За хемоглобина, желязото и бремеността *Б*

  • 20 723
  • 40
Вчера точно писах как толкова много знам, че нямам повод за нова тема, ама ето че имам.
Резултатите ми от кръвните изследвания като цяло са добре с изключение на хемоглобина 115 при норма 120-160 за жени и среден обем на еритроцити 79.3 при норма 82-98.
Питането ми е дали допълнителната консумация на желязо преди забременяването и през първите месеци оказва някакво влияние както за зачеването, така и за успешното износване на плода?
Благодаря предварително.  bouquet
Виж целия пост
# 1
На мен винаги ми е бил нисък .. 110-112.. Сега не са ми правили още изследвания - към края на месеца каза лекаря.. И ми се струва, че ще е още по-нисък, че постоянно ми е студено и ми се спи  Sad
Виж целия пост
# 2
И аз по принцип съм с нисък хемоглобин.
На мен преди да забременея ми изписаха Pregaday таблетки - комбинирани, с желязо и фолиева киселина. Но не знам дали в БГ ги има  newsm78 Ето повече инфо.

http://www.netdoctor.co.uk/medicines/100002129.html
Виж целия пост
# 3
Моя приятелка, която наскоро си прави такива изследвания и се опитва да забременее, също имаше подобен "проблем", изписаха й някакви хапченца (желязо) . Не са и казвали да спира бебеправенето или нещо такова...
Виж целия пост
# 4
Според мен идеални за товя случай са хапчетата Малтофер - хем желязо, хем фолиева.
Попитай доктора си за тях, ако прецениш.
Няма да имат отражение върху забременяването.

Успех, успех!  Peace

Виж целия пост
# 5
Ирини, ако искаш пробвай една бабешка рецепта за твоя хемоглобин - смесваш смлени бадеми, мед и масло ( с миксер че по - лесно) Слагаш си бурканчето в хладилника и сутрин и вечер по една чаена лъжичка хапваш. Ако можеш по повечко не вреди.
Друго което би ти помогнало е да отидете с любимия на планина за седмица. Там на чист въздух и силна планинска храна - закускя, обяд и вечеря, много любов ще ти покачи хемоглобина без никакви хапове. Това не е майтап.

Успех и дано скоро ни зарадваш с хубави новини!
Виж целия пост
# 6
Аз бях с нисък хемоглобин преди да забременея. В интерес на истината само го канстатираха като факт - не са ме карали да правя нищо, нито да пия каквото и да било newsm78
Виж целия пост
# 7
според мен не ти е нисък хемоглобина- в края на бременността повечето жени са с стойности под 120- преценявам по случаите около мен- аз имах 110- и пиех малтофер- и ми го вдигна на 111 - не че не трябва да го пиеш- Даже аз малко несериозно се отнесох- като видях,че няма особен резултат престанах да го пия редовно и явно ми е паднал доста под 110, защото в крайна сметка бебо се роди с нисък хемоглобин- но сега всичко си е наред- той е на 6 месеца - здрав и лаком и хемоглобина му е наред -така че не се тревожи
Виж целия пост
# 8
Много пъти съм го писала това, но явно има нужда пак  Grinning

Ниският хемоглобин може за окаже влияние на забременяването.  Naughty Ако все пак забременяване настъпи може да стане причина за проблеми с плода. Но....

100-120 не е кой знае колко нисък хемоглобин - повечето бременни са с такъв и си карат бременностите без проблем и си раждат здрави и хубави бебета (дай боже всеки му). Проблемен  е хемоглобин под 90 - 100. Аз съм с хронична анемия. Когато си направих изследване след няколко месеца неуспешни опити за забременявани бях със 70. КАТЕГОРИЧНО ми забраниха да правя опити докато не го вдигна (забрана от личен лекар, хематолог и в последствие потвърдена от гинеколог). Част от обяснението че първите ми опити за бебе са били неуспешни бяха ниския хемоглобин.

Ирини, мой личен съвет - при 115 хемоглобин просто промени диетата си - повечко ядки, месо, пресни плодове и зеленчуци, зелени храни (може  изамразени, че сега не им е време)... Изобщо не се шашкай - не никак страшно това 115. Малтофер фол не е лошо предложение, макар че според мен нямаш нужда все още от лекарства.

Желая ти успех! Wink
Виж целия пост
# 9
Хапвай повече грозде, тъкмо и сега му е сезонът. От майка си знам че помага много при нисък хемоглобин - тя е изкарала бременността си с мен с анемия, хемоглобинът й е бил изключително нисък и постоянно е пиела лекарства. В един момент е решила че с толкова лекарства може и да ми навреди затова ги спряла и минала на грозде - всеки ден и по много. Анемията изчезнала.
Виж целия пост
# 10
Искам да подкрепя казаното от БАН. Тежката анмеия и много ниският хемоглобин, водят до големи проблеми при бременността. Ако в на4алото хемоглобина ти е под 100, представи си  в 2 ,3 месец колко ще бъде. Аз съм с тежка анемия, и супер нисък хемоглобин, 86.Това води до отпадналост, ве4на съненост и леко неадекватно състояние. За съжаление освен яденето на много телешко, трябва да се взимат и медикаменти съдържащи желязо. Задължително е да се взима преди бременност ако си с нисък хемоглобин. Аз пия много силни лекарства за да засиля хемоглобина, и пак едвам успявам. За съжаление, наистина има големи дефекти на плода ако има нали4ие на желязодефицитна анемия и много нисък хемоглобин.
Виж целия пост
# 11
Ирини, за вдигане на хемоглобина ти препоръчвам тахън. На татко след операция беше паднал на 60. И започнахме с тахън и ядки (сурови, най-добре бадеми). Сега хемоглобина му е в нормите.
Освен телешкото, помага и сок от червено цвекло.
Виж целия пост
# 12
Лалке, какво е тахън? Embarassed Embarassed, ако помага и него да взимам.Какво ли не пия ве4е и ям, остана един винкел да заръбам и... Wink
Виж целия пост
# 13
Тея, прави се от слънчоглед, или сусам, обаче как, идея си нямам. Тук се продава във всеки хранителен магазин, при вас можеш да го потърсиш в някой турски магазин. Малко е гадно на вкус, но се смесва мед като се яде.
А може да ядеш и чист сусам, в него също има много желязо.

П.С. Ако не намериш тахън, свиркай - ще ти пратим.
Виж целия пост
# 14
Да не е тахан?Като таханхалва?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия