Въпрос за електро стимулацията

  • 2 435
  • 6
Здравейте,
лекуваме се в клиниката на д-р Чавдаров. Първоначално ни поставиха диагноза 2 степен ЦКС сега й свалиха степента на 1-ва. Лекува ни д-р Калева и тя прецени, че Александра има нужда и от ел. стимулация. Не знам какво представлява това, как влияе на физиката, както знаете там не са много по обясненията или го обясняват толкова сложно, че започвам да гледам като индианец пред пишеща машина. Питам ви, защото вече започвам да се съмнявам в компетентността й и добрите  й намерения. Описвам накратко настоящото й състояние. Мъничкото е на 1 г. и 1 м., прави опити да ходи сама, според Калева прави всичко за възрастта си, но смята, че все още има проблем с лявото краче, а пък дъщеря ми стъпва на пръсти с дясното и то не винаги. МНого съм объркана и притеснена.
Благодаря за вниманието
Виж целия пост
# 1
Здревей Маги,
Виж този линк, и аз имах съмнения, но се успокоих, че ако ни се наложи е за добро http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25799.0
За отношението на лекарите -  Настоящата лекуваща лекарка не я е виждала от 4 месеца, но казала на мъжа, да отидем да видим какви процедури ще ни изписва, т.е по презумция процедури. Обаче си мисля (също и за вас), че сме извървели най- голямата част от пътя, защото моята дъщеря също прохожда в момента, за сега като се държи за 1 ръка, но днес дори се опита да ме пусне търчейки след едно куче в парка (а тя няма 10 месеца коригирани). Така, че търпение още няколко месеца и дано всичко да е наред!
Аз също мислех да питам, ако някой знае -   какво трябва да гледа майката при прохождането - ние също ходим рядко на пръсти (а чух, че не е голям проблем), аз гледам в парка другите прохождащи деца и не виждам разлика от поведението на дъщеря ми. Може би децата не трябват да  си търкат колената, да не си подгъва стъпалата навътре или нещо друго...
Успех и по-спокойно! Няма съвършени хора и дали ще бъдат щастливи децата ни зависи и от много други неща.
Виж целия пост
# 2
МАги, здравей мила!
Какви са тези притеснения! Толкова си се стреснала, че стресна мен с писанията си - все едно си нов човек в нашия клуб и с тоя тигър боен ... чак ходих да ти чег(та предишни постинги да видя ти ли си или някой друг...  Crazy Mr. Green
Аз не съм за електростимулация ако ти не ЗАБЕЛЯЗВАШ с просто око дефект... Но в предишен постинг пишеш, че дясното краче те притеснява - с какво?
Дано са само притеснения.
Ние при Калева ходихме - каза Дани, че е първа степен и под наблюдение. Няма гимнастика, но аз нямаше и да го водя - той стъпва перфектно на цяло ходило ако и да го мързи, когато е прав стои на цели стъпала. БЕ аз съм сигурна, че за момента всичко е ок и ако по-късно нещо се появи - то ще се появи тогава.
Успех и пиши какво виждаш ти за да ти отговоря нещо.. не че имам компетентен поглед де  Embarassed
Но съм за електростимулация само в краен случай на прооявена необходимост
Виж целия пост
# 3
tigonew, много от децата стъпват на пръсти в началото,без да имат някакви отклонения,но по принцип това може да е признак на някаква спастичност. Доколкото ми е известно,както и ти си го отбелязала,гледа се дали детето не прибира колена едно към друго,дали стъпалото не се изкривява в някаква посока,най-вече навътре. Важно е детето да стъпва по еднакъв начин и с двете крачета.
За електростимулацията не мога да дам никакво мнение,тъй като в Пловдив не се прави(поне никой не ми е казвал за нея)
Виж целия пост
# 4
И ние сме на тази вълна. От днес сме  с 10-дневен курс на електростимулации. И нашата лекуваща е д-р Калева. С предишния талон бяха ни назначили и 10 процедури парафин.
На нас ни ги препоръча за да можела да се отпусне малко долната част при ходилото. Теди-то не стъпва на пръсти, особено когато е с обувки - никога, повдига се когато нещо не му е на нивото на очите, а е любопитен. Според д-р Калева така ще се подобри и мускулния тонус на тези групи на крачетата, където всъщност и беше по-стегнат.
Днес на електростимулациите му беше весело, закачаше се с какичката, която го обгрижваше и занимаваше. След седмица надявам се ще видим как ни действат. Защото мисля, че само този един курс ще правим.

Всичко това ни предписа след преглед. Но аз си я гоня  - на месец, месец и половина да си ни преглежда. Дори тя ми е напомняла да я потърся.

В заключение само да напиша, че вече ми се е поуспокоило сърцето. Като го гледам какви неще научава и може вече сам.
Виж целия пост
# 5
електростимулацията е слаб ток с определена честота на импулсите...по принцип, мозъкът изпраща към мускулите импулси, подобни на електрическите и тези импулси карат мускула да  реагира...има го по-добре обяснено в линка, който tigonew ти е дала.
проблемът с крачето може да не е в това, че стъпва на пръсти...може да не реагира правилно при позиционните реакции или да реагира по-бавно с него...не знам...все пак мисля, че е редно да ти обяснят какъв точно е проблемът, както и как точно ще го реши електростимулацията...в България докторите, по принцип, не са по обясненията, обаче аз питам и ги гоня до дупка - все пак това си е моето дете Crossing Arms
успех и дано скоро да тичате и да забравите за токове, парафини и болници Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Много ви благодаря за отговорите и подкрепата. За съжаление притесненията ми остават.
Catnadeen много ме развесели с твоя отговор. Представям си как си се чудили  newsm78 това старо куче що така изперка изведнъж. Но не ме притеснява само рехабилитацията, а и как ще реагира малката емоционално, защото не сме ходили отдавна в центъра и тя вече е позабравила.
Поздрави на всички и успешен ден  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия