Контакт с болен от шарка

  • 1 594
  • 3
Приятелчето на моят син, с което си играят ежедневно оня ден вдигна висока температура, а вчера срещнах майка му, която се връщаше от изследвания и ми каза, че детето и има шарка.
Със свито сърце искам да ви попитам, при положение, че моето дете е било в почти непрекъснат контакт с болното от шарка, кога да очаквам да се разболее?
И друго искам да ви попитам..Преди време слагаха карантина на вратата, сега с какво може да се разбере, че има заразно болно дете в апартамента?
Малко съм възмутена,защото тази мама, за която ви пиша, която ми е приятелка, извежда навъм детето, защото не му се седяло вкъщи.Ама така не сее ли зараза? Няма ли някой да ги сложи под карантина?
Моля ви за спешен отговор.
Докато пиша всичко това, моят син вдигна температура 38 градуса, мънка, отпаднал е. Засега няма пъпки, може да е болен от друго, но аз очаквам шарката. Моля ви за всякакви съвети как да облекча състоянието му.
Питах майката на болното дете каква е шарката, тя ми каза нещо от рода на мононуклеозна шарка, която не била заразна при допир, а само по въздушно-капков път. Знаете ли нещо за тоя вид шарка?
Виж целия пост
# 1
Доколкото си спомням до 20 дни е инкубационния период. Т. е. след този период може да очакваш да му избият пъпчици. И понеже има вероятност да се е разболял недей да му даваш антибиотик, защото няма да могат да му избият пъпките. Търси по корема и меките части на тялото. Единственият лек е спирт (ама какъв беше, да помагат мамите ментолов май  newsm78) и пудричка.
Относно карантината, верочтно лекаря трябва да сложи бележка на вратата. А тази майка не трябва да извежда детето въобще. #Crazy Безотговорна работа.
Виж целия пост
# 2
Спирта е ментолов. Не се притеснявай, че детето ще се разболее от шарка. Като малки я изкарват леко. Моя милост-на 20 години, един месец преди да забременея се разболях от скарлатина. Много тежко я изкарах. Първо докато ми поставят правилната диагноза, щях да хвърля топа. А колко се притеснявах да не би детето да се роди с дефекти!!??След това , когато синът ми беше четвърта група се разболя от едра шарка. Аз вече бях на 28 години.  Гледкахме се в къщи 14 дни /той имаше само 4-5 пъпки/, тъкмо тръгнах на работа и на втория ден се тръшнах аз. Къде ли нямах пъпки, в областта на гениталиите беше ад. Получих сърцебиене, качих кръвно и имам малки поражения на бъбреците. Така, че на стари години тези шарки ме смляха.
  Пила съм червено вино ,за да избият пъпките, но на детето дали изобщо може да се даде?? Не зная колко е голямо, но една лъжичка няма да му навреди. По скоро ще помогне да избият бързо пъпките.Но ти си майка и си реши!  Дано детенцето ти оздравее по-бързо!
Сърдечни поздрави и оздравявайте!
Виж целия пост
# 3
Спирта е ментолов. Не се притеснявай, че детето ще се разболее от шарка. Като малки я изкарват леко. Моя милост-на 20 години, един месец преди да забременея се разболях от скарлатина. Много тежко я изкарах. Първо докато ми поставят правилната диагноза, щях да хвърля топа.

Абсолютно вярно, че като малки по-лесно я изкарват. Аз пък бях на 25 и варицела. Онзи в поликлиниката първо не можа да познае по пъпките #Crazy и после кожния реши че трябва да ми продава шампоан, защото от това било. Даже ми изписаха и антибиотик умниците #2gunfire и направо ме умориха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия