Изхвърля играчките от кошарата!

  • 876
  • 14
Малката Ети има еднин лош навик. Като я оставя в кашарата или в леглото да спи
първото, което прави е да започне да изхвърля играчките/а в леглото възглавничката, одеялото и изобщо каквото докопа/ навън от кошарата. Започнах да и се карам, но като че ли тя още не разбира от повишаване на тона /само на 1 годинка е /, усмихва се и продължава.
Един ден реших да и извадя предварително всички играчки от кошарата и оставих само една. Тя обаче изхвърли и нея, застана права и победоносно ме загледа.
Какво да правя! newsm78
Виж целия пост
# 1
Малката Ети има еднин лош навик. Като я оставя в кашарата или в леглото да спи
първото, което прави е да започне да изхвърля играчките/а в леглото възглавничката, одеялото и изобщо каквото докопа/ навън от кошарата. Започнах да и се карам, но като че ли тя още не разбира от повишаване на тона /само на 1 годинка е /, усмихва се и продължава.
Един ден реших да и извадя предварително всички играчки от кошарата и оставих само една. Тя обаче изхвърли и нея, застана права и победоносно ме загледа.
Какво да правя! newsm78

Може би това за нея е вид игра.Аз не разбрах теб дразни ли те това?
Моят син имаше такъв период, като беше по малък.Преди да го сложа да спи, искаше в кошарата си всичките играчки, след като ги сложихме в момента в който излезем от стаята, почваше да ги хвърля навън.Мен лично това не ме е дразнело че ги хвърля вън, стига да не реве след това за тях и да не ни кара да му ги събираме отново. Simple Smile
Период е ще отмине.Ние сме жив пример за това.Да спомена само че ние не само играчки хвърляхме.Една вечер си беше извадил дрехите, изпод кошарата.Надигнал от едната страна матрачето и вадил и хвърлял по пода като за световно. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Някъде из книгите , които чета за отглеждането пише , че с това действие детето открива  гравитацията т.е интересно му е как като пусне един предмет той пада.... Период е , ама е част от развитоето... Laughing 
  До този момент при нас само неволно  изпуска играчките,  докато ги подмята , ама съм в очакване.....
Виж целия пост
# 3
Това е съвсем нормален период от развитието - даже много се забавляват Grinning
Не се ядосвай, а се "забавлявай" с номерата и.
Виж целия пост
# 4
Период е ще отмине  Wink .
Виж целия пост
# 5
Ама ти сериозно ли се чудиш за това!
Все едно да се питаш "Пълни си памперса, какво да правя"  Wink
Естевствено, че си играе - хвърля, оглежда се как падат, какви звуци издават, търси реакцията ти, търси компанията ти - щом е в кошарата, явно мама не е при нея... Ако не ти се събират играчки из цялата стая, оставяй я с по три - четири парчета. Пробвай да ги завържеш за самата кошара - скоро ще открие, че може да си ги "взема" обратно и така ще се занимава сама по-дълго. (естествено, първо ще трябва да й покажеш няколко пъти- стотина, например)
Виж целия пост
# 6
За Дани това беше любимото занимание,всичко що е в кошарата за игра се изхвърляше от там.Аз нямах нищо против,даже много се кефих на радоста му когато изхвърли някоя играчка.Но вече няма кошара,и естествено няма какво да хвърля.
В леглото му никога не слагам играчки Naughty.Но това не му пречи да си изхвърля възглавниците(след като им свали калъфките) и одеалцето,когато му омръзнат.Но щом иска да хвърля - нямам нищо против
Виж целия пост
# 7
Не че се дразня много. И аз го обръщам на игра, но имаме куче и не ми се ще да олиже някоя играчка.
В общи линии след като е временно ще го преживея.
Благодаря ви за мненията.
Виж целия пост
# 8
Мммм да Wink,и Алекс правеше сьЩото,но му "мина".Споко Hug Wink  bouquet
Виж целия пост
# 9
Не е лош навик-просто е от възрастта Mr. Green!И това ще отмине!Не и се карай,тя ги хвърля за да и ги дадеш и пак да ги изхвърли и ти пак да и ги дадеш и тя пак..... Sickзнаеш ли на нея колко и е забавно 1crib Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Някъде из дебелите книги бях чела, че детето изхвърлят играчките "единствено заради удоволствието да ги види как падат". И Иво беше такъв. Беше му много забавно.
Виж целия пост
# 11
Някъде из дебелите книги бях чела, че детето изхвърлят играчките "единствено заради удоволствието да ги види как падат".

 Аз мисля, че всички деца преминават през този етап. Един вид се учат и забавляват - "Я да видя тази играчка колко далеч ща падне, как ще дрънне и каква физиономия ще направи мама".
 Дъщеря ми не се задоволяваше само с играчките - хвърляше всичко - възглавница, одеяло /с голям зор/, чаршаф и беше най-доволна като останеше седнала на матрака.
Виж целия пост
# 12
И аз ще отговоря като повечето мами ... това си е напълно естествен период.
Моята Дияна не оставяше играчка в леглото си. Вдигаш от пода, миеш, слагаш в леглото и тя оново хвърля Simple Smile Този период се надраства Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Да това е временнен период. И ние все още сме на тази вълна да изхвърляме играчки. На Ники му е забавно той да ги хвърля, а аз да ги събирам след него и пак така докато му омръзне или аз спра да ги вдигам
Виж целия пост
# 14
аниМ, и аз ще се повторя с всички майки, че изхвърлянето на играчки е много любимо занимание на децата около годинка. Маргарита в момента е на 11 месеца, но започна да си хвърля нещата още преди 2 месеца. Придвижва се из леглото, като изхвърли всички играчки, завивки и възглавници, после се добира до шкафчето си за още...  Grinning
На всичкото отгоре, се научи сама да си сваля ританките и да изхвърля, а и на памперса е хвърлила око, но още не може да му хване цаката и да си го свали!  Laughing
Аз не й се ядосвам, напротив, смея се и дори участвам в играта, като и подавам обратно изхвърлените неща, а тя победоносно ги връща на пода...  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия