Kak се справяте с биберона залъгалка

  • 770
  • 10
Бихте ли споделили как отказахте децата си от залъгалката. Йоана 6м. не я иска постоянно, но не заспива без нея. Вече дори иска да спи с залъгалка в устата ако я махна като се събуди плаче и когато й я дам заспива. Вече имаме 2 зъба а знам, че се изкривяват от биберона залъгалка. Как да спрем?
Виж целия пост
# 1
Погледни тази тема, може да ти се стори интересна:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=45920.0
Моето дете започна да търси залъгалката когато стана на около 6м. и успях да се преборя с нея едва когато стана на 2г. и 2-3 месеца. При това не с метода на убеждението, а като прерязах биберона на 2-надлъжно. Според мен се дължеше на това, че след като започнах захранването намали броя на млечните хранения (кърмене, а после и адаптирано мляко) и имаше нужда да суче нещо друго. Така че не драматизирах особено това, че плаче за залъгалката.
Моята майка е детски стоматолог и-естествено-е върл противник на залъгалките. С нея съм говорила за опасността от изкривяване на зъбките и тя ми е обяснявала как би могло да се получи това изкривяване. В тази връзка мога да ти кажа 2 успокоителни неща: Дори и да се получи изкривяване (което е вероятно, но не задължително)-то засяга само временните зъбки. И въпреки че живя с биберон-залъгалка почти 2 години, зъбите на Иво не са криви. Grinning
Виж целия пост
# 2
...за изкривяването на зъбите от биберона-залъгалка да добавя към написаното от Виви, че до 3 години не се счита опасна възраст, макар че е желателно към 2, 2 и малко да се махне биберона.
Виж целия пост
# 3
Бихте ли споделили как отказахте децата си от залъгалката. Йоана 6м. не я иска постоянно, но не заспива без нея. Вече дори иска да спи с залъгалка в устата ако я махна като се събуди плаче и когато й я дам заспива. Вече имаме 2 зъба а знам, че се изкривяват от биберона залъгалка. Как да спрем?


И при нас беше точно така - заспиваше само с бибата,и то само през деня.Вечерта изобщо не я искаше.За това реших да махна бибата от раз(Дани беше на 7 месеца).Мислех че ще бъде трудно,но се оказа много лесно- поне при нас беше така.2 - 3 дни мрънкаше по малко и това беше.След 2 - 3 месеца реших да му покажа бибата за да видя реакцията - ами той изобщо не знаеше какво да прави с нея.По същият начин и моята приятелка махна бибата на синът си - коге долу на същата възраст като моят син.И при тях се получи доста лесто.
Виж целия пост
# 4
Ники изобщо не е ползвал биберон-залъгалка никога. Аз като малко бебе ( на около 2-3 месеца) се мъчех да му давам, но той я плюеше и не искаше. Затова се отказах с опитите да му я давам. И така никога не се научи . Simple Smile 
 Gyendalin защо не пробваш вместо залъгалката да й дадеш биберон с вода или сокче. Може и да не й хареса и да се откаже като се понамокри. Желая ти успех! Peace
Виж целия пост
# 5
Мартин още заспива с биберон, а когато му го махна след като стане от сън се сърди! Когато стана на година си мислих, че сега е времето да го отуча, но както всяко друго нещо - насила хубост не става! Не мисля, че децата трябва да се вкарват в рамки - това дете не смуче биберон, така че и моето не трябва. Явно си има нужда и от този порок  Wink Както Бу е споменала - до 3 години  няма опасност от изкривяване на зъбите!

А и имам 2 примера на деца,които след 10-тия месец!!! започнаха да смучат биберон!

И да допълня за протокола - МАртин суче по 4-5 пъти на ден, така че бибата не е компенсация на кърмене!
Виж целия пост
# 6
И ние имаме този проблем, Йована е на 1,5 и отказва да заспи без биберон! Започва едно тръшкане, един рев, сълзи, сополи, давене, хълцане.....и така до като не го получи. Когато заспи го вадя от устата и, но ако се събуди през нощта и усети че го няма започва отново да плаче! Не съм имала този проблем със сина ми, той никога не е искал биберон,та съм се замислила  как ще излезем от ситуацията!?
Виж целия пост
# 7


А и имам 2 примера на деца,които след 10-тия месец!!! започнаха да смучат биберон!



Аз също съм един от тези примери.Тоест моят син,който аз научих да смуче биба,когато беше на 9 месеца.И от тогава детето ми е значително по-спокойно!А това за сега е най-важното.
Виж целия пост
# 8
За момента не се опитвам да се справям. Научих беба да смучи смучка (това си е моя измишльотина Wink) на 10-11 месеца, за да я отуча да си смучи палеца. Използваме я само на заспиване, след което по някое време тя я изплюва; само сутринта като се размърда си я напипва и пак я смучи малко.......
Според моя стоматолог смучката не е опасна до 2,5 години. Тогава вече трябва да се махне, както казва той даже и с насилствени методи Wink. За Преслава съм решила да изчакам и последните кътници да излязат, а те вече са на път и я махам!
Виж целия пост
# 9
Аз също не бързам да махна залъгалката.Заспива с нея .Понякога ,когато се събуди през ноща , също я търси. Предпочитам биберона ,отколкото пръстите в устата.
Големия ми син до 3 години ползваше шише -биберон /той отказа залъгалка от 4-я си месец/  при заспиване. Една вечер просто "изгубихме" шишето и всичко приключи. Зъбите му са здрави и хубави.
Виж целия пост
# 10
Голямата си дъщеря отказах ,когато стана на 2г и разбираше обясненията ми. Иначе и тя само заспиваше с нея. Доколкото знам,най добрите залъгалки,при които риска зъбите да се изкривят е минимален,са тези на Нук.
Децата изпитват различна потребност от биберон-залъгалка,не знам как ще се получи това с отказа. Средното ми дете никога не пожела такава,а малкия на 5м сам се отказа от нея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия