Домати в повече

  • 1 000
  • 6
Имам около 3-4 кг домати в повече. Какво да ги направя за ги съхраня? Не ми се изхвърлят. Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Попарваш ги с вряла вода, обелваш, режеш на половинки и в буркани с вода. Стерилизирай ги и ще си имаш пресни домати за готвене. Стават за манджи, сосове и всичко което се сетиш, без салата...
Виж целия пост
# 2
Ако искаш можеш да ги извариш на сос и след това да го замразиш
Виж целия пост
# 3
Част от мойте домати направих на доватен сос - с подправки и всичко необходимо и после замразих в пликове с ципче. Другата част - просто така цели - в пликове и във фризера.
Може и да ги смелиш или пасираш, да прибавиш сол и 4 аспирина на 1 литър сос и да сипеш в бирени бутилки, отгоре допърни бутилката с олио и затваряш.
Виж целия пост
# 4
Благодаря!
Виж целия пост
# 5
Част от мойте домати направих на доватен сос - с подправки и всичко необходимо и после замразих в пликове с ципче. Другата част - просто така цели - в пликове и във фризера.
Може и да ги смелиш или пасираш, да прибавиш сол и 4 аспирина на 1 литър сос и да сипеш в бирени бутилки, отгоре допърни бутилката с олио и затваряш.


Добре, а като ги извадиш целите домати не се ли разкапват? Аз вчера замразих пиперки уж на суперзамразяване, но след като извадих една (която бях сложила за проба) се разкапа. От нея изтече много вода а самата пиперка бе като сварена.
Виж целия пост
# 6
Ми аз  ги размразявам в топла вода, колкото да мога да ги нарежа и ги бухам в яденето, което готвя.
А чушките ги замразявам попарени, за да се свият и заемат по-малко място, е не са като пресни, но пълнени си имат добър вкус.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия