За клизмата

  • 8 928
  • 98
   МОмичета....бяхме на обиколка из  болницата преди раждане  да разгледаме стаите....обясняваха ни за раждането , показваха ни стаята за раждане , упойките ....показаха ни бебчетата по на 1-2  дена .....!!! Много бях развълнувана и  не ме е страх толкова....просто  очаквам реда си (аз съм 36  седмица сега).
  Та.....всеки пита  въпроси(бяха там 30  човека посетители ...майки , татковци бъдещи..).И някой попита за клизмата ....казаха ,че  се препоръчва и т.н. И ни показаха как се прави ,,,,чакайте , не е страшно   hahaha  Та ...Една малка тубичка като кремче  за очи   с  едно  заострено връхче ...отчупва се накрайника и така се отваря  тубичката ...и там в  болницата сама  си правиш  клизмата , поставяш връхчето на тубичката  в  ануса и я  изтискваш.....Аз  си представях  едни работи ...едни  маркучета , едни 2 литрови течности се вкарват ...абе  мани ....
   Е га ти  темата ...!  Не  знам как е в БГ ... как  правят ...обаче  за мен беше  ново това  "чудо" hahaha   Та така .....
Виж целия пост
# 1
А при секцио прави ли се клизма? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Няма нищо страшно и неприятно. А и в този момент въобще не ти пука за такива подробности.
Но е по-добре да се направи. Така ти ще си по-спокойна, че няма да стане някоя "излагация". Не, че на докторите ще им пука. Ама после може на теб да ти е притеснено. Rolling Eyes
Много е важно тоалетната хартия да е на лесно място:mrgreen:
Незнам дали се прави при секцио newsm78
Виж целия пост
# 3
Ако изобщо някой чете какво съм писала .... Rolling Eyes....Исках да знам как е при вас ...мислех 4е  е интересно ...whatever Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
  Аз  си представях  едни работи ...едни  маркучета , едни 2 литрови течности се вкарват ...абе  мани ....
   

В БГ - баш така се прави Laughing
Виж целия пост
# 5
 Grinning Мамо мила!  ако трябва 2 пъти .....балон ще  станеш Grinning
Виж целия пост
# 6
А при секцио прави ли се клизма? Rolling Eyes

Да и при секцио се прави.Лично на мен ми беше страшно неприятно ,а и малко болезнено.При секцио ти правят и една "малка" клизма след операцията да ти се изправели чарвата Sick Sickаз виках ,виках и не успяха да ми направят втората Joy Joy
Виж целия пост
# 7
Какви 2 литра бе, само половин литър ти вкарват  Grinning. Само малко хладничко става на задника, а и трябва да стискаш, докато ти вливат, но не е толкова пък неприятно.
По-кофтито е, че я правят преди да подпишеш документите за приемането и хич не ти е до четене после, аз с трепереща ръка и замъглен вече поглед ги подписвах  Laughing, а и малко зор видях, докато си извадя от чантата тоал. хартия, сапун и хавлия (трябваше да се наведа - ужас!!  hahaha)
Виж целия пост
# 8
Бляк  Sick

И при секцио се прави. Гадно е, но се преживява. Има къде-къде по-отвратни работи  Sunglasses
Виж целия пост
# 9
Ами, не съм очаквала, че искаш подробно описание.  Thinking
Който иска, нека описва Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Извинявай petia911, ама защо винаги в темите си правиш сравнение между БГ и другите държави - к'во ти пука бе братче тука как се прави, нали ти не си тука и теб ама изоооообщо не те касае. Crazy И не, не ставаш, като
Grinning Мамо мила! ако трябва 2 пъти .....балон ще станеш Grinning

нито ти вкарват
едни 2 литрови течности

И, да права си



Иронията ти е повече от излишна Tired
Виж целия пост
# 11
Извинявай petia911, ама .....
Wink
за пръв път й е, вълнува се Simple Smile после ще ни съчувства, че сме станали като балони Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Аз раждах с операция и ми направиха клизма преди операцията! В интерес на истината аз повече се притеснявах от клизмата отколкото от самата операция! Смешно е нали! Малко е неприятно  - ама по-добре така, да ти  е леко на коремчето!  bouquet
Виж целия пост
# 13
При мен беше точно такава клизма- с малка тубичка с гелче......изобщо нямаше такива литри сапунена вода.....раждах в Пловдив в Торакс-секцио....така, че зависи в каква болница раждаш....и в БГ има глезотийки и аз си ги избрах и предпочетох пред държавните болници....все пак човек ражда веднъж или 2 пъти( а не всеки ден), защо да не е в частна клиника.......
Виж целия пост
# 14
А при секцио прави ли се клизма? Rolling Eyes
При секцио се прави клизма !!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия