акото му е тъмно зелено чак черно?

  • 1 154
  • 4
Здравейте мами,вчера дадох на малкото коте сокче от ябълка с лъжичка,че нали така трябвало за да не се научи от шишето та да не иска гърдата.Обаче веднага след сока се изака ,беше много тъмно зелено чак челно но не рядко.А не се е запичал ooooh!.Дали е истинал?Не киха не кашля,яде си както преди само дето получи колики да му се невиди.Искуших се да му дам ябълка и какво стана.Днес се изака пак зелено ама не беше така тъмно.Ще се оправи ли?Забравих да кажа,че му дадох след това тъмно аки чай от анасон и копър със захар и лимонче.Дайте съвет моля Praynig
Виж целия пост
# 1
Здравейте мами,вчера дадох на малкото коте сокче от ябълка с лъжичка,че нали така трябвало за да не се научи от шишето та да не иска гърдата.Обаче веднага след сока се изака ,беше много тъмно зелено чак челно но не рядко.А не се е запичал ooooh!.Дали е истинал?Не киха не кашля,яде си както преди само дето получи колики да му се невиди.Искуших се да му дам ябълка и какво стана.Днес се изака пак зелено ама не беше така тъмно.Ще се оправи ли?Забравих да кажа,че му дадох след това тъмно аки чай от анасон и копър със захар и лимонче.Дайте съвет моля Praynig
Ако става въпрос за детето на 2 месеца, на тази възраст не се дава нищо друго освен мляко (кърма). И така до 5-5.5 месеца. На тази възраст бебето не може да храносмила сокчета, кисел-и и други храни от този вид, поради незрялост на храносмилателната система. Особено, ако кърмите, и детето наддава нормално на тегло, е крайно нежелателно (недопустимо) да се разстройва режима на кърмене с такива "добавки".
Вода можем да добавим само в определени случаи. Никакви "сокчета" и чайове не е прието да се дават на тази възраст. Просто ще си спестите маса проблеми.
Виж целия пост
# 2
Съветът ми е да не даваш нищо освен мляко до 4тия месец.
Особено, ако кърмиш, всякакви сокове, чайове и подобни са напълни излишни и евентулно опасни - могат да възбудят алергия, да предизвикат запек/разстройство, коликите да се усилят.

Захар не се препоръчва до годинката.

Лимонът е цитрус и е недопустим също до навършване на годинката.

Също имам препоръка да почетеш във форум "Кърмене и захранване" - има много преводни статии с препоръки за захранването.

Специално за соковете - те са с висока киселинност, твърде сладки, ако ги даваш натурални са много концентрирани, ако ги разредиш с вода - евентуалните витамини са твърде малко, могат да предизвикат повишаване на инсулина и бъдещи проблеми със зъбките.

Бебешкото стомахче е твърде незряло до 6тия си месец и чревната лигавица лесно може да пропусне молекули от сока, които да предизвикат алергия.
До 6тия месец също така не се препоръчва даването на суров плод.
Фабрично опакованите плодови сокове пък са твърде съмнителни откъм състав и полезност.

За малко бебе на 2 месеца сокът/чаят/водата заемат ценно място в стомахчето, което е предопределено за мляко.



Виж целия пост
# 3
Знаех си,че не биваше да давам пустата ябълка.Искуших се защото беше сладичка и понеже акушерката ми препира да давам сокчета,че и банан Shocked.Една позната пък дава намачкан банан на бебето си от преди 2 седмици.То е по-голямо от нас със 3 дни Shocked.Направо се стресирах като ми го съобщи.Много съжалявам че дадох на котето сок повече няма и да си помисля.Днес си е добре Praynig и дано да  си останем така Rolling Eyes.Благодаря ви мамчета имах нужда да споделя с някой Rolling Eyesbouquet
Виж целия пост
# 4
Да , може да е от сока, но можеш да пробваш с друг например - морков.
И какви са тези глупости че на децата до 6 месеца се дава само мляко???? Shocked Изумена съм!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия