Помощ! Страх ни от сенки

  • 1 235
  • 7
Момичета, имам голям проблем. От няколко дни синът ми (1г 8м.) се страхува от сянката си. Отначало ми беше смешно, но проблемът е сериозен. Страх го е не само от неговата сянка, но и от всякакви сенки. Снощи не можах да го изкъпя въобще, защото банята ни и е малка и както се сещате е пълно с разни мърдащи сенки. Той се вкопчи в мен и не можах нито да го пусна в коритото, нито на земята. Пробвах да му обясня, показвах му моята сянка, правих му кученца и фигурки на стената с ръцете си и той се смее, но след малко пак се сеща и не мога да ви опиша какъв ужас се изписва на лицето му и как пищи. Снощи даже постъпих малко гадно като го накарах насила да се допре до сянката на стената и той изпадна в истерия и започна да трепери. Като си види сянаката на пода се вкаменява и не иска да направи и крачка, а започва да плаче и да вдига крака...Направо не знам какво да правя. По принцип е спокойно дете и нищо напоследък не се е променяло около него. Миналата събота го кръстихме и той доста рева. Чудя се дали това не го е уплашило и да е провокирало този страх... Помогнете... Praynig Случвало ли ви се е такова нещо и отшумява ли или трябва да вземаме сериозни мерки... вече не знам какво да правя  newsm78
Виж целия пост
# 1
Дали осветлението в банята не е по-слабо?
Виж целия пост
# 2
Не, не е. А и той се страхува навсякъде, а не само в банята. Даже и  навън го е страх през деня.
Виж целия пост
# 3
Моя син имаше страхове, но само на тъмно и  при лошо осветление. При това наистина беше около 2 годинки.

Аз не си спомням колко голяма съм била, но и аз имам спомени от такива страхове - я дрехите оставени на стола - сянката изглежда като нещо живо, особено като минават коли и сянката се движи.

Но това и през деня да се страхува... - защо не питаш педиатърката дали е нормално?
Възможно е кръщенето да го е уплашило, но в такъв случай би трябвало бързо да премине.
Виж целия пост
# 4
Спокойно, ще мине. И ние минахме през този период. Просто са малки и не могат да разберат какво. Все пак всичко на тази възраст за тях изглежда по-голямо и по-страшно. Сега и да обясняваш, и да не обясняваш, малките им мозъчета не го проумяват. Танти например умираше от страх дълго време от една мечка-играчка, особено, като й видеше сянката в тъмното. Тази мечка дълго време ми служеше вярно като "страж" на местата,  които малката не трябваше да доближава. Някак изведнъж й премина този страх.
Виж целия пост
# 5
на тази възраст много деца се страхуват от тъмно, от сенки и от още куп неща. някои се събуждат с писъци, защото сънуват кошмари. мисълта ми е, че ще отмине бавно и полека.
между другото, ако гледа филмчета, защо не му вземеш "таласъми оод"? адски е забавен.
Виж целия пост
# 6
  Ще отмине. Но при всяко дете е различен периода.
  Аз лично си спомням колко бях голяма и се страхувах от сенки, от тъмно, от шумове вечер.
  Спомням си стаята в която спяхме като малки имаше маса с шарена покривка - мама се беше принудила да я махне защото на мен нощем тези шарки ми се привиждаха като чудовища.
  Лятото на село при баба се вечеряше на вън под асмите и аз не смеех да се отдалеча от масата защото се страхувах от сенките на дърветата, храстите. А съм била ученичка вече 4-5 клас.
   Не знам дали идеята с Талъсъми ООД е добра /макар, че филмчето е доста забавно/, защото дъщеря ми гледаше с удоволствие през деня Скуби Ду, а през нощта пищеше защото я гонели вещиците.

 
 
Виж целия пост
# 7
И аз мисля, че ще премине от самосебе си.
Дъщеря ми, като беше на тази възраст се страхуваше от шивашкия метър и от една надувна играчка и пищеше, докато ги види само.

В момента племенницата ми е на почти 2 год и изпитва див ужас от една реклама по телевизията / онази за дъвките Еъруейз, и смъртта с косата/ - още докато я пуснат и скача да се гушне в някой и трепери.Постоянно сменяме канала заради тази реклама  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия