Кога последното кърмене - преди или след къпане?

  • 1 685
  • 7
До момента практикуваме - първо банята около 20.30 и после последното кърмене за деня - около 21.00-21.15... Но се чудех дали не е по-добре да го свикна да яде, после да се къпе и да ляга? Вече е на три месеца и мисля, че започва да си държи малко по малко на навиците, та се чудя кой от двата варианта ще е по-удачен? Особено като се има предвид, че той след банята обикновено е толкова изтощен, че суче по 3-4 минути и то не активно и заспива на гърдата. Страх ме е да не свикне да заспива за нощния сън на гърда само и после как ще го отучвам?

А и в книгата, която чета - The secrets of the baby wisperer на Трейси Хог, тя съветва да се кърми първо и после да се къпе, за да не асоциира бебето заспиването за нощен сън с кърменето.

Вие какво практикувате?
Виж целия пост
# 1
Навсякъде където съм изчела пише да се къпе преди ядене, защото при къпането може да повърне. Ние обаче си се къпем след ядене, иначе е малък ад Laughing - почва се едно връткане, мяткане, мрънкане и завършва с писъци, а аз цялата мокра и бебо неизмит Confused
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Biby
Навсякъде където съм изчела пише да се къпе преди ядене, защото при къпането може да повърне. Ние обаче си се къпем след ядене, иначе е малък ад Laughing - почва се едно връткане, мяткане, мрънкане и завършва с писъци, а аз цялата мокра и бебо неизмит Confused


Ами не само че може, но и повръща - ние тази вечер изпробвахме този вариант, е, не повърна при къпането, но повърна после при обръщането за масаж на гръбчето. Но той така или иначе си повръща доста, някой път макар че не е ял скоро пак повръща на къпането...
Виж целия пост
# 3
Ами, щом повръща, по-добре ще е да се къпете преди ядене. Или папкате, изчаквате половин час и тогава се къпете. Но това не е много удачен вариант, защото все пак е последно хранене и най-вероятно ще му се доспи на бебо, а така ще се разсъни.
Може също да се къпете по-рано, да не е при последното хранене Rolling Eyes

За това най-добре използвайте вариант, който ви е най-удобен - за бебо и за теб. В крайна сметка не може всичко да е както пише в книгите  Wink
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Biby
Ами, щом повръща, по-добре ще е да се къпете преди ядене. Или папкате, изчаквате половин час и тогава се къпете. Но това не е много удачен вариант, защото все пак е последно хранене и най-вероятно ще му се доспи на бебо, а така ще се разсъни.
Може също да се къпете по-рано, да не е при последното хранене Rolling Eyes

За това най-добре използвайте вариант, който ви е най-удобен - за бебо и за теб. В крайна сметка не може всичко да е както пише в книгите  Wink


Ами аз точно така направих - нахраних го в 8.00 и в 8.30 го изкъпахме. Въпросът е, че той по принцип си повръща и понякога си повръща на банята като го мандахерцам дори и без да е ял скоро преди това... Не знам, ще го пробвам Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Ние се храним след банята и смятам, че това е по- удачния вариант.
Вярно е, че има моменти когато му се спи и не се храни много добре, но това не ме притеснява, още повече че сме на смесено хранене.
Харесвам този вариант, защото след това бебо веднага заспива и аз си имам достатъчно врме за свършване на други неща.
Пробвала съм да го окъпя по- рано, защото например е бил нервен, но след това даже и да е задрямвал, пак не е заспивал за нощния си сън, а се ококорва и си иска млякото.
Увлякох се малко, но аз ти препоръчвам да продължите както досега- първо банята, после храненето.
Виж целия пост
# 6
Аз също мисля, че кърмене след баня е по-добро. Къпя дъщеря си сутрин откакто е навършила 3 месеца, защото ми е по-удобно, а сега в жегите и  още веднъж вечер без сапун. И двата пъти кърмя след къпане. И какво, ако асоциира банята или съня с кърмене? Нали така и така трябва да я накърмя - какво значение има в крайна сметка дали иска да заспи на гърдата? По-добро приспивателно от гърдата няма на света.
Виж целия пост
# 7
Снощи пробвах да го нахраня първо и после да го изкъпя и стана - т.е. заспа горе-долу лесно след това, но пак се събуди през нощта, така че явно няма значение и ще си мина на стария вариант - той и на мен ми е по-удобен.  Simple Smile

Мерси за отговорите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия