Важно !!! Комбиниране на различни адаптирани млека !!!

  • 6 038
  • 5
Здравейте мами ! Бебчо е на почти 1 месец и досега беше на НАН, но от него започна да има запек и го смених с Аптамил, от който пък неспира да ака!!! Затова започнах отново с НАН и един път дневно му давам Аптамил, за да "освободи напрежението"  Simple Smile Незнам правилно ли е това което правя ?!?!?!?!
Благодаря предварително !!!
Виж целия пост
# 1
Абсолютно погрешно!!!
МНОГО, ама МНОГО трябва да се внимава със смяната на млеката, защото това може да предизвика алергия към белтъка на кравето мляко. Спри се на едно мляко и не го сменяй поне няколко месеца. От адапт. млека обикновено бебетата се запичат. По-добре търси начини да го изакваш отколкото да сменяш млеката! Много внимавай! Трябва да минат поне2-3 месеца преди да сменяш млякото!

А ти консултира ли се с педиатърката ти преди да правиш тези неща? Я вземи да й се обадиш да я питаш какво да правиш!
Виж целия пост
# 2
Добре де, какво значи не спира да ака? Колко пъти ака на ден? Разстройство ли е? Боли ли го коремчето? Цвета нормален ли е? Има ли балончета, кървави жилки или каквото и да е, което е ненормално?
Дъщеря ми до 2 месец акаше преди и след ядене, но съвсем нормално като консистенция и т.н., не съм се притеснявала, постепенно намалява бройката.
Имай предвид, че децата на адаптирано мляко не могат да го усвоят така добре, както кърмачетата и имат много материал за изхвърляне.
Виж целия пост
# 3
По- добре не си прави подобни експерименти, ние така си докарахме алергия. Освен това за малките бебчета е нормално да акат от 1 до 6 пъти на ден
Виж целия пост
# 4
Днес специално питах педито-ние сме на Омнео,но като се запече давам Фризовом.Каза,че няма проблеми със смесването.Боби яде 150 мил.-значи  90мил. Омнео и 60 мил. Фризовом.
Виж целия пост
# 5
И ние сме на фризовом и педито каза че това мляко може да се редува с всички други млека. След Аптамила се родихме с фризовома Grinning В книгата на Лиляна Трифонова Хранене на бебето е подчертано че адаптираните млека са взаимозаменяеми така че мисля че повече се психираме от промяната от колкото да има вреда. Все пак е все адаптирано мляко със сходен състав.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия