Минерален грим, да обменим опит и мнение

  • 24 885
  • 112
Така и не намирам такава тема тук, само малко коментари тук там

Какво Ще кажете за минералния грим, какъв сте ползвали или ползвате в момента?
Какви са ви впе4атленията, техники за нанасяне и т.н.


Аз до тук имам опит с 3 ФДТ:
1. MaxFactor, избрах най светлия тон (тук е нр.45, Miracle Touche същия номер ми пасва идеално), но и той ми е леко тъмен, ще го ползвам лятото
има добра 4етка, която ползвам сега с ФДТ на ИсаДора
http://www.maxfactor.co.uk/uk/products/Face/Foundations/NaturalM … /shade.aspx?id=70
ина4е ми покрива добре

2. L'oreal: Pink Glow:
http://www.lorealparisusa.com/_us/_en/default.aspx#/?page=top{userdata//d+d//|diagnostic|main:pdp//objectid+Cos3c_1//{pdp_tab:pdp_overview//objectid+Cos3c_1//}|media:_blank|nav|overlay:_blank}

придава лек блясък, покрива добре, 4етката е като копринена

3. IsaDora
http://www.isadora.com/?id=2392
съЩо много приятен
голямо разнообразие от цветове
моят го уцелих от първия път: Light Honey


и сенки за о4и на L'oreal:
http://www.lorealparisusa.com/_us/_en/default.aspx#/?page=top{userdata//d+d//|diagnostic|main:pdp//objectid+Cos3d_1//{pdp_tab:pdp_overview//objectid+Cos3d_1//}|media:_blank|nav|overlay:_blank}
цвят: розов и кафяв

много полезни ми бяха филм4етата на L'oreal  и IsaDora за техниката на нанасяне

при вас как е?


edit:
BareMinerals все още не съм пробвала, но предстои:
http://bareescentuals.com/on/demandware.store/Sites-BareEscentua … d=BM&site=251
Виж целия пост
# 1
Интересна тема, бих искала да науча например каква е разликата между минералния грим и другия?
Сега съм се спряла на една минерална пудра, но не знам с какво тя е по добра от другите. Ще ми е интересно да науча, ще следя темата.
Виж целия пост
# 2
Предимството на минералния грим
http://www.kozmetikata.com/show.php?storyid=5137

Вероятно сте чули поне 100 мнения за предимствата на минералния грим. Каква е истината?
С появата си на пазара, този вид макиаж печели множество почитатели. И наистина си струва да опитате, защото ефектът от минералната пудра е уникален – кожата става блестяща и светла сякаш сте облени в светлина.

На какво точно се дължи този ефект?

Гримът (фон дьо тен, руж, сенки и червило) е направен от стрити минерали, включително талк, титаниев диоксид и цинков оксид. Много от тях (но не всичките) не съдържат консерванти, боя, мазнини или аромати.

И това е добре защото...

Липсват съставки, които предизвикват раздразнение. И ако вие имате мазна кожа, не бива да се тревожите, че грима ще запуши порите ви. Ако кожата ви е чувствителна няма да рискувате с макиаж, в чийто състав присъстват допълнителни аромати.
............



Всичко за минералния грим
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=90&t=15273

Минералния грим не съдържа изкуствени оцветители, химически добавки, консерванти и мазнини. Запазва равнището на хидратация на кожата и предпазва кожата от вредни външни фактори.
Продуктите са изработени от изцяло естествени вещества като бял цинков окис, титанов диоксид, талк и множество стрити на прах минерали, които смесени с други неорганични пигменти, придават плътен и дълготраен цвят на грима.
Може да се нанася след лазерно третиране или след дълбок пилинг без риск от възпаления или алергични реакции.

Минералния фондьотен успешно прикрива дефекти, кафеви или червени петънца , дори и розоцея.
Изработен е от нежни за кожата съставки , които намаляват раздразнението и инфекциите .
Идеален е за зряла кожа , защото намалява появата на бръчки и рефректира светлината.
Loose mineral foundation - (прахообразен) - използва се при всеки тип кожа , включително и много мазна или чувствителна.
Прилага се с четка или с гъбичка за правилно разпределение на лицето.
Може да се ползва и от хора, страдащи от акне ,тъй като осигурява пълно покритие и спомага за излекуването на възпаленията...........

Виж целия пост
# 3
Звучи доста добре, днес ще се разходя из козм. магазини за да намеря своята пудра Laughing
Виж целия пост
# 4
Аз четох същото и съм се насочила към такава козметика  Peace
Виж целия пост
# 5
Momi4eta polzvali li ste tazi pudra http://www.douglas.de/douglas/productbrand_3000032221.html ? I az iskam da probvam takuv grim, no ne sam mnogo zapoznata
Виж целия пост
# 6
Mma Ramotswe може ли малко повече информация за минералната пудра на Изадора?
В момента ползвам минералната пудра на Лореал и АртДеко и съм доволна,но бех пробвала и нещо друго.
Би ли сравнила тази на Лореал с Изадората,като покривност издръжливост и тн,и като цяло коя ти допада повече.
Виж целия пост
# 7
Mma Ramotswe, хубаво си написала за характеристиките на минералния грим, но на продуктите на "супермаркетните" марки (L'Oreal, Мaybelline и т.н.) само названието им е такова.
В L'Оreal специално със сигурност има талк, на останалите не съм им преглеждала съставките обстойно (на Maybelline продуктите от този род също не бяха много "чисти")., но "дразнители" със сигурност съдържат
За добри се смятат марки като Jane Iredale, Everyday Minerals, Youngblood и подобни. Отделно пазарът е залят с "малки" и независими минерални марки, повечето от които предлагат мостри, сетове и прочие, просто трябва да се разтърсиш.
Най-доволна съм от Bare Minerals като ефект - покритието е безупречно, лицето е перфектно (много зависи от самата кожа, обаче - при бръчки, белези, разширени пори и т.н. не знам как действа, възможно е да ги подчертава). JI ми дойде малко тежък, при останалите пробвани марки все нещо не м харесваше...Но така или иначе не използвам вече, не ми харесва "пудреното" усещане.
Нанасям с kabuki четка (не препоръчвам тази на Bare Еscentuals, много се скубе), върху база (продуктът BE - PrimeTime не е лош, но не е и нещо особено, за под прахообразни продукти предпочитам нещо по-"солидно").
Виж целия пост
# 8
Ааа, много хубава тема, поздравления за авторката Grinning  bouquet Точно това ме интересува в момента! Имам минералната пудра на Loreal - True match minerals Доволна съм от нея по отношение на това как стои върху кожата, определено е много по-лека от класическите течни фон дьо тени, както и компактните такива, изобщо фон дьо тена, който аз така и не заобичах и не ползвам. Лицето изглежда много по-естествено с минералната пудра, а и покритието ме устройва, може да бъде съвсем леко, както и да се получи по-голямо покритие. Нанасям пудрата с кабъки четката на самата пудра или с обикновена голяма четка за пудра, ако искам още по-леко покритие. За по-високия клас козметика аз не мога да кажа, защото не съм ползвала все още, но вероятно ще са по-добри. При мен обаче се появи проблем с пудрата на Лореал, ползвам я от лятото, но нещо напоследък забелязах странна металическа миризма на пудрата, което не знам на какво се дължи. Изглежда обаче проблема е само при мен, защото други момичета, които ползват същата пудра нямат такъв проблем. Сега мисля да се ориентирам към аналогичната минерална пудра на Art Deco
Виж целия пост
# 9
Аз използвам тази минерална пудра на Лумене - пише, че не съдържа талк:
И минералния фдт-пудра на Арт деко, и в него пише, че няма талк:

И от двете съм доволна - от фдт-на, обаче, нямаше голям избор от цветове - само 3 или 4, но може да е нямало само тестери, за момента. newsm78
Цената му също много ме устройва - 27 лв, а като гледам колко малко количество използвам, ще ми стигне за страшно много време!


...
Нанасям с kabuki четка (не препоръчвам тази на Bare Еscentuals, много се скубе), върху база (продуктът BE - PrimeTime не е лош, но не е и нещо особено, за под прахообразни продукти предпочитам нещо по-"солидно").

Значи нанасяш прахообразен фдт върху течна база за грим, така ли? Аз много се чудех за това, дали става, мислех, че базата е само за течни фдт-и. newsm78
(и между другото, аз пък не препоръчвам кабуки четката на Арт Деко - и тя се скубе много..)
Виж целия пост
# 10
аз пък използвам това

много ми хареса -да не вяваш направо...имам чувствителна кожа,със склонност към омазняване,а тази пудра толкова ми хареса,че я слагам всеки ден Peace..нанася се лесно,покритието е нежно,и към края на деня си остава такова свежо...има страхотни блестящи фини частички по цялото лице,и стой като озарено...за моя вид кожа смятам,че е идеален вариант за всекидневен грим,и много по-добро от течните фдт  Grinning
Виж целия пост
# 11
аз пък използвам това

  lanibarbi , а слагаш ли под пудрата база за грим? И аз като Juiciness се чудя дали може да се нанася прахообразния минерален грим върху течна база за грим и има ли някаква промяна ако се слага по този начин? Аз имам проблем с разширените пори и се чудя ако започна да слагам база за грим преди минералната пудра дали порите ми ще станат по-малко забележими?
Виж целия пост
# 12
Amra,не ползвам!Основата ми е мат.серум за мазна кожа на ЛаРош..5-10мин."съхне" и отгоре слагам мин.фдт....няма лъщене цял ден.. мое мнение-смятам за безумие претрупването на различни продукти при проблемна кожа...Старая се да почиствам кожата съвършено,козметик и подходящи леки кремчета и нямам раздразнения,пъпки и тн,кожата ми е чиста,равна,нежна,въпреки,че е  мазна по природа ..пробвала съм фдт на макс фактор,ревлон,исадора,клиник(суперфит го харесвам най-много от фдт-най-лек е)-но колкото и да са за мазна кожа,са фдт,по-тежки,влизат в порите...докато тази пудра не я усещам така,и я предпочитам-става бързо,красиво,трайно и по-деликатно към кожата...в твоя случай с порите още повече ти я препоръчвам,тк като блестящите частички маскират несъвършенствата....пробвала съм компактната пудра на лореал,но тя няма този траен ефект Wink
а за миризмата-..аз нанасям пудрата като си изсипвам малко в дланта,не топя четката в общото количество,така то си остава чисто при употреба,само се изсипва от шишенцето.и няма миризма...примерно,забелязала съм,че като си слагам течен фдт,и после с четка слагам руж четката за руж малко или много попива от фдт..редовно си мия четките..
Виж целия пост
# 13
Благодаря ти   bouquet И аз си лисля, че за мазна и проблемна кожа не е добре да се ползват много продукти, а и се чудя дали базата няма да предизвика дори по-бързото залъскване на лицето, но се замислих дали пък няма да ми помигне за тези пори да станат по-незабележими Rolling Eyes Все още се чудя за база дали реално ми е необходима Thinking Ще погледна пудрата на Max Factor и впоследствие вече ще реша дали да взема нея или тази на Art Deco  Simple Smile Аз също не топя четката в общото количество пудра, защото лореалската минерална пудра, която ползвам е като солничка и реално ти си изсипваш в опаковката толкова, колкото ще ползваш за съответната апликация, наистина не знам защо при мен се е получило такова нещо, но стига съм го мислила Laughing 
Виж целия пост
# 14
Може да е заради последните две съставки:
Състава на Л'Ореал:
Active Ingredients: Titanium Dioxide (3.0%), Zinc Oxide (5.0%). Inactive Ingredients: Talc, Boron Nitride, Dimethicone, Copernicia Cerifera (Camauba) Wax, Cetyl Dimethicone, Trimethyl Siloxysilicate, Triisocetyl Citrate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Panthenol, May Contain: Bismuth Oxychloride, Iron Oxides
Съставката в червено е противопоказна за хора с чувствителна кожа, акне и розацея.
За талка няма да пиша - надявам се, знаете. Сега видях, че в копи-пейста на Mma Ramotswe едва ли не го препоръчват Shocked Аз лично не купувам нищо с талк в състава.


Виж целия пост
# 15
Може да ми се смеете, но ползвам минералния фдт на Ейвън, под формата на пудра е, и съм изключително доволна от него. Първият фдт, който наистина прикрива всичките ми недостатъци и то с 2 нанасяния.  Peace
Виж целия пост
# 16
Ползвам този:
http://www.ybskin.com/shop/index.php?cPath=21_29&osCsid=4db2 … a71a6e63202ff6bce
Много съм доволна.
Това е наистина минерален фон дьо тен. Т.е без талк, изчистен от химии и недразнещ за кожата.

2/3 от "минералните" фон дьо тени, които сте пуснали нямат нищо общо с такива. Пробвала съм на Лореал - ужасно ми подразни кожата и като видях колко химии съдържа замина в боклука.
Ето това е най-същественото:
Минералния грим не съдържа изкуствени оцветители, химически добавки, консерванти и мазнини.

Всичко, което не отговаря на това изискване няма нищо общо с минералните фон дьо тени и е просто рекламен трик.
Виж целия пост
# 17
NBM откъде го поръча? Преди я гледах тази марка, но не мога да се орентирам в цветовете. Ти кой цвят ползваш, отговарят ли си на снимките в сайта?
Виж целия пост
# 18
Сестра ми го прати от Канада.
Но намерих и един козметичен салон и тук, който продава тази козметика. Ще ти пиша на ЛС.
Цената е цели 70лв обаче Confused В Канада е около 40 долара (което пак не е малко де).
Но е много икономичен, вече не помня от колко време го ползвам.
Виж целия пост
# 19
Сестра ми го прати от Канада.
Но намерих и един козметичен салон и тук, който продава тази козметика. Ще ти пиша на ЛС.
Цената е цели 70лв обаче Confused В Канада е около 40 долара (което пак не е малко де).
Но е много икономичен, вече не помня от колко време го ползвам.
ок, мерси  Hug А покривен ли е, матира ли кожата, тъй като моята е мазна и ме притеснява да не лъщи?
Виж целия пост
# 20
,аз в Ремедиума тази пудра си харесах,обаче не знам минерална ли е?Някой ползвал ли я е да каже.Има много леко и нежно покритие и не ми се рони от лицето,което определено си търся,обаче не знам минерална ли е или не,а забравих и да попитам.
Виж целия пост
# 21
,аз в Ремедиума тази пудра си харесах,обаче не знам минерална ли е?Някой ползвал ли я е да каже.Има много леко и нежно покритие и не ми се рони от лицето,което определено си търся,обаче не знам минерална ли е или не,а забравих и да попитам.
не е минерална Simple Smile
NBM откъде го поръча? Преди я гледах тази марка, но не мога да се орентирам в цветовете. Ти кой цвят ползваш, отговарят ли си на снимките в сайта?
в мола ,в "антоанет",но там са много надути цените #Crazy
Виж целия пост
# 22
lanibarbi , има ли разнообразие на цветове , кой ползваш ти? Ще ми се нещо  средно с еднаи дея към по-тъмно Embarassed
Иначе съм ползвала на Лореал и Арт Деко.И от двете съм горе-долу доволна .Не съм забелязала някакаъв мирис.
Виж целия пост
# 23
Ето ви още един сайт за истинска безвредна минерална козметика. Имат доставка до БГ.
http://www.inikacosmetics.co.uk/
Аз си поръчах руж тази седмица, това ми е първа поръчка и като пристигне ще дам отзиви.
Ето този си поръчах:
http://www.inikacosmetics.co.uk/_product_60459/Mineral_Blush_-_Rosy_Glow
Виж целия пост
# 24
моми4ета, страхотни сте

дали сте добри идеи за на4инаещ като мен, благодаря
 Hug

относно ИсаДора и МаксФактор:
1. цените са по4ти еднакви
2. покритието е ОК при мен поне засега зимата (лятото ми избиват петна и ще видим дали ще бъдат маскирани)
3. ИД има пове4е разцветки, което за мен ли4но е голям +, вси4ко на МФ ми е тъмно
4. МФ има 4етка, а при ИД тя се купува отделно и струва още толкова
5. ИД под големия капак има въртящо се капа4е, с което се отваря/затваря самата пудра, това го няма при МФ (нито при Лореал) и там самата пудра леко се поизсипва в капака на 4етката
добавям: 6. МФ има блясък, ИД няма такива 4астици

аз напудрям в една кутийка от маскарпоне и от там действам с 4етката
ина4е се поръсва ситен прах навсякъде, а нали съм мързелива и не ми се 4исти след това

след ИС на мушка ми е ВareМinerals
гледам, 4е сте дали и тяхна база: BE - PrimeTime
тя дали също е минерална?  newsm78

а с какво измивате този грим?
аз имам едни дегримьори на Лореал, но свършиха и мисля да видя WELEDA какво предлагат
Виж целия пост
# 25
Аз не съм чувала за минерална база. newsm78
Виж целия пост
# 26
аз ползвам тази немска супермаркетна минерална пудра, с уговорката, че не знам колко е минерална  Laughing
общо взето съм доволна, но най-светлия цвят всъщност ми е тъмен
Виж целия пост
# 27
намерих основата
но не пише съставките:

http://www.beautybay.com/cosmetics/bareescentuals/g/primetime/

ще се опитам да взема тестер тези дни

ето тук има съставки:
http://www.amazon.com/Bare-Escentuals-bareVitamins-Prime-Time/dp/B000PE4S7M

Ingredients Bare Escentuals bareVitamins Prime Time
Cyclopentasiloxane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone, Silica, Magnesium Silicate, Ascorbic Acid (Vitamin C), Tocopherol (Vitamin E), Pantothenic Acid (Vitamin B5), Aloe Barbadensis Leaf Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Extract.

Виж целия пост
# 28
аз пък използвам това

много ми хареса -да не вяваш направо...имам чувствителна кожа,със склонност към омазняване,а тази пудра толкова ми хареса,че я слагам всеки ден Peace..нанася се лесно,покритието е нежно,и към края на деня си остава такова свежо...има страхотни блестящи фини частички по цялото лице,и стой като озарено...за моя вид кожа смятам,че е идеален вариант за всекидневен грим,и много по-добро от течните фдт  Grinning
Каква е цената?
Виж целия пост
# 29
при мен е 15 евро
Виж целия пост
# 30


И аз заложих на тази пудра, мога да кажа, че е доста добра. Имам смесена кожа без някакви особени несъвършенства, пудрата не омазнява допълнително. Малко се притеснявах от блестящите частички, но те са толкова фини и просто придават едно сияние на лицето, без да се натрапват излишно. Малко ми е неудобна опаковката поръсвам и около мен, но..... А и уцелих някаква промоция - купих си ФДТ на Максфактор и ми дадоха пудрата като подарък. Wink
Виж целия пост
# 31
Тази промоция на Макс фактор дали важи още?
Виж целия пост
# 32
Ами сигурно, аз си ги купих в събота.
Виж целия пост
# 33
Мерси   bouquet Може да ги погледна и аз тогава.
Виж целия пост
# 34
... Малко ми е неудобна опаковката поръсвам и около мен, но.....

аз ръся в кутийка от маскарпоне и от там действам с 4етката без да поръсвам около мен
Виж целия пост
# 35
Единствено не можах да разбера съдаржанието на тази пудра, етикета на бълг. език така е залепен от вносителите, че оригиналния със съдържанието се скъса. Не разбрах съдържа ли талк или не, нали някой по- нагоре каза че той не се отразява добре на кожата.
... Малко ми е неудобна опаковката поръсвам и около мен, но.....

аз ръся в кутийка от маскарпоне и от там действам с 4етката без да поръсвам около мен
добра идея, ще опитам Peace
Виж целия пост
# 36
Тази промоция на Макс фактор дали важи още?

Според мен не, никъде съм я засичала  Rolling Eyes Аз съм гледала в Ремедиум, ДМ, Бонжур..
Ако някой знае къде е валидна все още да сподели  Flutter
Виж целия пост
# 37
http://www.amazon.co.uk/Max-Factor-Natural-Minerals-Foundation/dp/B001IZYQ88

Product Description Max Factor
Want a foundation that cares for your complexion as well as leaving a naturally perfected finish? New Natural Minerals goes beyond the call of duty by combining build-easy coverage with a gently protective, skin-friendly formula. Composed of ultra-fine particles it's the beauty experts secret weapon to a healthy and fresh foundation look. Fragrance free, skin-boosting ingredients it's ideal for sensitive skin. Combined with a unique concave dispenser and 100% natural brush you can achieve your most natural results and build up a coverage that's perfect for you. Go natural...

* New Natural Minerals goes beyond the call of duty by combining buildable coverage with a gently protective, skin-friendly formula.

Max Factor is a highly innovative Brand in the cosmetic market and this is proven by the number of patents it holds and the worldwide success of the Brand. Max Factor products contain innovative technologies that are proven to deliver dramatic look transformations. Max Factor does not manufacture products for Retailer Brands and Private Labels.
Ingredients
Talc, Mica, Avena Sativa Kernel Flour, Zinc Stearate, Calcium Silicate, Titanium Dioxide, Isopropyl Myristate, BHT, Glycerin, Dimethicone, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Dehydroacetate, Quaternium-15 [+/- CI 77007, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 75470]
Виж целия пост
# 38
Ingredients
Talc, Mica, Avena Sativa Kernel Flour, Zinc Stearate, Calcium Silicate, Titanium Dioxide, Isopropyl Myristate, BHT, Glycerin, Dimethicone, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Dehydroacetate, Quaternium-15 [+/- CI 77007, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 75470]

Освен талк няколко парабенчета и един куп оцветители Confused
Виж целия пост
# 39
Ужас Close То какви неща имало, а аз за един талк съм се захванала. Май нищо уникално няма в тази пудра, пък била тя и минерална Rolling Eyes
А що се отнася до промоцията, никъде не беше обявена в магазина, продавачката ми каза за нея.
Виж целия пост
# 40
Момичета ще съм много благодарна ако ми изясните нещо и особено на NBM.Tази минерална пудра според вас безцветна ли е  http://www.inikacosmetics.co.uk/_product_60457/Mineral_Setting_Powder#        Понеже отдолу има показани някакви цветове,но не мога да разбера за нея ли се отнасят или за някакъв фондьотен  newsm78   Понеже търся точно безцветна и цената на тази е приемлива и ако успея да се ориентирам как се поръчва от сайта може да се пробвам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 41
Момичета ще съм много благодарна ако ми изясните нещо и особено на NBM.Tази минерална пудра според вас безцветна ли е  http://www.inikacosmetics.co.uk/_product_60457/Mineral_Setting_Powder#        Понеже отдолу има показани някакви цветове,но не мога да разбера за нея ли се отнасят или за някакъв фондьотен  newsm78   Понеже търся точно безцветна и цената на тази е приемлива и ако успея да се ориентирам как се поръчва от сайта може да се пробвам  Rolling Eyes
да безцветна е, отдолу са показани цветовете на фондьотена Peace
Виж целия пост
# 42
lanibarbi , има ли разнообразие на цветове , кой ползваш ти? Ще ми се нещо  средно с еднаи дея към по-тъмно Embarassed
Иначе съм ползвала на Лореал и Арт Деко.И от двете съм горе-долу доволна .Не съм забелязала някакаъв мирис.
ако имаш предвид макс фактор-моят цвят е най-светлият45 warm almond,общо са 5-6,като най-тъмния го водят bronzer,а не natural mineral foundation..45-за светла кожа е,но в никакъв случай за супер бяла...нормален среден цвят,по-матово стой,но го пробвай -мисля,че ще ти допадне...а пудрата на лореал - цвят W5 golden sand,там имат повече цветове,също е по-светличка....за съжаление летния тен отлетя отдавна Laughing
Виж целия пост
# 43
Мерси musita   bouquet
Виж целия пост
# 44
след ИС на мушка ми е ВareМinerals
гледам, 4е сте дали и тяхна база: BE - PrimeTime
тя дали също е минерална?  newsm78
'Минерална" не е, просто няма парабени и други такива. Но и ефект почти няма. Ако търсиш "натурална" база, препоръчвам тази: http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P96800&should … p;categoryId=5648

П.П. Забравих да пиша, че талкът не е "вреден за кожата", вдишването му е опасно, понеже е канцерогенен.
Виж целия пост
# 45
след ИС на мушка ми е ВareМinerals
гледам, 4е сте дали и тяхна база: BE - PrimeTime
тя дали също е минерална?  newsm78
'Минерална" не е, просто няма парабени и други такива. Но и ефект почти няма. Ако търсиш "натурална" база, препоръчвам тази: http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P96800&should … p;categoryId=5648

П.П. Забравих да пиша, че талкът не е "вреден за кожата", вдишването му е опасно, понеже е канцерогенен.

благодаря за съвета
ще се опитам да го намеря
а в4ера взех тестер на основата на ВМ
утре ще го пробвам
но явно ще из4акам с покупката

с какво махате минералния грим?
Виж целия пост
# 46
С каквото и всякакъв друг. Кой, с каквото му пасва по принцип.
Виж целия пост
# 47
Момичета евалата за темата!!  Crazy   bouquet
И аз като вас се чудя между Лореал и Максфактор. И двете марки мн ги харесвам и за това ми е трудно да реша, макар че Мадам Мираж е отбелязала, че една от съставките в минералния фон дьо тен на Лореал не е подходяща за проблемна и мазна кожа (а моята е точно такава! ooooh!)
Изгледала съм безумно много клипчета в интеренет пространството, които са посветени на минералният грим, но все още не съм много сигурна дали това е подходящият вариянт за мен. За момента използвам течния фон дьо тен на Ревлон (няма втори като него), който покрива всичко, базата която използвам от време на време е тази на Айвън (купувам си главно Айвън защото не тестват върху животни, но това е др тема) и фиксирам с пудра на Манхатън за проблемна кожа (знам че звучи много, но така прикривам всички недостатъци). Въпреки количеството и качеството на грима обаче след 2 часа няма и помен от фон дьо тена, само леки загатнати петна руж...  Cry  ooooh! Не знам какви са причините за това....  Получава ли се същото и с минералния грим? 
Виж целия пост
# 48
звучи странно, ако наистина ползваш КалърСтей  Rolling Eyes
опитвала ли си да комбинацията, но без базата на Ейвън?
аз имам проблем с тази на Гош - с нея фдт-то се нанася много леко, не попива по-голямо количество, което да ми дава наситен цвят и вечер тампонът за почистване на грим е почти чист  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 49
браво момичета -много хубава и полезна тема.аз съм с мазна кожа и чувствителна отвреме-навреме и скоро подочух за минерален грим но незнаех какво значи.та в момента си търся основа за грим фдт и пудра.също и хубав коректор.само че не съм наясно с цени коя марка какво предлага-бихте ли препоръчали? Praynig
Виж целия пост
# 50
Гримирали са ме с минерален грим на youngblood, знаете ли в София дали могат да се намерят някъде?
 newsm78
Виж целия пост
# 51
Някакви отзиви за Revlon colorstay mineral foundation? Траен ли е и покривен ли е? Седи ли естествено? Rolling Eyes Има го сега на промоция в Бонжур Rolling Eyes http://www.glossi.com.au/cart/images/revcsminfnd.jpg
Виж целия пост
# 52
Гримирали са ме с минерален грим на youngblood, знаете ли в София дали могат да се намерят някъде?
 newsm78

Ето тук ги има http://www.ybskin.co.uk/, а в София знам, че ги продават в салон Антоанет в мола, доколкото си спомням. Дай отзиви, доволна ли си? С каква кожа си? Как са?
Виж целия пост
# 53
Гримирали са ме с минерален грим на youngblood, знаете ли в София дали могат да се намерят някъде?
 newsm78

Ето тук ги има http://www.ybskin.co.uk/, а в София знам, че ги продават в салон Антоанет в мола, доколкото си спомням. Дай отзиви, доволна ли си? С каква кожа си? Как са?

мазна само в Т-зоната, на мен много ми допаднаха.Хареса ми  Party
Някакви отзиви за Revlon colorstay mineral foundation? Траен ли е и покривен ли е? Седи ли естествено? Rolling Eyes Има го сега на промоция в Бонжур Rolling Eyes http://www.glossi.com.au/cart/images/revcsminfnd.jpg

Купих си го и аз миналата седмица. Не стои като пудра.  Peace
Виж целия пост
# 54
Суха Мащерка, тогава как стои? Като фон дьо тен? Досега не съм позлвала минерална пудра-фон дьо тен и нямам си и на идея как седи Rolling Eyes покривен ли е, матира ли добре? Rolling Eyes Мерси  bouquet
Виж целия пост
# 55
И аз затова питам, тъй като съм с мазна кожа и все си търся по-матиращи фондьотени и пудри, а от известно време съм се насочила към минералните. Поръчах си на мостри на coastalscents и на everydayminerals, но честно казано не ми харесват. Имат кадифен завършек, но не са покривни, нито матират добре мазната кожа. След 4-5 часа лъсвам отново. Една друга съфорумка също похвали минералния фондьотен на youngblood, че е покривен и е много доволна, та още съм в колебание дали да го поръчвам, че само пари на вятъра хвърлям. Суха Мащерка а ти само фондьотена ли си пробвала и кой по-точно?
Виж целия пост
# 56
Суха Мащерка, тогава как стои? Като фон дьо тен? Досега не съм позлвала минерална пудра-фон дьо тен и нямам си и на идея как седи Rolling Eyes покривен ли е, матира ли добре? Rolling Eyes Мерси  bouquet

Ползвам го от миналата седмица насам. Само два пъти съм си слагала. В интерес на истината нямам нужда толкова много от фон дьо тен и ползвам предимно за Т-зоната. Дали покрива - мен ме устройва напълно. Пак казвам не съм критерий. Цвета е 040 доста светъл. Матира в смисъл такъв, че около 7 часа не ми е лъснало лицето, а не се спрях да играя на сватба  Laughing .
И аз затова питам, тъй като съм с мазна кожа и все си търся по-матиращи фондьотени и пудри, а от известно време съм се насочила към минералните. Поръчах си на мостри на coastalscents и на everydayminerals, но честно казано не ми харесват. Имат кадифен завършек, но не са покривни, нито матират добре мазната кожа. След 4-5 часа лъсвам отново. Една друга съфорумка също похвали минералния фондьотен на youngblood, че е покривен и е много доволна, та още съм в колебание дали да го поръчвам, че само пари на вятъра хвърлям. Суха Мащерка а ти само фондьотена ли си пробвала и кой по-точно?

Мен с продукти на youngblood са ме гримирали професионални гримьори. Фон дьо тен, пудра, спирала, сенки, руж и червило. Всичко стоеше прекрасно! Фондьо тен все едно нямах т.е не си личеше, но си беше свършил работата. След 8-9 часа танци и веселба с една четка минах очите и бузите и пак се освежи грима ми  Flutter Скъпи са им продуктите и за това се чудя дали да си купя  ooooh! Ползвам грим от дъжд на вятър  Embarassed

Виж целия пост
# 57
Матира в смисъл такъв, че около 7 часа не ми е лъснало лицето, а не се спрях да играя на сватба  Laughing .



Значи добре матира Mr. Green хубаво си го тествала Wink 10х  bouquet
Виж целия пост
# 58
интересни неща пишете

аз пробвах 2 основи за грим на ВareМinerals
едната нормална, другaта за контрол на омазняването
от втората после гримът ми стоеше един такъв сух
явно ще се ориентирам към първата
Виж целия пост
# 59
Тази минерална пудра фон дьо тен на IsaDora някой ползвал ли е  http://www.isadora.com/?id=2392  Продава ли се по магазините в БГ и каква и е цената? Интересува ме и как е като покривност в сравнение например с прахообразния минерален форн дьо тен пудра на Loreal True Match Minerals?
Виж целия пост
# 60
Вече втора седмица използвам минералния фдт на Арт деко и съм много доволна- понася ми добре на кожата и стои много естествено-идеален за през деня Wink
Виж целия пост
# 61
Тази минерална пудра фон дьо тен на IsaDora някой ползвал ли е  http://www.isadora.com/?id=2392  Продава ли се по магазините в БГ и каква и е цената? Интересува ме и как е като покривност в сравнение например с прахообразния минерален форн дьо тен пудра на Loreal True Match Minerals?

аз то4но нея ползвам и съм доволна
при мен покрива добре
в шведско струва 16 евро, но е без 4етка
4етката е още толкова
аз ползвам 4етката от МаксФактор

не мога да я сравня с другия ФДТ, защото не съм го ползвала
на Лореал съм използвала само розовия блясък
Виж целия пост
# 62
Благодаря ти, Mma Ramotswe   bouquet Ама май тук я няма Rolling Eyes
Виж целия пост
# 63
тези съм виждала-третата я имам,минералната за лице -не  Simple Smile
http://beautycosmetic.biz/grim-pudra-c-87_23_30_31_36.html?filte … d=178&sort=2a
Виж целия пост
# 64
Аз от 1 месец ползвам на Артдеко минералния фдт+пудра /2в1/ се води и съм страшно доволна. Преди слагах база, фдт и пудра, но не ми харесваше, че стои не естествено, а сега просто се родих с Артдеко - слагам си база за грим на манхатън и Артдеко и за нула време съм готова.  Peace
Виж целия пост
# 65
Аз от 1 месец ползвам на Артдеко минералния фдт+пудра /2в1/ се води и съм страшно доволна. Преди слагах база, фдт и пудра, но не ми харесваше, че стои не естествено, а сега просто се родих с Артдеко - слагам си база за грим на манхатън и Артдеко и за нула време съм готова.  Peace
би ли пуснала снимка ако може и каква е цената? newsm78мн ме заинтригува.
Виж целия пост
# 66
Аз от 1 месец ползвам на Артдеко минералния фдт+пудра /2в1/ се води и съм страшно доволна. Преди слагах база, фдт и пудра, но не ми харесваше, че стои не естествено, а сега просто се родих с Артдеко - слагам си база за грим на манхатън и Артдеко и за нула време съм готова.  Peace
би ли пуснала снимка ако може и каква е цената? newsm78мн ме заинтригува.

28,50 е, ето снимка: http://www.parfumi-market.net/artdeco-pudra-c-110_78.html?page=3 … 9867dce9b3edd6a30


Аз точно заради нея идвам да се оплача - от няколко седмици я използвам и съм много доволна, но цветът който си взех 4 - light beige, все ми идваше малко тъмен. Отидох днес да пробвам 2ката, но се оказа че тя е по-тъмен цвят и най-светлото е 4! Shocked В официалния сайт гледам, че има по-светъл цвят - soft ivory, но сигурно не се внася, защото дори онлайн не намирам да го продават. Tired Все пак ще проверя в другите магазинчета, където продават Арт Деко, де...но така и не разбрах защо при номерация 2, 4, 6 и 8, най-светлото е 4..
Виж целия пост
# 67

28,50 е, ето снимка: http://www.parfumi-market.net/artdeco-pudra-c-110_78.html?page=3 … 9867dce9b3edd6a30


Аз точно заради нея идвам да се оплача - от няколко седмици я използвам и съм много доволна, но цветът който си взех 4 - light beige, все ми идваше малко тъмен. Отидох днес да пробвам 2ката, но се оказа че тя е по-тъмен цвят и най-светлото е 4! Shocked В официалния сайт гледам, че има по-светъл цвят - soft ivory, но сигурно не се внася, защото дори онлайн не намирам да го продават. Tired Все пак ще проверя в другите магазинчета, където продават Арт Деко, де...но така и не разбрах защо при номерация 2, 4, 6 и 8, най-светлото е 4..
Не знам дали във фирмата вносител на ArtDeco -  Nardis-bg няма да намериш такъв по-светъл цвят от пудрата. Ето сайта на фирмата http://www.nardis-bg.com/   Ако искаш може да им звъннеш да ги питаш Peace Аз също ще им звънна тези дни да ги питам дали може от магазина им в жк. Стрелбище може направо на място да си купя нещо от козметиката на Артдеко, защото не ми се обикаля, другите магазини са ми далече, а от щанда им в ЦУМ хич не ми се пазарува. АКо може направо от там на място ще е най-добре.
Виж целия пост
# 68
Не знам дали във фирмата вносител на ArtDeco -  Nardis-bg няма да намериш такъв по-светъл цвят от пудрата. Ето сайта на фирмата http://www.nardis-bg.com/   Ако искаш може да им звъннеш да ги питаш Peace Аз също ще им звънна тези дни да ги питам дали може от магазина им в жк. Стрелбище може направо на място да си купя нещо от козметиката на Артдеко, защото не ми се обикаля, другите магазини са ми далече, а от щанда им в ЦУМ хич не ми се пазарува. АКо може направо от там на място ще е най-добре.

Хм, в сайта на едно място показват най-светлия вариант, а на друго не. Thinking Ще взема да им пиша да попитам, въпреки че дори да може да се пазарува от там, надали ще има тестери. Confused
Виж целия пост
# 69
Ммм, не знам, но си мисля, че в магазина им в Стрелбище би трябвало да има тестери, иначе как ще си избере човек Rolling Eyes Така си мисля.
Виж целия пост
# 70
Ммм, не знам, но си мисля, че в магазина им в Стрелбище би трябвало да има тестери, иначе как ще си избере човек Rolling Eyes Така си мисля.

Ааа, то магазин ли е, аз помислих, че просто офисът им е там! Simple Smile
На мен ми е много далече, но може да се разкарам, ако само там я има тази пудра. Laughing
Виж целия пост
# 71
Ммм, не знам, но си мисля, че в магазина им в Стрелбище би трябвало да има тестери, иначе как ще си избере човек Rolling Eyes Така си мисля.

Ааа, то магазин ли е, аз помислих, че просто офисът им е там! Simple Smile
На мен ми е много далече, но може да се разкарам, ако само там я има тази пудра. Laughing
Мисля, че е магазин, в който се продават продуктите на Артдеко, защото бях чела из форума, че някакво момиче си е купилп направо от там някакви неща. Но ти се обади първо да питаш, за да не се разкарваш напразно ако го няма това, което ти трябва Peace А иначе ето това е списък от интернет с местста, където се продава Артдеко, но не знам до колко е актуален списъка -   http://chick-chat.org/index.php?PHPSESSID=57aff5652ec37cf2b6b293 … amp;topic=642.350
Виж целия пост
# 72
Мисля, че е магазин, в който се продават продуктите на Артдеко, защото бях чела из форума, че някакво момиче си е купилп направо от там някакви неща. Но ти се обади първо да питаш, за да не се разкарваш напразно ако го няма това, което ти трябва Peace А иначе ето това е списък от интернет с местста, където се продава Артдеко, но не знам до колко е актуален списъка -   http://chick-chat.org/index.php?PHPSESSID=57aff5652ec37cf2b6b293 … amp;topic=642.350

Суперрр, мерси много! Hug Ще се обадя със сигурност, а и ще проверя първо на 1-2 други места, че на Пиротска и ЦУМ ми е удобно! Simple Smile
Виж целия пост
# 73
Дано си свършиш работа Simple Smile Успех Hug
Виж целия пост
# 74
Отзиви за този продукт на Лореал? http://www.lorealparisusa.com/concealer/bare-naturale-gentle-min … ral-concealer.htm Пише, че е минерален коректор с фактор Rolling Eyes Виждали ли сте го в България, май това е друго име за True match minerals серията? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 75
Damaris, според мнение от стр 1 съдържа талк и не се преръ4ва
Виж целия пост
# 76
Damaris, според мнение от стр 1 съдържа талк и не се преръ4ва

Виж какво показва този сайт обаче за състава, влиза в зелената група, което е много добре Rolling Eyes Става дума за коректора, не за пудрата от страница 1: http://www.cosmeticsdatabase.com/product/158160/L%27Or%26%23233% … ler%2C_Light_478/

За талк не пише нищо специално за коректора...Странно мислех, че са със сходен състав Rolling Eyes Интересно ми е като коректор как е, дали е с добра покривност newsm78 Досега минерален коректор не съм ползвала.
Виж целия пост
# 77
Може да е заради последните две съставки:
Състава на Л'Ореал:
Active Ingredients: Titanium Dioxide (3.0%), Zinc Oxide (5.0%). Inactive Ingredients: Talc, Boron Nitride, Dimethicone, Copernicia Cerifera (Camauba) Wax, Cetyl Dimethicone, Trimethyl Siloxysilicate, Triisocetyl Citrate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Panthenol, May Contain: Bismuth Oxychloride, Iron Oxides
Съставката в червено е противопоказна за хора с чувствителна кожа, акне и розацея.
За талка няма да пиша - надявам се, знаете. Сега видях, че в копи-пейста на Mma Ramotswe едва ли не го препоръчват Shocked Аз лично не купувам нищо с талк в състава.

от дадения от теб линк, съставки на коректора:

Ingredients
ACTIVE INGREDIENTS: TITANIUM DIOXIDE 20.0%
COSMETIC INGREDIENTS : BORON NITRIDE • KAOLIN • ISONONYL ISONONANOATE • COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX • CALCIUM GLUCONATE • MANGANESE GLUCONATE • MAGNESIUM GLUCONATE • COPPER PCA • ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE • TOCOPHEROL • PANTHENOL
MAY CONTAIN: TITANIUM DIOXIDE • BISMUTH OXYCHLORIDE • MICA • IRON OXIDES


аз не бих го взела
Виж целия пост
# 78
Благодаря! Peace А BISMUTH OXYCHLORIDE какво е по принцип, защо трябва да се избягва? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 79
Съставката в червено е противопоказна за хора с чувствителна кожа, акне и розацея.
Според Мадам Мираж
Виж целия пост
# 80
ooo, много благодаря за предупреждението тогава Peace Кожата ми е точно чувствителна и склонна към акне Confused
Виж целия пост
# 81
В друга тема съм чела хубави отзиви за алтернативна евтина марка, Wet N' Wild, даже разглеждах минералните пудри в Бонжура, но още се чудя  newsm78 Дали е същото като Арт Деко например, но за в пъти по-ниска цена или има подводни камъни ?
Има ли някой информация и да направи съпоставката?
  bouquet
Виж целия пост
# 82
Здравейте отново! На Артдеко аз също не си улучих цвета взех си 6-цата, тъмна ми е но свикнах с нея, следващият път ще си взема 4 или 2, но като гледам колко е икономична просто няма да е скоро  Wink
Виж целия пост
# 83
А на мен ми казаха, че най-светлия цвят на Арт Деко не го внасят в България. Sad
Не мога да повярвам, че има повече жени с доста тъмна кожа, отколкото със светла. Confused

Но поне 4ката ще ми е супер за лятото, като хвана тен малко. Simple Smile
Виж целия пост
# 84
А на мен ми казаха, че най-светлия цвят на Арт Деко не го внасят в България. Sad
Не мога да повярвам, че има повече жени с доста тъмна кожа, отколкото със светла. Confused

Но поне 4ката ще ми е супер за лятото, като хвана тен малко. Simple Smile

Аз съм с много бяла кожа и след като не намерих най-светлия цвят на Арт деко, си взех 4-ката и за мое учудване ми пасна идеално, а аз си мислех че ще ми е тъмна Thinking
Виж целия пост
# 85
А аз не мисля, че съм с много бяла кожа, пък ми оранжавее на моменти. Confused
Виж целия пост
# 86
За каква кожа е подходяЩа пудрата на Арт Деко?
Виж целия пост
# 87
За всякаква, по принцо съм чела, че фдт-ите на прах са по-скоро за мазна кожа, но моята е суха и не ми я изсушава повече, за разлика от някои течни..
Виж целия пост
# 88
Моята е нормална към суха и се притесявах да не ми изсушава много,но Щом на теб ти е добре,значи мога да я пробвам.
Виж целия пост
# 89
на мен ми се изсуши лицето когато ползвах база на ВМ с контрол на омазняването

сега слагам само крем на ВЕЛЕДА, серия ИРИС и отгоре минерална пудра на ИсаДора
няма проблем с изсушаване

малко статистика
мин. пудра на ИсаДора (8гр опаковка) ми стигна то4но за 6 седмици
употреба: всеки ден на лице и горната 4аст на шията и понякога на цялата шия и деколте, но рядко, ок. веднъж седми4но
Виж целия пост
# 90
Моята е нормална към суха и се притесявах да не ми изсушава много,но Щом на теб ти е добре,значи мога да я пробвам.

И моята е нормална към суха, но зимата е по-скоро суха. Simple Smile По принцип като съм с фдт доста често започвам да се беля около носа и устата след няколко часа. Confused Базата за грим помага, но с този на Арт Деко никога не ми се е случвало, пробвай. Simple Smile

Mma Ramotswe, на Арт Деко е 15 гр, но толкова малко съм ползвала, че като видях срока на годност - 12м, си казах, че няма да я изразходя до тогава сигурно. Laughing Но аз и доста малко слагам, защото както казах ми е леко тъмен цвета..
Виж целия пост
# 91
А като покривност как я определяш? Кожата ми не е перфекта и има нужда да поскрия това и онова  Mr. Green
Виж целия пост
# 92
ох,аз искам да се оплача...взех си минералния/та фдт/пудра на арт деко,четворката.Ами това чудо е ужасно,едно е че кожата ми лъсва,все едно е мазна,друго е че се личи ужасно много(стой като напрашено и наслоено) а и цвета(най-светлия ми е тъмен,но сега идва лято,не ми е най-големия проблем).Нанасях го с четка,нанасях го и с тампонче за пудра и с двете не става,вие как така сте доволни...давайте съвети каквода правя,как да го нанасям,че ще умра от яд.Не ми е за 30 лева,но много се ядосах,ужас...
Виж целия пост
# 93
А като покривност как я определяш? Кожата ми не е перфекта и има нужда да поскрия това и онова  Mr. Green

Според мен дава от слабо до средно покритие, зависи колко сложиш, може да се наслоява. Simple Smile Аз използвам коректор ако имам да скривам нещо..

ох,аз искам да се оплача...взех си минералния/та фдт/пудра на арт деко,четворката.Ами това чудо е ужасно,едно е че кожата ми лъсва,все едно е мазна,друго е че се личи ужасно много(стой като напрашено и наслоено) а и цвета(най-светлия ми е тъмен,но сега идва лято,не ми е най-големия проблем).Нанасях го с четка,нанасях го и с тампонче за пудра и с двете не става,вие как така сте доволни...давайте съвети каквода правя,как да го нанасям,че ще умра от яд.Не ми е за 30 лева,но много се ядосах,ужас...

С кабуки четката, която я продават специално за тази пудра я нанасям. (не я препоръчвам, защото ужасно се скубе!) Но ми е странно, че ти оставя пудрен ефект, това точно при мен никога не става. Shocked Да не би да слагаш прекалено много или нз?
Виж целия пост
# 94
А като покривност как я определяш? Кожата ми не е перфекта и има нужда да поскрия това и онова  Mr. Green

Според мен дава от слабо до средно покритие, зависи колко сложиш, може да се наслоява. Simple Smile Аз използвам коректор ако имам да скривам нещо..

ох,аз искам да се оплача...взех си минералния/та фдт/пудра на арт деко,четворката.Ами това чудо е ужасно,едно е че кожата ми лъсва,все едно е мазна,друго е че се личи ужасно много(стой като напрашено и наслоено) а и цвета(най-светлия ми е тъмен,но сега идва лято,не ми е най-големия проблем).Нанасях го с четка,нанасях го и с тампонче за пудра и с двете не става,вие как така сте доволни...давайте съвети каквода правя,как да го нанасям,че ще умра от яд.Не ми е за 30 лева,но много се ядосах,ужас...

С кабуки четката, която я продават специално за тази пудра я нанасям. (не я препоръчвам, защото ужасно се скубе!) Но ми е странно, че ти оставя пудрен ефект, това точно при мен никога не става. Shocked Да не би да слагаш прекалено много или нз?
ами и аз имам такава четка,незнам колко означава много завъртам четката в кутийката и след това я изтръсквам еко и пак така става...
Виж целия пост
# 95

Базата за грим помага, но с този на Арт Деко никога не ми се е случвало, пробвай. Simple Smile

Може ли да кажеш каква база за грим ползваш Simple Smile? Аз също трябва да си взема някаква база за грим, за сега към матиращата на Лумене съм се насочила, но ми е интересно ти от коя си доволна.
Виж целия пост
# 96
Ами аз не съм критерий, използвала съм само на Гош и много ми харесва, но нямам поглед върху другите марки. Blush

С фдт-а на Арт Деко не я използвам редовно, обаче, специално с него, не виждам разлика със или без база. newsm78
Виж целия пост
# 97
дами, аз пък искам да питам кой вариант соред вас е най-добър з амазна кожа. Харесала съ си три фон дьо тена - Borjous 10 hours sleep, maxfactor skin match, или там както се казваше,  и новия на Loreal с гъбичката. (знам че е малко в страни от темата за минерален грим, но не знам къде да питам). Имам мазна към смесена кожа, т.е имам акне, но не е нещо страшно. Търся добър вариант за междинния сезон, т.е преди да почернея- хем да е леко, хем да е покривно. Жената в магазина беше като застреляна и не можа да ми помогне... за това търся помощ от вс... Blush мн ще се радвам дори и на лични ако някой ме насочи. предварително благодаря и отново извинте че не е по темата...  Flutter
п.п само да вметна че ползвам този на Ревлон, но просто искам за малко да го сменя.
 Peace
Виж целия пост
# 98
Vendella, питай специалистите тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=484258.0
Виж целия пост
# 99

mersi Simple Smile
Виж целия пост
# 100
Аз първо слагам крем за лице на Арома-органик тиква, изчаквам 5 мин. и слагам база за грим на Манхатън, изчаквам пак 5 мин. и си нанасям пудратя на артдеко, според мен покривноста и е много добра (преди слагах фдт, после задолжително пудра с един голям тампон с потупване, защото ми харесва лицето да ми е матирано а не да лъщи) и грима ми не мърда цял ден и лицето ми изглежда свежо и естествено, но на кутииката пише, че трайността е до м.Юни 2010 г. това ме узадачи  Thinking много че е кратък срока, но дано до тогава я изхабя, след това ще си взема 2-ка или 4-ка. Wink
Виж целия пост
# 101
Да съживя малко темата Simple Smile

Някой знае ли дали минералният фон дьо тен на ИсаДора се предлага в БГ?
Изхабих една опаковка на Лореалската минерална пудра и бях доволна,в момента съм с АртДеко и също ми харесва,но ми е доста тъмна купих я латото когато имах тен,исками се да пробвам нещо ново,а тук прочетох хубави отзиви на ИсаДора.

Виж целия пост
# 102
имам бронзираща пудра на исадора-компактна с тампон,но ми оранжавее,и с многото бляскави частички много не ми допада...избирах я като я пробвах на ръката,а не трябваше така,мин.лято я ползвах за тяло,и е добре Grinning..колкото и да не ми се ще червила пудри,руж се пробват на лицето Whistling...пудрата velvet touch някой пробвал ли е?!
Виж целия пост
# 103
мисля днес да взема една компактна минерална пудра на ИсаДора:
http://www.isadora.com/?id=2404

в4ера пробвах цветове в магазина
май вторият нюанс е моят

едит:
взех я и днес съм с нея
много е удобна за употреба, в момента я продават с кабуко 4етка, с която нанасянето е лесно и приятно

относно цветовете
тук продават нюансите през един: 20, 22, 24, 26
моят е номер 22, което в сайта им е третият цвят
Виж целия пост
# 104
Здравейте ,реших да не правя нова тема ,а да пробвам да съживим тази Simple Smile Аз скоро се запалих по минералните гримове ,защото всичко в Австрия е био и намерих много хубава марка ,която се предлага и в България в магазин Зоя -http://www.zoya.bg/ .Марката се казва Лили Лило и много я хвалят ,тамън си поръчах сенки и фон дю тен . В този сайт http://www.ecco-verde.at/ може да се намери още подобна козметика за цялото тяло ,ако някой се интересува има и доставка до България Simple Smile

Хубава вечер !
Виж целия пост
# 105
И минералния фдт-пудра на Арт деко, и в него пише, че няма талк:

И от двете съм доволна - от фдт-на, обаче, нямаше голям избор от цветове - само 3 или 4, но може да е нямало само тестери, за момента. newsm78
Цената му също много ме устройва - 27 лв, а като гледам колко малко количество използвам, ще ми стигне за страшно много време!
И аз го имам,но не съм обърнала навреме внимание на състава,който включва Метлпарабен,Пропилпарабен...минерален,ама фрашкан с химия.
Някой да е ползвал фдт на Лили Лоло?Разглеждах сайта на Зоя.бг и видях,че са започнали да ги предлагат.Каква е покривността му(ако имате впечатления)?
Виж целия пост
# 106
Декоративната козметика на Terre d'Oc е много добра и е био сертифицирана.
Виж целия пост
# 107
Някой да е ползвал фдт на Лили Лоло?Разглеждах сайта на Зоя.бг и видях,че са започнали да ги предлагат.Каква е покривността му(ако имате впечатления)?
Аз ползвам Лили Лоло  Peace. Имам следните продукти: ФДТ, руж, бронзър, хайлайтър, молив и гланц. Поръчвам си ги директно от UK сайта, в Зоя не всичко се предлага, но пък поръчката ще е по-лесна, за който не е свикнал с чужди сайтове предполагам.
Доволна съм от продуктите им, естествено, зависи от личните критерии на всеки. ФДТ е покривен, ако се нанесе с тампонче за пудра чрез притискане в кожата. Ако се нанесе с някакво кабуки по-набързо и по-незадълбочено, покритието е по-слабо. Като издръжливост е сравнително ОК, като голям плюс, мога да изтъкна доста голямото разнообразие от цветове. Ползвала съм и други минерални ФДТ-и, на Артдеко ми беше любим, сходни са като консистенция и покритие за мен. Но Лили Лоло, все пак си има сертификати и т.н. Ружчето е супер приятно и свежо, то, както и хайлайтъра придават един лек седефен блясък специфичен, като от вътрешната страна на черупката на мида, но не е натрапчив. Гланцът е приятен, не лепне, но и не е някакъв супер забележим, както и не е супер траен сякаш, но се успокоявам, че поне не е вреден Simple Smile. Моливът за очи е мек, лесно се нанася и лесно се размазва Simple Smile. Бронзърът стои също приятно и естествено, от UK сайта, могат да се поръчват и мостри на ФДТ, което е предимство, ако човек не си знае точно цвета. Но ако си поръчаш светъл ФДТ и бронзър, после можеш леко да си ги смесваш или да минаваш внимателно лицето само с бронзъра след нанасяне на ФДТ, за да вдигнеш малко тена, колкото е нужно Simple Smile.
Виж целия пост
# 108
Интересна статия за минералния грим Simple Smile
http://www.puls.bg/health/beauty-today/news_10148.html
Виж целия пост
# 109
Момичета, искам да споделя за моя опит с минералните продукти. След като пробвах и най-скъпите марки фон дьо тени, разбрах, че течните не ми действат добре - запушват порите, омазняват и се разтичат в края на деня. След като прочетох за минералните гримове, реших да пробвам, тъй като притежават доста предимства.  Имах голям късмет, че попаднах на най-доброто. Аз от 3 години използвам минералния фон дьо тен  Bellapierre. Мога да кажа, че всички проблеми с кожата ми вече са в миналото. В този фон дьо тен няма талк, консерванти, бисмут, изкуствени оцветители. Има перфектно покритие, UV-защита, заглажда порите. Преди си го купувах от едно сладко магазинче на Витошка, но сега го има и в Мол Парадайс на Черни Връх. Препоръчвам го  горещо на всеки.
[urlhttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=679748458756537&set=a.414731365258249.98810.158589634205758&type=1&theater][/url]
Виж целия пост
# 110
С какво нанасяте прахообразен коректор? Имам такъв на Bare Minerals и го нанасям с първата четка от ляво

но не се получава добре.
Виж целия пост
# 111
Много харесвам прахообразният фдт на Арт Деко  Heart Eyes



С изненада научих, че палитрите сенки на Слийк са минерални. Aз имам тази:

Също това е разкошно:

Виж целия пост
# 112
От минералния ФДТ на Лили Лоло и аз съм много доволна.Харесва ми точно това , че може да се контролира покривността според начина на нанасяне. Поръчах си няколко мострички , докато си уцеля цвета , но те имат толкова много цветове,че все накрая човек намира неговия.

А да ви попитам дали някой е ползвал Минералната пудра на nyx http://www.nyx.bg/litse/pudra и дали е добър вариант. Сега като се позатопли много времето, а и влажността е висока тук , забелязвам, че този Лили Лоло ми подчертава доста назолабиалните бръчки, някак си се събира в тях след няколко часа на лицето. Иначе като беше по-хладно го нямах този проблем  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия