Много наддаваме, нормално ли е?

  • 801
  • 12
Нашия малък мечо си се роди голям - 4.300 кг, но и много наддава: средно по кило и половина на месец. Сега е на 2 месеца и половина, а тежи 7.300 кг !!! Shocked Едва го нося!
Само на кърма е. Яде на 3 часа средно. През нощта се буди веднъж за ядене. Трябва ли да променям нещо? Има ли и други като нас?

 :unsure:  Crazy
Виж целия пост
# 1
Е, ти ме сбърка Laughing  На 2мес. - 7.300 #Crazy  Моя юнак е на 4 и е 6.400, но се роди 3кг.

Доколкото знам първите месеци бебетата надават повече и до към 3-4 мес. си удвояват теглото от раждането. Така, че според мен сте си добре, а и бебока се е родил охранен Laughing
Виж целия пост
# 2
Не се тревожи. Нормално е. Някои бебета наддават повечко, макар да са само на кърма (по принцип по-пухкавите бебета се асоциират с изкуственото мляко, от което задържат малко течности в тъканите си). Но кърмените бебета после се поизточват и общо взето почти никога не са дебели - нито като бебета, нито като деца. По-голямото наддаване на тегло в началото е съвършено нормално. Следващите месеци вероятно ще наддаде по-малко и така в крайна сметка ще компенсира и средното наддаване за месец ще е като при връстниците му.
Спокойно, бебето ти наддава чудесно, радвай му се, гушкайте се и се кърмете на воля!
Виж целия пост
# 3
Да, Биби, доста сме големи Simple Smile Той си се роди с бузи и гривнички...
Буу, много ти благодаря за утехата.  Simple Smile

Може да видите героя тук:
http://community.webshots.com/user/yvettebg

 Grinning
Виж целия пост
# 4
Спокойно мило маиче,
моята дъщеря (а и сина ми преди това) се роди 4.200, на 1 мес- 5 кг, сега ще става на 2 мес, но е над 6 кг. и също е само на кърма. Имам приятелка, която има дъщеря на 7 мес (до 6-я само на кърма) и е 11 кг. 75 см., сега обаче се е науцила да тича с проходилката и да видиш как е смалила бузите Grinning
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Yvette

Може да видите героя тук:
http://community.webshots.com/user/yvettebg

 Grinning


Ами аз нещо не мога да ги отворя снимките- не били за публично показване или нещо такова Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Да, снимките още нещо не се показват, въпреки, че са качени. Май правят някакъв ъпдейт. Сигурно утре ще се видят.
Виж целия пост
# 7
Ааа, вече го видях.Голям сладур. Ама много готини бузки си има- да ги нацелуваш от мен Laughing
Виж целия пост
# 8
Simple Smile Мерси, непременно ще ги нацелувам, той не се разминава хич с тази дейност remybussi

Видях снимките и на Алекс - малкото сладурче, ти нацелувай него Wink  remybussi
Виж целия пост
# 9
Мда, за сладурковците само целувки и гушкане Laughing
  remybussi   action032   loveuuu
Виж целия пост
# 10
Моят син на 6 месеца беше 7,300. Депресирам се  Embarassed
Виж целия пост
# 11
То май много не му е тук мястото, но пък да пускам цяла нова тема за това...
Днес си идваме от консултация. Мая (1г и 1м) преди месец беше 10,5 кг и 76 см, а днес - 12 ! кг и 79 см. Брех, Боже, тва дете расте със страховита скорост... Преди да я претегли-премери, сестрата ме успокоява предварително да не се стресирам, ако не е порастнала, че тя бездруго бързо си растеше досега, ама такова чудо...
И при това, в някои дни с мъка я карам по 200-300 гр твърда храна да изяде. Други, верно, по 500-600 и търси още.
Хм.
Ако расте все така на 18 години ще е 5 метра, килограмите не искам и да ги смятам.
Виж целия пост
# 12
Ние също се родихме 4.300, но много повръщахме и по-бавно наддавахме, а и в болницата още за 5 дни загубихме 300 грама. На 4 месеца бяхме 7.300 а след това почнахме по-бавно да наддаваме (когато минахме на пщрета и каши). А момичето с което родих има дъщеря родена 3.100 един ден преди нас. За първите три месеца ни настигнаха по килограми. Качваше по 1.700 на месец. Сега и те спряха и правят по 200-300 грама на месец. Така, че спокойно. До 4-5 месец ще намалите наддаването. А пък виж и какви сте хубави като сте пухкави и има къде да се целува и мачка бебо. Спокойно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия