бебешка екзема

  • 1 353
  • 5
Здравейте, много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете с информация.Проблема е следния:дъщеричката ми, която е на 5 месеца и половина страда от бебешка екзема.Това е диагнозата от детската лекарка.След 2 дена ще ходим на кожен, но не се надявам на чудеса.Въпроса ми е знаете ли нещо за захранването.Когато пробвам да и дам сок, обрива се обостря и се налага да го спра.А все от някъде трябва да тръгнем, че вече сме големи и млякото(тя пие соево)вече не ни е достатъчно.Първо пробвах с ябълка-безуспешно, след това с морков-на 2 седмица се появи обрива, след това круша-пак проблем.Вече се отчаях.Не знам дали просто не си се обострия екземата периодично или действително се повлиява от сокчетата.
Ако можете да ми кажете нещо по въпроса, моля ви пишете!
Виж целия пост
# 1
Имахме проблем с дъщеря ми, която сега е на 4.
Поява на екзема по ръчичките, китките, по бузките, която сърби, малки розови петънца, кожата загрубява...
не можеха да определят на какво се дължи. Първо предполагаха, че е от студа, но я имаше и през лятото, ту изчезваше, ту се връщаше отново и не можех да я свържа с определена храна. Казаха ни че е бебешка екзема и токова.
Накрая пихме Ескимо- кидс - рибено масло, има го в аптеките.
Още на 3-та седмица от ръцете изчезна екземата и от тогава не се е появявала.
Обаче се препоръчва след 1 год, а вие сте още малки.
Сега пак пием Ескимо-кидс защото засилва имунитета, а миналата зима боледувахме поне 4 пъти, с усложнения , отит и т.н. Мился да го пием поне 3 месеца.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти Аlеха!
А  Ескимо- кидс точно за екземата ли ви го изписаха?Не са ни го споменавали като вариант.Единственото, което ни изписа детската лекарка е кортикостероид-кремче, но го ползваме само когато много се влоши.
Виж целия пост
# 3
И на нас днес педиатъра ни каза че бебока има екзема ...

Бузките му са постоянно много зачервени и сухи и грапави (независимо с какво ги мажа), а също така има червени петна като лишеи по гръбчето и гърдичките ...

На вас какво ви помогна за екземата?
Виж целия пост
# 4
ние също имахме бебешка екзема, тогава кожната лекарка, която постави диагнозата ни изписа едно масло за баня и две кортикостероидни кремчета, за около 10-15 дни всичко мина и не се е повтаряло, мина около 1 година от тогава
Виж целия пост
# 5
Разгледай тази тема! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия