ПЪРВАТА КНИГА ЗА ОСИНОВЯВАНЕТО НА БЪЛГАРСКИЯ ПАЗАР

  • 6 556
  • 18
През месец ноември предстои излизането на първата книга за осиновените деца на българския пазар:

"Първичната рана - да докоснем света на осиновеното дете",  Нанси Нютон Вериер, издателство "Лик".
Виж целия пост
# 1
През месец ноември предстои излизането на първата книга за осиновените деца на българския пазар:

"Първичната рана - да докоснем света на осиновеното дете",  Нанси Нютон Вериер, издателство "Лик".

Прекрасто стига да е истина. Дай малко повече инфо!
Виж целия пост
# 2
Истина е Simple Smile

Аз я преведох от английски език - в момента е дадена за печат. На 10 ноември трябва да е готова. Книгата е страхотна! Написана е от психотерапевт - майка на две дъщери, едната от които осиновена. В психотерапевтичната си практика е работила преди всичко с осиновени и осиновители. Книгата е написана на много разбираем език - разкрива основните проблеми, които срещат осиновителите при отглеждането на децата си и съответно трудностите и страданието, които преживяват самите осиновени.
Виж целия пост
# 3
Чакам с нетърпение да я открия!Взема ли я,ще я препоръчам и на други Hug
Виж целия пост
# 4
Поздрави Теа, за ентусиазма ти, за добрината, за каузата!
предлагам всеки, който иска да закупи книгата, да заяви това тук във форума, за да можем полсе да организираме продажбата й!
Аз искам 1 брой Теа!!! И бих те помолила да пуснеш тази тема във форума на Българска Асоциация "Осиновени и осиновители" (www.baoo-bg.org/forum), за да зарадваме и посетителите на сайта.
Много се радвам, наистина!!!
Поздрави:
Деси Тенева
Виж целия пост
# 5
http://www.books.bg/ISBN/99548517137 - Тук можете вече да си я поръчате, но ще Ви бъде доставена след 30 октомври. Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Да, книгата вече се продава по книжарниците, така че можете да си я купите или да си поръчате онлайн. Добре, Деси, ще пусна линк и в сайта на Асоциацията Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Чудесно е, че има и такава книга. Благодярности на Тия  bouquet
Много, много се надявам скоро да има и детска книжка на тази тематика.
Виж целия пост
# 8
Чудесно е, че има и такава книга. Благодярности на Тия  bouquet
Много, много се надявам скоро да има и детска книжка на тази тематика.


Това наистина би било още по-чудесно. Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Мили приятели!
Както вече ви писах, детска книжка скоро ще има, в която са сподбрани приказки, които са подходящи за четени на осиновени деца, като се цели те да бъдат подготвени да осъзнаят понятието "осиновен" по най-достъпния възможен начин за тях. Това са приказки, написани от майки на осиновени деца, които те им разказват за лека нощ!

Писах ви също, че БАОО подготвя и книга с истински истории на осиновители, осиновени и биологични родители. Ето ви малко повече информация за нея:

"В момента Българска Асоциация "Осиновени и осиновители" подготвя първата по рода си книга с истории на осиновени, осиновители и биологични родители.

Ако сте осиновили дете и се чудите как, кога и дали да му съобщите това
Ако сте разбрали, че сте осиновен и се лутате в мислите и желанията си
Ако някога сте оставили дете за осиновяване и се питате как е то?
Ако проблемите на осиновителите и осиновените Ви вълнуват като специалист

Тази книга е за Вас!

В нея Българската асоциация „Осиновени и осиновители” Ви разкрива една малка част от света на осиновените и техните родители - осиновители.
Страховете, мислите, желанията и необяснимите стремежи.


Книгата е от 300 страници и можете да си я поръчате предварително! Скоро ще бъде уточнена и коричната й цена от издателството и ще ви пишем за това във форума"


Скъпи приятели,
за да се реализира този проект имаме нужда от Вашата помощ.
Обръщаме се къв всички, които са съпричастни към темата с молба за финансова подкрепа.
За съжаление, за да бъде издадена тази книга, са нужни много средства и ние упорито търсим възможности тя да види бял сват в скоро време.
Ето защо, се обръщам с апел към вас, ако имате някакви идеи, препоръки и предложения към кого да се обърнем за частична финансова подкрепа, да ми пишете тук или на лични бележки.
Аз ви оставям и информация за банковите сметки на БАОО, за всеки случай:

Нашата банкова сметка е:
Булбанк АД, клон- Централен
Банков код 62176307
Сметка в BGN - 1076445589
Сметка в EUR - 1475705177

Предварително Ви благодарим!
Виж целия пост
# 10
Мили приятели!
Както вече ви писах, детска книжка скоро ще има, в която са сподбрани приказки, които са подходящи за четени на осиновени деца, като се цели те да бъдат подготвени да осъзнаят понятието "осиновен" по най-достъпния възможен начин за тях. Това са приказки, написани от майки на осиновени деца, които те им разказват за лека нощ!

Писах ви също, че БАОО подготвя и книга с истински истории на осиновители, осиновени и биологични родители. Ето ви малко повече информация за нея:

"В момента Българска Асоциация "Осиновени и осиновители" подготвя първата по рода си книга с истории на осиновени, осиновители и биологични родители.

Ако сте осиновили дете и се чудите как, кога и дали да му съобщите това
Ако сте разбрали, че сте осиновен и се лутате в мислите и желанията си
Ако някога сте оставили дете за осиновяване и се питате как е то?
Ако проблемите на осиновителите и осиновените Ви вълнуват като специалист

Тази книга е за Вас!

В нея Българската асоциация „Осиновени и осиновители” Ви разкрива една малка част от света на осиновените и техните родители - осиновители.
Страховете, мислите, желанията и необяснимите стремежи.


Книгата е от 300 страници и можете да си я поръчате предварително! Скоро ще бъде уточнена и коричната й цена от издателството и ще ви пишем за това във форума"


Скъпи приятели,
за да се реализира този проект имаме нужда от Вашата помощ.
Обръщаме се къв всички, които са съпричастни към темата с молба за финансова подкрепа.
За съжаление, за да бъде издадена тази книга, са нужни много средства и ние упорито търсим възможности тя да види бял сват в скоро време.
Ето защо, се обръщам с апел към вас, ако имате някакви идеи, препоръки и предложения към кого да се обърнем за частична финансова подкрепа, да ми пишете тук или на лични бележки.
Аз ви оставям и информация за банковите сметки на БАОО, за всеки случай:

Нашата банкова сметка е:
Булбанк АД, клон- Централен
Банков код 62176307
Сметка в BGN - 1076445589
Сметка в EUR - 1475705177

Предварително Ви благодарим!

Това са две различни  книги или...?
Виж целия пост
# 11
да, Галатея. Две различни са - първата е в процес на издаване - тази с историите на осиновители, осиновени и биологични родители, а втората ще бъде издадена след това, тази с приказките за деца!

Но ме хваща яд, когато евентуалниет спонсори, като чуят, че книгите са за осиновяване, казват: Абе ние спонсорираме някой дом или някоя цигуларка...
И тази тема е нещо малко така... кой ще я чете...
Боже, Боже, думи не с ми останали. Моисей прав е бил човечецът, като е казал, че трябва да минат 200 години докато, не измрат всички, за да се промени нещо...
Виж целия пост
# 12
Някой прочете ли я вече? Аз стигнах до половината и имам чувството, че се повтарят непрекъснато не повече от 15 изречения. Аз осинових моето дете преди две години и половина, но за първи път се чувствам, толкова притеснена и подтисната. Винаги съм си давала сметка, че не е толкова лесно, но чак пък толкова да е страшно за психиката на всички осиновени деца и чак толкова сериозни травми да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да имат ...
Ох, назнам.
Виж целия пост
# 13
 ralissa прочетох я.. Депресираща особенно ако ти си осиновител... Има две три неща с които съм съгласна , друго не смята да е вярно, но ........ Освен това моето мнение, че тази книга никак не подхожда на славянското мислене .... Би било интересно да споделят другите осиновители както мислят...
Виж целия пост
# 14
ralissa прочетох я.. Депресираща особенно ако ти си осиновител... Има две три неща с които съм съгласна , друго не смята да е вярно, но ........ Освен това моето мнение, че тази книга никак не подхожда на славянското мислене .... Би било интересно да споделят другите осиновители както мислят...

Другите взеха да се замислят дали изобщо си струва да я четат. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия