала от познати че го дават и без лекарско предписание.
Виж целия пост
# 5
Не,не съм и не смятам,освен,ако не е предписано от лекар
Виж целия пост
# 6
да, при алергични реакции. Педи ми каза 1/3 от ампулата на ден в малко вода, като последната 1/3 пия аз (ако детето е кърмено  Peace ) т.е. 2 дена по 1/3 бебо и накрая 1/3 мама  Peace
Виж целия пост
# 7
Давала съм преди биене на ваксини. По предписание от лекар.
Виж целия пост
# 8
Давала сьм ведньж по предписание на лекар,по една чаена льжичкаа на ден(3-4 дена).
Виж целия пост
# 9
Да в момента давам,калциев глюконат сироп.Цяла зима каза лекарката да го давам,по 5мл веднъж седмично.С вкус на горски плодове е.
Виж целия пост
# 10
Не.
В България се прилага доста често, защо, няма обяснение ...
Опасно е. Ако ти изпишат без изследвания, задължително провери нивото на калция!
Освен това, се предлага във форма на инжекционен разтвор, няма за орално приложение ...

И още, за производителя:

Цитат на: Цитат на: Birdie в Четвъртък, 04 Май 2006, 12:02
В официалният фармацевтичен наръчник който се прилага към
Harrison Textbook of Internal Disease ( един от най-авторитетните учебници по вътрешни болести в света)->USP Drug Information се посочва изрично:(нямам за съжаление линк, тъй като аз притежавам учебника закупен със CD-то)

"CALCIUM GLUCONATE

Summary of Differences

Category: Injection may also be used as an electrolyte replenisher, a cardiotonic, an antihyperkalemic, and an antihypermagnesemic.
Additional Dosing Information
See also General Dosing Information .
Calcium gluconate injection is for intravenous use only; it is not to be administered intramuscularly, intramyocardially, subcutaneously, or permitted to extravasate into any body tissue; may cause severe tissue necrosis and/or sloughing, and abscess formation.
Calcium gluconate contains 90 mg of calcium ion per gram."

************************************************
И се посочват формите за приложение пер ос:

"CALCIUM GLUCONATE TABLETS USP

Usual adult and adolescent dose:

Hypocalcemia (prophylaxis)-Oral, amount based on normal daily recommended intakes.
Hypocalcemia (treatment)-Treatment dose is individualized by prescriber based on severity of deficiency.
Usual pediatric dose:

Dosage form not appropriate for use in children."

Единствено подходяща за орално приложение при деца се посочва третата форма:

"CALCIUM GLUCONATE TABLETS (CHEWABLE) USP

Usual adult and adolescent dose:

Hypocalcemia (prophylaxis)-Oral, amount based on normal daily recommended intakes.
Hypocalcemia (treatment)-Treatment dose is individualized by prescriber based on severity of deficiency.

Usual pediatric dose:

Hypocalcemia (prophylaxis)-Oral, amount based on normal daily recommended intakes.
Hypocalcemia (treatment)-Treatment dose is individualized by prescriber based on severity of deficiency."

*********************************
Както виждате
Ампулната форма не се прилага орално (първият цитат), нито калциевият глюконат таблетки е изобщо използваем в педиатричната практика (вторият цитат), а само третата форма->таблетки за дъвчене са приложими, и то само като профилактика и лечение на калциев дефицит и за нищо повече (трети цитат).
*********************************
Давам пълното извлечение за Калциев глюконат ампулна форма:

"CALCIUM GLUCONATE INJECTION USP

Usual adult dose:

Hypocalemia (prophylaxis)-Intravenous infusion, as part of total parenteral nutrition solutions, the specific amount determined by individual patient need.

Hypocalcemia (treatment) or
Electrolyte replenisher-Intravenous, 970 mg (94.7 mg of calcium ion), administered slowly at a rate not to exceed 5 mL (47.5 mg of calcium ion) a minute. The dosage may be repeated, if necessary, until tetany is controlled.

Note:  For use in cases such as hungry bones syndrome, some clinicians recommend that calcium gluconate be diluted in isotonic solution and given by continuous intravenous infusion at a dosage of 0.5 to 1 mg per minute (up to 2 or more mg per minute). The rate and/or concentration can be adjusted until oral calcium supplements can be given.

Antihyperkalemic-Intravenous, 1 to 2  12 grams (94.7 to 189 mg of calcium ion), administered slowly at a rate not to exceed 5 mL (47.5 mg of calcium ion) a minute, the dosage being titrated and adjusted by constant monitoring of ECG changes during administration.

[Antihypermagnesemic]-Intravenous, 1 to 2 grams (94.7 to 189 mg of calcium ion), administered at a rate not to exceed 5 mL (47.5 mg of calcium ion) a minute.

Usual adult prescribing limits:

15 grams (1.42 gram of calcium ion) a day.

Usual pediatric dose

Hypocalcemia (prophylaxis)-Intravenous infusion, as part of total parenteral nutrition solutions, the specific amount determined by individual patient need.

Hypocalcemia (treatment)-Intravenous, 200 to 500 mg (19.5 to 48.8 mg of calcium ion) as a single dose, administered slowly at a rate not to exceed 5 mL (47.5 mg of calcium ion) a minute, repeated if necessary until tetany is controlled.

Exchange transfusions in newborns-Intravenous, 97 mg (9.5 mg of calcium ion) administered after every 100 mL of citrated blood exchanged.

Copyright© 2001 Micromedex, Inc.  All rights reserved."
****************************
Никъде като показание за приложение на калций не се включват алергични състояния, атопичен дерматит, болести на дихателната система, детски бронхити.
Виж целия пост
# 11
Преди ваксинация, по препоръка на лекарката.
Виж целия пост
# 12
Освен това, се предлага във форма на инжекционен разтвор, няма за орално приложение ...

Има едно сиропче за деца. На него пише, че се дава при дефицит на калций, усилен растеж, алергични състояния и ускоряване на кръвосъсирването.
Виж целия пост
# 13
ето такъв давам аз пише,че е и за укрепване на имунната система+това което е писала Китче
Виж целия пост
# 14
Да и на нас точно такова сиропче ни бяха изписали.
Виж целия пост
# 15
Давала съм след изследвания на детето, които категорично отчетоха недостиг на калций и по схема, предписана от съответния лекар.
Виж целия пост
# 16
Не съм давала, и не бих далабез лекарско предписани и без необходимите изследвания.
Виж целия пост
# 17
Освен това, се предлага във форма на инжекционен разтвор, няма за орално приложение ...

Има едно сиропче за деца. На него пише, че се дава при дефицит на калций, усилен растеж, алергични състояния и ускоряване на кръвосъсирването.

Сигурна съм, че авторката пита за ампулите.
Но и така да е, той няма нищо общо с алергичните състояния и трябва да се дава само след доказана липса с изследвания ...
Виж целия пост
# 18
На нас ни бе изпизан при сериозна настинка, за по-бързо разширяване на бронхите и за преминаване на секрета от носа! Но така и не посмях да го давам, но аз от други съображения!
Виж целия пост
# 19
В момента й давам,защото направи алергична реакция,давам го 3 дена сутрин и вечер по 3мл.,днес вече ще го спирам,давам го по лекарско предписание(консултирах се с 3-ма лекари преди да го дам за да съм сигурна че детето има нужда от това).
Виж целия пост
# 20
Давала съм. Само по лекарско предписание.
Виж целия пост
# 21
И на нас доктора ни изписва такъв сироп преди годинката, заедно с други лекарства когато е болен.
Виж целия пост
# 22
На голямата съм давала при хрема и при прием на АБ.
На малката при алелгична реакция.
Но винаги по лекарско предписание.
Виж целия пост
# 23
Давала съм на 11 месеца по предписание на лекар за четири дни.
Виж целия пост
# 24
Давах преди две години по лекарско предписание. Изписа ми го 2 пъти може би, когато имаше бронхит, като придружаващо лекарство, като добавка, повишаваща имунитета, но напълно излишна според мен. Спрях го на своя глава. Става дума за сиропът калциев глюконат.
Направи ми впечатление, че веднъж питах за детски калций и аптекарката ми даде калциев глюконат и каза, че това бил единственият калций, годен за деца, нямало под друга форма Rolling Eyes
Виж целия пост
# 25
Аз питам за сиропчето - нашата педиатърка все ми казва да му давам. Било хубаво за зъбките  newsm78
Виж целия пост
# 26
Вие давате ли калциев глюконат на децата си и ако давате - колко често?

Давала съм само по предписание на лекар при алергични реакции.
По същия начин и при нас.
Виж целия пост
# 27
Нито съм давала, нито съм чувала за какво се дава.
Виж целия пост
# 28
Давала съм. На нас лекарката ни го изписва често. Идея си нямам защо обаче- веднъж е истинал, друг пък алергия.
Виж целия пост
# 29

Освен това, се предлага във форма на инжекционен разтвор, няма за орално приложение ...


На пазара има няколко разновидности за орално приложение, едната е по-горе показаната, другата е Gluconate lactate, който е 10% сироп калциев глюконат-лактат.
Веднъж съм давала, по лекарско предписание.
Виж целия пост
# 30
Давала съм при алергични реакции, по-сериозни настинки, задължително предписано от лекар и под формата на сироп, не ампули  Peace
Виж целия пост
# 31
Не,не съм давала.
Виж целия пост
# 32
Давала съм един път на сина ми във вид на сироп.
По предписание на педиатъра беше, но за какво му го изписа тогава не се сещам в момента  Thinking
Виж целия пост
# 33
Като малък, синът ми често правеше ларингит. Тогава ни изписваха това лекарство във вид на сироп.
Виж целия пост
# 34
Давала съм веднъж като беше на 2 месеца и беше болен от бронхит Tired Беше му спаднал гласа и от този сироп му се оправи
Виж целия пост
# 35
На пазара има няколко разновидности за орално приложение ...

Видях ги, явно нещата са се променили, когато моето дете беше малко само ампули изписаха Simple Smile
И все пак подобни препарати смятам, че е правилно да се приемат, след направени изкследвания, не профилактично или на око Peace
Виж целия пост
# 36
Пили сме сиропче по рецепта от педиатър. Изписано заради упорита кашлица, която отмина чак като отидохме на почивка на Банско, та според мен тотално излишно при  алергични реакции.  Thinking
Виж целия пост
# 37
По лекарско предписание съм давала при прием на АБ.. само веднъж, давах го докато давах и АБ - 5 дни... Глюконата май с 2-3 дни по-дълго.
Виж целия пост
# 38
Давала съм заедно с АБ, досега само веднъж, Слава Богу.
Виж целия пост
# 39
Здравейте, извинявам се , ако темета не е за тук, но имам спешен въпрос. Детето ми е на 10 месеца и има суха кашлица и педиатърката ми каза да му давам стодал и калциев глюконат 2 пъти по 3 мл, мъжът ми отиде веднага до аптеката и са му дали ампули инжекционен разтвор. Въпросът ми е след като са инжекциозен разтвор да му ги давам ли? Много се чудя, не намерих нищо по темата, а се притеснявам да му ги дам ей така  newsm78 
Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 40
Ето ти една тема за калциевия глюконат отпреди няколко дни http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=469377.0дано ти е полезна.
Виж целия пост
# 41
Не знам,но си мисля,че инжекционния разтвор е може би по-наситен и по-силен,а лекарката ви е изписала тези мл за сиропче.Според мен е по-добре да изчакате до утре и да вземете сиропчето.А може да се обадиш и на лекарката да попиташ дали да дадеш от ампулите и колко.
Виж целия пост
# 42
Много ви благодаря за бързите отговори  :bouque:
Утре ще ходим до педиатърката, до тогава няма да му ги давам, пък да видя какво ще каже тя  Hug
Виж целия пост
# 43
А какво става ако се предозира калция? Да не изпадаме в крайности за калциране на нещо си - със сиропче трудно ми се струва да стигнем до там, но с едни повишени нива на калция се чудя опасно ли е и за кое?  Означава ли това, че може да се предозира калции и с млечни продукти и ядките?
Виж целия пост
# 44
Не съм давала.
Виж целия пост
# 45
Давам в момента за суха кашлица , която е предизвикана от задна хрема , а както ми каза една лекарка 90 % от задните хреми са на алергична основа . Мисля че при нас има ефект , защото като че ли я овладявам тази кашлица , а лятото кашля по същия начин 1.5 м.Тогава  лекувах кашлицата с противоалергични капки и спрей , а не мисля че те са по - безвредни . Положението е че всяко лекарство  е нож с две остриета.
Виж целия пост
# 46
kati 21, мислила си за алергия към акари? Не пречи да вземеш мерки и да видиш дали няма да изчезне проблема  Peace
Виж целия пост
# 47
В момента давам калциев глюконат на сиропче(с вкус на мандаринка). В понеделник Томи се направи на каскадьор и падна от столчето, при което си нарани горната устничка отвътре и течеше кръв. По този повод ни го предписа педиатърката и каза да го давам една седмица по три пъти на ден по 2.5мл.
Виж целия пост
# 48
На нас ни бяха изписали Калциев глюконaт лактат ( сироп с вкус на мандарина), заради рахита в предните месеци.Нямам идея как може да го изписват за настинки, алергии и т.н. като той е за недостик на калций. newsm78
Виж целия пост
# 49
На нас ни бяха изписали Калциев глюконaт лактат ( сироп с вкус на мандарина), заради рахита в предните месеци.Нямам идея как може да го изписват за настинки, алергии и т.н. като той е за недостик на калций. newsm78

Нямам представа дали го изписват за настинки, но за алергии определено  Peace
Калция в човешкия организъм е важен елемент не само за изграждане на костите. Оказва влияние и върху имунната система и т.н. За едно алергично дете ако искаш изследване за всяка добавка или медикамент, който предписват лекарите то милото ще заприлича на игленик.

Все пак никой не писа дали знае какво става ако се предозира системно калция Rolling Eyes
Виж целия пост
# 50
Все пак никой не писа дали знае какво става ако се предозира системно калция Rolling Eyes

Цитат от Уикипедия:

"Излишък на калций в кръвта може да причини гадене, повръщане и калциево утаяване в сърцето и бъбреците. Това обикновено произлиза от излишно предозиране с витамин Д и може да бъде фатално за бебета."
Виж целия пост
# 51
Изписването на калциев глюконат ми прилича на изписването на конски дози витамин Д (Вигантол)...
Предозирането и на двете неща е доста сериозно обаче, струва ми се по-сериозно от причината да бъдат изписвани Rolling Eyes

На нас ни го изписаха за всеки случай, не дадох.
Виж целия пост
# 52
Давала съм по предписание на лекар.
Виж целия пост
# 53
kati 21, мислила си за алергия към акари? Не пречи да вземеш мерки и да видиш дали няма да изчезне проблема  Peace
До сега не ми е идвала тази идеа , но ако е от това няма ли да е постоянна/ алергията / при положение че дразнителя съществува  , а Петя след като овладяхме лятната кашлица до миалата седмица не е кашляла.Кашлицата започна отново след пет месеца.
Виж целия пост
# 54
Давала съм по лекарско предписание.
Виж целия пост
# 55
kati 21, мислила си за алергия към акари? Не пречи да вземеш мерки и да видиш дали няма да изчезне проблема  Peace
До сега не ми е идвала тази идеа , но ако е от това няма ли да е постоянна/ алергията / при положение че дразнителя съществува  , а Петя след като овладяхме лятната кашлица до миалата седмица не е кашляла.Кашлицата започна отново след пет месеца.

Зависи колко е силна имунната система в определен момент и количеството алерген с което се сблъска. Прочети за акарите - симптомите са такива - постоянна хрема и суха кашлица /то не че алергията към краве белтък не може да даде същите признаци де  Rolling Eyes/. Можеш да направиш много прост експеримент - там където спи детето /леглото/ под чаршафа постели тънко одеало, на възглавницата сложи 2 калъфки и сменяй и пери чаршафите и одеалото, което слагаш отдолу на всеки 3 дена. До две седмици с тоя темп на подмяна на спалното бельо ще имаш видим резултат или ще изключиш акарите като алерген /поне тия в леглото/. Ако кашлицата я имате само зимата да не би да имате мухал от конденз в дома си?  Не пречи и да пробваш да минете за седмица две на овче/козе сирене и мляко, за да изключиш и алергия към краве продукти.
Виж целия пост
# 56
Вие давате ли калциев глюконат на децата си и ако давате - колко често?
Давала съм по предписание на лекар около месец по 4мл. Сутрин 2 и вечер 2
Виж целия пост
# 57
Изписвали са ни го, но го давах за кратко. Дозата за 2-годишно дете беше 2 мл, заедно с толкова витамин Це.
Виж целия пост
# 58
Никога не съм давала и ако ми го изпише лекар, ще го сменя, лекаря, де, имам предвид. Никъде в белите страни не се дава това нещо за кашлици или алергии.
 Не се сърди, човече, съгласна съм с теб напълно, изобщо забелязвам, че с теб имаме много сходни виждания, що се отнася до педиатрични грижи  Wink.
Виж целия пост
# 59
Давам калции под формата на разтворими таблетки по лекарско предписание,един път на ден - общо за 20 дни.
Виж целия пост
# 60
Давала съм го по предписание от лекар- сиропче с вкус на мандарина, изписаха ни го във връзка с ларингита на дъщеря ми.
Виж целия пост
# 61
Изписаха го на сина ми при една много силна алергична реакция, придружена от настинка и промяна на гласа - от шефа на детско отделение към Университетска болница. Симптомите му отшумяха след 1 ампула в рамките на 2 дни,  по 2,5 мл на прием.
Виж целия пост
# 62
Педиатърката ми изписа калциев глюконат 10мл за ден, защото бебчо много киха и има 37 температура. Детето ми е на 3 седмици.Не съм го давала още мисля,че е много малко за такива лекарства.Някой с опит да даде мнение,ако може.
Виж целия пост
# 63
Мойто бебе беше на 3 месеца, когато му изписа лекарката калциев глюконат, но по 3мл на ден. Това ми се струва доста дето са ти изписали Thinking
Виж целия пост
# 64
Педиатърката ми изписа калциев глюконат 10мл за ден, защото бебчо много киха и има 37 температура. Детето ми е на 3 седмици.Не съм го давала още мисля,че е много малко за такива лекарства.Някой с опит да даде мнение,ако може.

Не виждам никаква връзка м/у кихане и липса на калции.
37 градуса е нормална Т за бебе на 3 седмици.
Ако лекарката ти се съмнява за нещо, нека пусне изследване - секрет от носа, кръвни, каквото прецени.
Но профилактично да го тъпче с калции - несериозно е.
Виж целия пост
# 65
Не се сърди човече, но ти знаеш ли как действа калциевият глюконат, за да виждаш нещо общо мжду алергия и това лекарство???  И за кои "бели страни" говориш, че не се изписва??? Аз лично имам приятелка - педиатър в Атина и тя ми казва, че понякога (в никакъв случй не под път и над път, както в БГ - права си) - го използват при алергични ринити, кашлици и т.н. И д-р Бърди работи в Гърция, но твърди обратнто...В Амстердам също познавам детенце на годинка, което пиеше това...Освен това - тук става въпрос за хранителна добавка, а н за лекарство - поне този, който аз съм купувала е добавка. Д-р Бърди говори за лекарство калциев глюконат - какво е различното ли? Ако нямам конкретни примери можем само да гадаем - концентрацията, формата, дозировката, показанията и т.н. Показанията на лекарството са болести - хипокалциемия и др. Докато при алергични и възпалителни състояния Ca глюконат се дава по-скоро "за укрепван" - то си е добавка, не лекува - то подпомага, стимулира, укрепва, благоприятства и т.н. Всеизвестно е, че има противооточно действие (намалява пермеабилитета през капилярите) и се използва при различни подобни състояния (плеврит и др). Има и десенсибилизиращо действие и това е аргументът да бъде използвам при алергични състояния. Противооточното му действие и капиляротоничното му действие о правят предпочитано средство (а не лекарство) от много БГ лекари при тези състояния. Нормално е всяка страна да си има различна практика и традиции в медицината...ти ми намирисваш отдалеч, че си човек "против ваксините" - така ли е? Ако не - извинявай. Ако да - точно в тези "бели страни" има повече задължителни ваксини от БГ. Но медицината не е - в САЩ има 3 - дай и в БГ да има 3...Това е локализация, климат, генни особености, други хабитуси...и т.н. и т.н. и т.н....всеки има право да си смени лекаря, разбира се, ако му се изписал Ca глюконат...дано това да е причината да сменяме лекарите си Peace
Истината е някъде посредата - "дозтаа прави отровата" е казано на латински - от хиперкалциемия има къде-къде по-страшни неща, отколкото едно гадене...но недак боже де...и още нещо - на мен и на всички мами около мен никога не са ми били изписвани конски дози витамин Д...впрочем знае ли човек какво е конска доза??? Когато някой не знае какво да пише - пише "конска"...та в този сисъл - може и конска доза да са ми изписали де...

П.С. Напълно подкрепям не се сърди чоече че бебе на 3 месеца без никакви прегледи и изследвания е несериозно да се "лекува" само с Ца...
Виж целия пост
# 66
Малчо имаше 5-тата шарка и тогава ни изписаха.
Виж целия пост
# 67
Вчера водих детето на преглед при една педи, която не ни е личната, но съм много доволна от нея, та тя ми каза, че калциев глюконат е желателно да се дава на бебчета над 6 месеца, пък на нас личната ни го изписа на 3 месеца за алергия и каза, че мога да му го давам профилактично за зъбите и костите. Коя от двете е  права незнам  Thinking Имам чувството, че колкото лекари - толкова различни мнения...
Виж целия пост
# 68
Здравейте, и ние сме с алергичен ларингит, детето кашля доста при промяна на времето, даже често е пресипнал...
За пръв път ни изписаха калциев глюконат на 7,5м, 2 ампули, 2 пъти на ден по 1/2. Кашлицата отшумя за 3 дни. Иначе до тогава го мъчех с Проспан и Суметролим (вторият не се препоръчва за толкова малки деца повече от 1 път на година).
Докторката каза при променливо време като започне да кашля да му давам все това, само че днес аптекарката ми препоръча калциев глюконт сироп и каза че е по-добре за малки деца.
Въпросът ми е дали знаете този сироп колко време се дава, докато отшуми кашлицата или пак не повече от 2-3 дни?!
Виж целия пост
# 69
Здравейте, и ние сме с алергичен ларингит, детето кашля доста при промяна на времето, даже често е пресипнал...
За пръв път ни изписаха калциев глюконат на 7,5м, 2 ампули, 2 пъти на ден по 1/2. Кашлицата отшумя за 3 дни. Иначе до тогава го мъчех с Проспан и Суметролим (вторият не се препоръчва за толкова малки деца повече от 1 път на година).
Докторката каза при променливо време като започне да кашля да му давам все това, само че днес аптекарката ми препоръча калциев глюконт сироп и каза че е по-добре за малки деца.
Въпросът ми е дали знаете този сироп колко време се дава, докато отшуми кашлицата или пак не повече от 2-3 дни?!

Да, аз и давам сиропа и там пише, че е за кърмачета.Лично аз го давах 10 дни сега като беше болна.Някакъв вирус имаше с температура, без нищо друго и педи каза да и давам 10 дни.
Виж целия пост
# 70
Да, аз и давам сиропа и там пише, че е за кърмачета.Лично аз го давах 10 дни сега като беше болна.Някакъв вирус имаше с температура, без нищо друго и педи каза да и давам 10 дни.

Благодаря!  Peace
Виж целия пост
# 71
Давала съм само по лекарско предписание, когато са били болни. Мисля че го дават ако се съмняват че може да направи алергична реакция.
Виж целия пост
# 72
Давам калциев глюконат лактат (сироп) по лекарско предписание. При алергични реакции, включая кашлица и сополи...
Виж целия пост
# 73
Давам го почти винаги, когато има кашлица, заедно с отхрачващи сиропи /моето хлапе е с един куп алергии/. Но...... педиатърката изрично ме предупреди, че не трябва да се дава повече от 5 дни, 2 пъти на ден по 5 мл. Обясни ми и защо, но откровенно казано изобщо не съм способна да повторя обяснението и.
Виж целия пост
# 74
Да, давах го (сиропчето) по предписание на педиатърката при алергична реакция на сина ми.
Виж целия пост
# 75
Честно да ви кажа днес детето се изкашля само веднъж  Peace
мисля да му дам сироп и утре и ако не кашля да го спра. То и времето днес беше чудесно !
Виж целия пост
# 76
Давла съм веднъж по предписание на лекар, когато малчо беше на малко по - малко от месец, заради съмнения за алергичен обрив. Давала съм от този, който е в ампули.
Виж целия пост
# 77
Да давала съм по предписание на лекар!
Но защо е тази тема? Има ли нещо нередно в това лекарство, което незнаем? newsm78
Виж целия пост
# 78
Давала съм няколко пъти преди на сина ми, ампули. Само такъв имаше тогава. При спаднал глас, при съмнение zа алергични реакции (много често се съмняват/ха май zа такива в БГ), по лекарско предписание.
Сега тук (Германия) zа малката, до сега, не са ми давали подобно нещо. Нито съм чувала поzнати майки да споменават, че са давали на децата им. Може така се е случило, не zнам. А може би наистина не го иzписват. Ще ми е интересно да раzбера повече...
Но те тук май никога и иzкуствени витамини или минерали не иzписват, в същност  Thinking ... Или поне не просто ей така.
Виж целия пост
# 79
Предписаха  сиропа, заради костната система и би трябвало да го пие вече втори месец всеки ден по 2.5 мл, но аз разреждам приема. Вигантолът му е конска доза(4 капки на ден) и него намалих своеволно. Уважавам мнението на лекаря на детето, но смятам, че прекарваме достатъчно време на слънце, а по зъбите си считам, че детенце добре се зарежда с калций LaughingА и аз съм виден столичен сиреноман и скоро ще "зарибя" и детенце, тъй че това ще ни дойде в повече.
Виж целия пост
# 80
Предписаха  сиропа, заради костната система и би трябвало да го пие вече втори месец всеки ден по 2.5 мл, но аз разреждам приема. Вигантолът му е конска доза(4 капки на ден) и него намалих своеволно. Уважавам мнението на лекаря на детето, но смятам, че прекарваме достатъчно време на слънце, а по зъбите си считам, че детенце добре се зарежда с калций LaughingА и аз съм виден столичен сиреноман и скоро ще "зарибя" и детенце, тъй че това ще ни дойде в повече.

Твое решение по колко да даваш, но аз лично не мисля, че 4 капки са много.Нашата беба имаше рахит като по малкa и е изпила доста от сиропчето и имахме моменти когато съм давала по 12 капки, а сега сме на 5.Не мисля, че временното даване ще навреди толкова, колкото ако не се дава.Дефицита на калций в организна носи много рискове. Peace
Виж целия пост
# 81
Предписаха  сиропа, заради костната система и би трябвало да го пие вече втори месец всеки ден по 2.5 мл, но аз разреждам приема. Вигантолът му е конска доза(4 капки на ден) и него намалих своеволно. Уважавам мнението на лекаря на детето, но смятам, че прекарваме достатъчно време на слънце, а по зъбите си считам, че детенце добре се зарежда с калций LaughingА и аз съм виден столичен сиреноман и скоро ще "зарибя" и детенце, тъй че това ще ни дойде в повече.

Докторката, която ни изписа Калциевия глюконат, препоръча да спрем вигантола, че било само изкуствено напомпване с хормони, каза че в този етап на годината разходките на слънце са достатъчни, стига естествено да няма опасност от наследствен рахит  Naughty И никакви дъждобрани, че децата не могат да дишат под тях и само им вредим

А пък една позната мед. сестра каза даже че така щял да вади по-лесно зъбите (но това не е проверено още от нас, вярна не вдигаме Т но пък е много крив и не спи)
Виж целия пост
# 82
Докторката, която ни изписа Калциевия глюконат, препоръча да спрем вигантола, че било само изкуствено напомпване с хормони.....

Какво общо имат хормоните с кълция и вит.D? newsm78
Виж целия пост
# 83
аз лично не си падам по изкуствени витамини
Виж целия пост
# 84
Когато и колкото е бил предписан от педиатър.
Виж целия пост
# 85
Моето дете боледува миналия месец от ларингит, сега пак е болен. Вчера му изписаха сироп калциев глюконат-лактат. Дадох му го веднъж и се опита да повърне, но не успя. Вечерта обаче го повърна веднага след приема. Някой с подобна реакция?
Виж целия пост
# 86
Моето дете боледува миналия месец от ларингит, сега пак е болен. Вчера му изписаха сироп калциев глюконат-лактат. Дадох му го веднъж и се опита да повърне, но не успя. Вечерта обаче го повърна веднага след приема. Някой с подобна реакция?
Това е може би заради вкуса му,ако го даваш чисто ,аз нашия го слагах или в млякото или в сок.
Виж целия пост
# 87
Мамчета, искам да питам дали на някоя от вас (на детенцето тоест) са изписвали калциев глюконат заради предполагаем калциев дефицит? Синът ми още няма зъби и педиатърката ни твърди, че детето трябва да приема екстра калций.
Смятала съм какъв е дневният му прием на калций (от сиренето, кис.мляко, АМ-то, млечните каши и т.н.) - покрива дневните нужди, дори и отгоре.
Та, изписвали ли са ви за тази цел?
Виж целия пост
# 88
Стеф, от нашата стоматоложка знам, че до година и два-три месеца е напълно нормално да нямат зъби някои деца. Обикновено е генетично (разпитай бабите и дядовците на теб и баща му кога са излезнали зъбите). Според мен преди да правиш каквото и да било първо се консултирай с детски стоматолог.
Виж целия пост
# 89
Майка ми не помни кога ми е изникнало първото зъбче, а на мъжът ми - на 11м. му е избило първото зъбе, после на годинката точно 4 наведнъж...
Аз не съм притеснена от факта, че няма зъби, нито мисля, че не приема достатъчно калций, само ме притеснява това, че детето си е едричко и май е наследило моята костна структура - едър кокал - и може да има нужда от доста повече калций, отколкото приема...И все пак, да го тъпча със зверски дози калциев глюконат, не ми се струва оправдано в случая Rolling Eyes Тя пед. дори ми предложи да направим рентгенова снимка на детето, да видим дали въобще има зародиши Shocked Много дечица около нас нямат зъбки още, или са само с по 1 от 6-ти месец насам...но на никой не са изписвали такова лечение.

Не ми коства да се консултирам със стоматолог, дори не се бях сетила, благодаря ти за идеята Hug
Виж целия пост
# 90
Ами от това, което описваш не смятам, че е проблемно. Не знам дали има изследване за проверка на калция (сигурно има), може да питаш педиатърката или ЛЛ и да направите, ако се притесняваш. Но така на едни голи предположения не смятам, че е добра идея да му даваш калциев глюконат. Peace
Виж целия пост
# 91
И аз по-скоро клоня към там.
да не говорим, че все пак, пробвах да му дам половин ампулка онзи ден - повърна и рева сума ти време (една мама по-назад беше писала същото)...
Благодаря ти Hug
Виж целия пост
# 92
За нищо.  Peace
Виж целия пост
# 93
Stef хубаво е да заведеш детето на зъболекар но то по принцип зародишите си личат ,аз затова не се притеснявах а моя син първото зъпче го извади на 1 и 3 месеца почти.Когато казах на нашето педи  притесненията че нямаме зъби тя ме успокои че има и случеи когато се изчаква до две години и тогава се прави снимка.Май по добре си смени педито и не давай на детето от калция. Hug  bouquet
Виж целия пост
# 94
Да се похваля, че днес видях 2-та горни предни зъба, почти са излезнали Blush
Виж целия пост
# 95
Stef  smile3501
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия