Как забавлявате бебоците?

  • 481
  • 7
Аз много трудно измислям разни неща за забавление. Просто не ми хрумват идеи.
Иначе слушаме музика и танцуваме гушнати, говориме си, зяпаме и се занимаваме с играчки, които могат да го впечатлят на тази възраст...
Какво още може.... Пеем песнички.
Как е при вас?
Виж целия пост
# 1
Ние сме на 3,5 месеца. Още от втория месец започнах да й окачвам над гърдичките разни дрънкулки, музикални играчки - да се заглежда. За мое най-голямо учудване, започна да посяга към тях още на 2,5 месеца. Но трябва да я стимулираш по-често - да ги сменяш, да й ги показваш поотделно... С това танцуване на ръце и ние бяхме свикнали, но сега гледам да я оставям по-често сама да се занимава. Оставяй я и ти - върши си някаква работа, но говори на бебето непрекъснато, и то така, че да разбира, че говориш на него.
Виж целия пост
# 2
Николо е почти на 5 месеца и аз и нареждам много играчки, дрънкалки,гумени , плющени и тя си се занимава.Гледа и тв, явно и е много интересно!
Виж целия пост
# 3
В ранните месеци е особено важен контакта с майката - да му говори много, да му пее, да го гали...
Да го слага на коремчето си.

 Peace
Виж целия пост
# 4
Правим заедно гимнастика на пода, много е забавно.
Виж целия пост
# 5
Я, за танцуването не съм се сетила!! Но то и нямам звук сега на компютъра, та музика липсва Sad
Иначе й слагам играчки да се забавлява, музикалните й ги пускам, има едни въртящи се и пеещи отгоре, слагам я под активната гимнастика, говорим си, плезим се една на друга и я гъделичкам. Понякога й пускам телевизора.
Тя много се кефи на олиото Бюбхен, непрекъснато си го чете Wink или го бута и после вика да й го вдигна пак. Брои и калинките на едно одеало и им се кара.
Това е засега, друго не се сещам.
Виж целия пост
# 6
Освен всичко описано тук като стана на 2 месеца започнах да му чета от моите книги, защото непрекъснато искаше внимание, а пък на мен ми се четеше  Simple Smile
Горе долу по това време започна да си играе с ръце - моите, на баща му и т.н., които и досега са любимите му "играчки".
Като порасне с още един месец ще започне и самичък да се забавлява с разни неща Wink
Виж целия пост
# 7
Това за четенето е добра идея.
А за ТВ - аз избягвам да го забавлявам с него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия