Диета (ограничаване на храненето) + Кърмене

  • 3 430
  • 28
Здравейте мамчета, бих искала да започна лека по лека да заслабвам, но кърмя. Непременно държа да продължа да кърмя , но ми се иска и да започна да заслабвам. Направо съм 80 кг, което е 20 кг над нормалното ми тегло и много ме тормози това. Моля ви дайте идеи. Започнла съм вече гимнастика , гледам да не ям много, но все пак....
Ако някой може да ми препоръча диетолог от който е доволен бих отишла да ми препоръча схема на хранене, която да не саботира кърмата ми Laughing
Виж целия пост
# 1
И аз да се включа към питанката.
На същото дередже съм и трябва да сваля поне 22 кила според мен.
Решила съм в никакъв случай да не гладувам, а първо да посетя диетолог, да си направя изследване на хормоните и т.н., защото по време на бременността качих само 12 кила, останалите 20-тина бях натрупала преди това, за около година. Обичайните оправдания - стрес, ядене само вечер и само тлъсти и вредни боклуци, тъпчене след отказ от цигари и т.н.
Така че funny , ако ми позволиш, се присъединявам към теб.
Виж целия пост
# 2
    Оф...и  аз ще имам да свалям поне 20 от раждането....Много  ходене пеша вечер или  сутрин .....ако има  на кого да оставите бебока за малко!Аз имам членство  за фитнес  дето  съм  го   спряла временно(заради бремеността) ...обаче кога  време за  фитнес   първите месеци ...?  Така ,4е  само  ходене пеша много ....зеленчуци , месо , без  много хляб и  без  много плодове....също намалете ориза и картофите , царевицата , граха , фасула ....пове4е   зеленчуци, риба, месо пилешко леко,супи...И  много  вода , не  сокове и кола ...Така ....Мъжа ми беше  фитнес инструктор ...затова ...Та ми е подготвил и упражнения  след  раждане ....
   Давайте  ...ще  сваляме!Горе главите.
Виж целия пост
# 3
Колкото повече кърмите, толкова повече ще отслабвате!  Simple Smile

Важното е бебо да получава качествено млекце, пък за килограмите - никога не е късно!

Пожелавам ви по-дълго време да се наслаждавате на удоволствието от кърменето, момичета! Laughing
Виж целия пост
# 4
Смея да препоръчам ниско-въглехидратния режим на хранене, понеже е ефикасен и действа бавно и славно и трайно. Но лично не съм кърмила и диетирала, понеже от невежество. Но има кърмачки, които спазват такъв хранителен режим. Разгледайте темите за ВМ НВД. Има и линкове към други сайтове, информация колкото си поискате, мисля, че си заслужава.  thumbsup
Виж целия пост
# 5
Смея и аз да препоръчам следното:

Борба до дупка със сладкото - ето как:

  • Не си купувай сладко, не дръж у дома. Ако се изкушиш и си купиш, купи едно, а не няколко на 'склад'.
    • Ако взимаш шоколад - избирай натурален, не фин млечен или бял.
    • Купи си много фурми, стафиди, сушени смокини и сливи. Като много ти се дояде сладко - яж сушени плодове.
    • Абстиненцията за сладко трае точно3-5 дена. Ще се сещаш все по-малко и към края на седмицата сама ще се изненадаш колко рядко се сещаш за него.


    Избягване на всичко тестяно от бяло брашно. Под всичко е не само хляб, а всякакви вариации - паста (макарони) от бяло брашно, нишестета и прочие.

    Много плодове и зеленчуци.

    Течности.

    Също пуснах днес тема за Somersize - разгледайте я. Определено е много подходящ режим за бременни и кърмачки, яде се почти всичко, няма ограничаване на порциите, просто се комбинират храните така, че организмът максимално да ги оползотворява, като гори натрупаните мастни депа и не създава нови.
    Виж целия пост
    # 6
    Аз родих преди 3 седмици. Уж качих само 10кг, вече съм -8, а оставащите 2 не мърдат. Знам, че е рано, но аз винаги съм била слаба с цената на много спорт и диети и сега се побърквам  ooooh! Имам опит с храненето и винаги съм била против драстични диети, но също знам, че като опре нож до кокала, човек се хваща за какво ли не: зелева супа, разделно хранене, НВД и т.н.
    От няколко дни спортувам отново, въпреки лохиите. Все още не правя коремни упражнения. Гледам спорта да е веднага след кърмене, за да може до следващо кърмене токсините и млечната киселина да се поразсеят (така си мисля  newsm78 ) Гледам си бебчето сама, та трудно планирам кога точно ще имам време, но се опитвам всеки ден да правя по нещо (основно въртя велоергометър, гимнастика, гирички, гладиатор). Уреди имам в къщи, тъй-като винаги съм била маниачка. Осевн това всеки ден излизаме, пера, чистя, гладя, готвя, мъкна колички, столчета и т.н... Все гимнастика  Mr. Green
    Спорт без диета нищо не прави. От това, което знам, НВД е най-близо до даващата за мен резултати. Обаче най-много ми тежи това, че трябва да огранича плодовете, а аз съм основно на това  Cry Разделното хранене също има смисъл, но чак толкова не ми се вманиачава.
    Изчетох доста във форума за кърмене и спорт и стигнах до извода, че не си пречат. Храната не влияе толкова на кърменето, всичко е на психическа основа. Освен това при диети се приема качествена храна, от която бебчетата могат само да има полза.
    Ще се радвам да си комуникираме често на тази тема, защото живо ме вълнува.
    А, и още нещо: може да съм почти на старите килограми, обаче нито едни дънки не ми стават!!! Тазът ми се е разширил и за него трябва търпеливо да чакам да се прибере сам  #Cussing out Не знам дали спорта помага или напротив спира това събиране  newsm78
    Виж целия пост
    # 7
    Ти пък с  твойте 2 кила , я да не ни засрамяш! Grinning Я да си мълчиш Grinning Сладурана
    Виж целия пост
    # 8
    Здравейте момичета!
    ох, много е успокоително човек да знае , че не е сам...и че има и друго търсещи решение за казуса...
    pisho, моят случай е същия. Имам да свалям 20 кила от преди раждането.А килограмите от бремеността (13) вече ги свалих т.е. те сами се свалиха не разбрах как Rolling Eyes

    Въпреки това нямам дреха която да ми става. Ходя само по един анцунг и направо ме втриса. Е, да дрехите за бременна все още ми стават Wink
    Ами аз за момента ходя на гимнастика за възстановяване (цели 4-5- пъти съм била) и гледам да не ям след 16 часа. Много трудно се отказвам от шоколада и май това ми е проблема.. иначе хляб или хлембни производни ям само на закуска на обед супичка и така...

    Непремено ще прочета за НДВ явно няма да може да мина просто на плодове Thinking е, не смея докато кърмя.
    Виж целия пост
    # 9
    Офф, и аз си имам +12 , дето трябва да ги сваля, цяло лято бутам количка с бързо темпо почти всеки ден по 4-5км до вилата, ама не свалих нито грам, пък и не искам да миспре кърмата, та не си ограничавам храненето. Не знаете ли диетолог, към когото да се обърнем за съвет?
    Виж целия пост
    # 10
    И аз съм от вас!
    Виж целия пост
    # 11
    Пречи ли кърменето на отслабването? Има ли някаква връзка с хормоналните нива в организма? Дали не трупаме запас като всички бозайници?
    Виж целия пост
    # 12
    Пречи ли кърменето на отслабването? Има ли някаква връзка с хормоналните нива в организма? Дали не трупаме запас като всички бозайници?
    Не пречи, ако не е с ударни диети. Отслабване с 0,5 кг на седмица или по-малко е безопасно. Разбира се, че трупаме запаси Simple Smile Нормално е.
    И друго - не може 9 месеца да качваш (колкото и малко да е), и после да очакваш изведнъж да изчезне всичко качено...Не става - даже и да не кърми майката, освен ако не прилага някаква драстична диета (което рядко е добра идея), надали ще отслабне скоростно.
    Разбира се, важен е и метаболизмът на майката - ако е по принцип бърз, вероятно ще свали по-бързо килограмите и обратното за майки с бавен метаболизъм.
    Виж целия пост
    # 13
    [Разбира се, важен е и метаболизмът на майката - ако е по принцип бърз, вероятно ще свали по-бързо килограмите и обратното за майки с бавен метаболизъм.

    Бу, проблемът на мен ми е, че тридесет години нямах проблеми - никакви диети, никакво ограничаване, никакви тежки физически усилия, просто си бях слаба и стопявах всичко, което хапна.  Така че, може би метаболизмът ми се е променил, на последните две години преди да забременея качих страшно много и то предимно на любимите места - корем, бедра и дупе. И сега ми куца дисциплината - ни мога да пазя диети, ни да търча из парковете. А това, което качих през бременността, го свалих за седмица.

    Между другото утре смятам да намина при една диетоложка тук при нас в квартала. Ако я намеря, ще разказвам.
    Виж целия пост
    # 14
    Пречи ли кърменето на отслабването? Има ли някаква връзка с хормоналните нива в организма?

    Както писах, не само не пречи, но и помага  Simple Smile Не мога да се обоснова научно. Спомням си само , че отначало кърменето стимулира контрахирането на матката и  оттам свиването й, съответно намаляване на теглото и размерите.
    Но тези от майките, които кърмихме по-дълго - повече от 4 месеца - се върнахме на килограмите си, а и ги задържаме.  Wink
    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия