Помогнете - не ми иска гърдите

  • 622
  • 5
Здравейте,
Моят син вече ми отказва гърдите, какво да правя??? Имам перфектни зърна и малки гърди, едното е по-голямо от другото. Малкият преди харесваше повече по-голямото, но и от другата гърда все пак сучеше. Сега обаче се дърпа като опарен от гърдите ми, не стига че кърмата ми и без това е кът Sad Като изцедя кърмата в шише, я иска, обаче на цицата - не. Суче малко от любимата му и после плюе и нея. Ние се дохранваме, защото детето не наддаваше изобщо, даже върна още след родилния дом #Crazy Ползвам шишетата на Авент с биберон номер 1, който доста трудно пуска, и пак проблем. Какво да правя?
Виж целия пост
# 1
От това,което описваш,най-вероятно става въпрос за т.нар объркване на зърното - бебето е свикнало да суче от шишето и започва категорично да отказва гърдата,понеже там трябва да суче по друг начин и да положи усилия,докато от шишето пуска лесно.Съответно започва да суче все по-малко и по-малко на гърдата,като си чака шишето,и кърмата намалява все повече поради намалената стимулация на гърдите.Това,че детенце е спаднало на тегло още след родилния дом,обикновено не е проблем - според американските източници детето за първите 2-3 седмици трябва просто да е възстановило родилното си тегло,а не да е наддало с еди колко си грама,както често може да чуеш.Това е така,понеже стартът на кърменето често представлява проблем и трябва малко време,докато майката и бебето преодолеят трудностите и се научат как се кърми.
Проблемът при вас е труден,но не е непреодолим,ако ти си упорита.Понеже е твърде дълго за кратко обяснение,ето няколко линка към нещата,които можеш да опиташ - и които се надявам да ти дадат кураж да се захванеш със задачата - бебето ти заслужава да опиташ Grinning
Help -- My Baby Won't Nurse!
Nursing Through Confusion
Dealing with Nipple Confusion
Weaning from formula supplements
Виж целия пост
# 2
Без да съм чела линковете, които ти е казала Хедра, аз имах този проблем в болницата. понеже лежахме повечко и не ми даваха бебо да цока, той беше свикнал с шишето. Дазвах му да цокне от шишето и го дърпах, като му набутвах зърното. Беше много изнервящо, но след доста усилия и от и от двете страни имаше успех
Виж целия пост
# 3
Кроче, колко време ви отне това. И аз го правя същият номер, но не винаги минава  Thinking
Виж целия пост
# 4
При мен когато е кисел докато го храня обикалям стаите, люлея, пея и лекичко подскачам  Crazy. Номера минава  Hug
Виж целия пост
# 5
Както и hedra ти е писала, от биберона се смуче по различен начин в сравнение със сукането от гърдата. Участват различни мускули и движенията са различни. Бебето запаметява начина, по който смуче от шишето и се опитва да го приложи на гърдата и понеже не става, се изнервя. Моята дъщеря почна да отказва гърдата, когато беше на 3-4 месеца. Проблема идваше не от шише, а от биберон-залъгалка. Известно време се мъчехме без резултат, тя ревеше при всеки мой опит да я поставя в поза за кърмене, кърмех я само в полусънено сътояние. Чак когато спрях да и давам биберона, нещата почнаха да се оправят. Необходимо е време бебето да забрави смукането от биберон и да затвърди начина по който суче от гърдата. За да не гладува бебето докато отказва гърдата, мляко може да се дава с малка чашка или лъжичка, [desi] беше пускала тема за храненето с чашка, ето линка:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=34606.0
Както и hedra е писала, трудно е, но може да се преодолее този проблем, стискам ви палци.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия