Помогнете!Бебчо не иска да суче от мен!

  • 484
  • 9
Здравейте мили майчета, Simple Smile

Хрис от две седмици е със запушено носле и не иска да суче от мен. #Crazy От тогава го храним с шише.Вчера и днес го пробвах да суче но уви - то не иска вече , започва да се кисели. #Cussing out

Кажете ми какво да правя? newsm78

Не искам по никакъв начин да го отбия.Кърма си имам въпреки че не  се храним директно.Аз по 6 пъти на денонощието се цедя.
Embarassed

Моля ви да ми помогнете! Praynig Praynig
Предварително ви благодаря!
Hug
Виж целия пост
# 1
И при мен голямата ми дъщеря на 2м. отказа да суче и започнах да се цедя и да давам от шише. Така до 6м. Голяма мъка. Сега ме е яд, че не съм била достатъчно настоятелна. Все си мисля, че като огладнее добре няма къде да ходи, ще започне да суче. Малко ще е изнервящо за теб, но направи всичко възможно да се върнете към нормалния начин на хранене, защото цеденето , поне за мен беше много неприятно. Успех и не се отказвай от кърменето.
Виж целия пост
# 2
Много жалко,че така се е получило - сигурно ти е много гадно хем бебето да не ще да суче,хем да трябва да се цедиш постоянно.Но всичко е поправимо и си има начини.Първо вземайте мерки за хремата - най-лесно е 10-тина минути преди хранене да правиш процедурата със спрей с физиологичен разтвор (Стеримар и подобните) и ако се налага,детски спрей или капки за нос,които отпушват нослето (аз ползвам Олинт - може да се ползва по веднъж на 8ч,отпушва много бързо - за няколко минутки,но както с всички други капки,не трябва да се ползва повече от 5 дена - обикновено не се и налага).После слагаш на гърдата.
Ето в тази тема има повече по въпроса как да върнеш бебето на гърдата - да не повтарям линковете - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=47353.0
Успех и пиши как върви Grinning
Виж целия пост
# 3
Голяма мъка. Сега ме е яд, че не съм била достатъчно настоятелна. Все си мисля, че като огладнее добре няма къде да ходи, ще започне да суче. Малко ще е изнервящо за теб, но направи всичко възможно да се върнете към нормалния начин на хранене, защото цеденето , поне за мен беше много неприятно. Успех и не се отказвай от кърменето.

Наистина цеденето е кошмар.А после храненето с биберон също.От кърменете не смятам да се откажа .Чакам да му се отпуше нослето и да започнат мъките към възвръщане на стария ни метод на хранене.
Виж целия пост
# 4
Малко идеи Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46980.0
Виж целия пост
# 5
и ние имахме този проблем, и тя не искаше да суче със запушено носле, но беше само период, които отмина, с малко повече настоятелност и рев. Сега понякога я храня с шише, но и суче не рядко - както и когато и хареса. Предлагай и всеки път когато трябва да яде - ако не иска наистина не я мъчи , след ден два можа да се реши и да сукне! успех!
Виж целия пост
# 6
Здравейте
Запушеното носле от три дни вече е в историята.
Тайно се надявах , че като му се отпуше нослето  и ще се върнем към старият си начин на хранене - но уви.Само като го доближа до гърдата - наддава такъв вой .Издебвам момента вече когато се унася , всеки момент ще заспи и го слагам на гърдата си но той усеща намерението ми - засуква малко и пак започва да плаче.
Какво да правя?
Ще продължавам с опитите си но ......
Виж целия пост
# 7
Предлагай гърдата не на заспиване, а на събуждане. Щом се поразмърда, не чакай да се събуди съвсем, а веднага го слагай на гърдата. В такова унесено състояние обикновено не протестират. Добре, че поне хремата е минала, че да си отдъхнете. За останалото следвай съветите от статиите и ни дръж в течение как върви.
Виж целия пост
# 8
Предлагай гърдата не на заспиване, а на събуждане. Щом се поразмърда, не чакай да се събуди съвсем, а веднага го слагай на гърдата. В такова унесено състояние обикновено не протестират. Добре, че поне хремата е минала, че да си отдъхнете. За останалото следвай съветите от статиите и ни дръж в течение как върви.

Добре,
Така ще направя още тази вечер/сутрин  когато ни е храненето .
Непременно ще ви държа в течение.
Виж целия пост
# 9
Здравейте
Запушеното носле от три дни вече е в историята.
Тайно се надявах , че като му се отпуше нослето  и ще се върнем към старият си начин на хранене - но уви.Само като го доближа до гърдата - наддава такъв вой .Издебвам момента вече когато се унася , всеки момент ще заспи и го слагам на гърдата си но той усеща намерението ми - засуква малко и пак започва да плаче.
Какво да правя?
Ще продължавам с опитите си но ......
...Е, сега мога да споделя моите перипетии. Има много полезни съвети от Shali, Hedra, Мери и т.н.  Виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=26486.0

КУРАЖ!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия