Нитрати

  • 627
  • 12
Вчера ми донесоха домашна тиква. Обаче баба ми спомена, че е торена с естествена тор - говежда и птича, и мъжът ми подскочи, че няма да я дава на детето. Мислех, че нитратите идват от изкуственото наторяване. Каква е истината?
Виж целия пост
# 1
давай я спокойно.
Виж целия пост
# 2
Правилно си мислиш. Не знам мъжът ти за какви нитрати си мисли в естествената тор newsm78
Виж целия пост
# 3
Спокойно я давай - няма нитрати Grinning
Само с моркови,торени с естествена тор,трябва да се внимава - защото понякога при недобро измиване и консумиране сурови може да се хване салмонела.
Виж целия пост
# 4
да, не може да има проблеми с естествената тор Laughing
Виж целия пост
# 5
Може да има проблеми.Зависи от количеството,с което е наторена.Ако се превиши,пак се получава ефект като при изкуственото наторяване.Както и  обратното-ако се тори изкуствено в рамките на позволеното,няма проблеми.
Виж целия пост
# 6
Може да има проблеми.Зависи от количеството,с което е наторена.Ако се превиши,пак се получава ефект като при изкуственото наторяване.Както и  обратното-ако се тори изкуствено в рамките на позволеното,няма проблеми.
И аз съм чела нейде, че ако се превиши количеството и честотата, има същия ефект като със синтетична тор. Не знам какви са нормите, но питай бабата как и по колко са торили.
Виж целия пост
# 7
Нитратите са основен материал на растенията за синтезирането на белтъчни вещества. В почвата нитрати се получават главно от гниенето на остатъци от растения и животни. Растенията частично усвояват нитратите и ги използват в метаболизма си. Всичко това е напълно естествен природен процес. Допълнителното торене (с естествен или изкуствен тор) е необходимо за да се подържа естествения баланс в твърде експлоатираните и вече обеднели на азот почви. Разбира се, много важно е количеството, но да се предозира естествен тор е много по-трудно.
Виж целия пост
# 8
Забравих да кажа, че нитратите са много добре разтворими във вода. Така че измивай обилно или накисни за известно време във вода за по-сигурно (аз правя така) и мисля че няма да има проблем .
Виж целия пост
# 9
Забравих да кажа, че нитратите са много добре разтворими във вода. Така че измивай обилно или накисни за известно време във вода за по-сигурно (аз правя така) и мисля че няма да има проблем .
Това важи ли и за изкуктвените нитрати?
Виж целия пост
# 10
Забравих да кажа, че нитратите са много добре разтворими във вода. Така че измивай обилно или накисни за известно време във вода за по-сигурно (аз правя така) и мисля че няма да има проблем .
Това важи ли и за изкуктвените нитрати?
Да, всички са с много добра разтворимост.
Между другото, някой да е чувал дали се продават някъде тестове за установяване на нитратно съдържание? Мисля, че съществуват такива за домашно ползване, но не съм много сигурна. Защото за купеното от пазара не смея да мисля колко е прекалявано с торенето- тогава миенето едва ли ще помогне.
Виж целия пост
# 11
Аз също мисля, че може да им проблем. Азотът си е азот (и оттам азотният триокис), независимо как е привнесен в почвата - с естествена или изкуствена тор.
Виж целия пост
# 12
Мой познат който е произвеждал зеленчуци на времето като имаше задължителни проверки на продукцията, ми е казвал, че пробата излязла над допустимите норми, въпреки че използвал естествена тор. Казали му една седмица да полива, после нямало проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия