питанка за захранването

  • 320
  • 3
Прочетох доста неща, но това което ме интересува се споменава индиректно в другите теми. Затова реших да отворя нова, дано модераторите са благосклонни. Питането е към кърмещите майки, които имат проблем с изцеждането. Как давате пюретата и кашите на децата си - с адаптирано мляко или с водичка? Зная че в началото първо се дава на детето да суче, а след това се дава от твърдата храна, т.е. на такъв етап няма нужда да се замесват храните с мляко. Това обаче докога продължава - два-три месеца, или до годинката? Възможно ли е въобще да не се дава адаптирано мляко с храната, а вместо това да се суче? И това не ограничава ли менюто на бебчето? Кога замествате млечно хранене? Въобще как процедирате?
Благодаря ви предварително. Иска ми се да кърмя детенцето си възможно най-много, защото сме алергични и видях, че кърмата и подходящата диета са най-доброто за нея. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
аз кашите ги купувам млечни.пюретата ми са или купени или домашни,но са безмлечни.имаме 2 хранения- с пюре и с каша за деня-всяко от които по 200гр. и 5-6-7 кърмения за 24 час.в 6 месец въведох пюрето,]7-ми кашата,а в 8-ми смятам да въведа още едно хранене тип попара или нещо друго,например само плодово пюре.смятам до годинка да давам да суче колкото си поиска,а за след това не мога да кажа.така че не мога да направя строго разграничение дали е заместено кърмене.при всички случаи обаче,след като давам например пюрето,суче след1-1.5-2-2.5 часа,не веднага.дано съм ти помогнала!
Виж целия пост
# 2
Пюретата и кашите ги давам с водичка. Точно така и аз правя първо кърмя, а после  давам твърдата храна. Давам по три дни от нововъведената храна. пр.: сладък картоф сварен пасиран - 3 дни,тиквичка сварена пасирана - 3 дни след кърмене. Въвеждам всеки ден след храненето в 15.00 часа.  Не съм замествала хранения. Правя сметка това да стане след 1 годинка. 
Виж целия пост
# 3
Давала съм кашата само с вода. Сега обаче я правя с адаптирано мляко (соево), защото сина ми има алергия към другото. В пюретата не съм добавяла формула не мисля, че е нужно. За заместване на хранения ще се замисля след годинка, когато сукането ще бъде след твърдата храна
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия