Проблем ли е късното засукване?

  • 990
  • 4
Мами, пиша, за да споделя притесненията си... или по-скоро защото имам нужда от кураж.....

Но първо да се похваля - на 5 юли се роди дъщеря ни Рада - както личи - от рано е дете с характер.

Та Рада отказа да засуче в родилния дом - не помогнаха нито кандърмите, нито настойчивостта на акушерките, нито силиконовите зълна - нищо - тя просто с писъци отказа да суче от мен. Най-вероятната причина за това бяха зърната ми - детенцето захващаше само върха на зърното, то пък влизаше в ареолата и .... всички опити бяха безуспешни.... Стигнахме до там, че и бебето и аз ревяхме и нищо не се получаваше. Като за капак точно в този момент изби и депресията - мислех си, че съм непълноценна майка, че детето ми не ме иска, че не мога да се справя... Чувствах се ужасно.. Продължи около три дни. Доста гадно си беше!
Междувременно цедях кърмата (Господ здраве да дава на изобретателя на помпата Авент) и й я давах с шише. От време на време продължих да опитвам да суче - но само миризмата на гърда предизвикваше рев и неистово мятане. Вече си мислех, че никога няма да усетя блаженството да КЪРМИШ детето си...
Е, тя засука на 17-ия ден. Сука три дни и отново се отказа... Преди два дни, когато бях на път да купя сухо мляко, защото вече почти нищо не изцеждах, тя отново пожела да суче.

Сега изпитвам адско безпокойство преди всяко хранене - ще суче ли или не?
Освен това не зная колко яде, но пък се успокоявам, че най-вероятно й стига след като спи по 3-4 часа.
Гърдите ми се разраниха ужасно - държа я по около 20 мин. на едната гърда и по около 10 на другата, на следващото хранене сменям гърдите - дали това е достатъчно и дали е необходимо да продължа да изцеждам остатъците? Напипвам малки топченца и в двете гърди - дали да се консултирам с лекар? Притеснявам се и от това, че Рада понякога суче не повече от 10 мин., след което заспива.
Моля ви, кажете дали има проблем от това, че детенце засука късно, дали ще продължи да суче?
Толкова искам да я кърмя поне 6 месеца... Rolling Eyes Поне 6!
Виж целия пост
# 1
Първо,честито за малката сладка и вече с характер малка госпожица!Жива,здрава и весела да расте!
По твоя проблем мога да ти дам следните съвети.Знам че е трудно,но опитай за няколко дни да не и даваш от шише,а всеки път като промрънка или засмуче юмручета я слагай на гърдата.Друго което можеш да правиш е да я слагаш когато спи или е сънена,тогава може да няма толкова претенции.Щом напипваш топченза,най-вероятно малката не изпразва гърдата и се задържа мляко.Не гледай часовника когато я кърмиш,дръж я на едната гърда докато я изпразни,ако трябва и 30-40 минути и тогава сменяй ако още е гладна.Аз проверявам така - стискам малко и ако хвърчи струйка,значи има още Wink .Ако заспива на гърдата я буди,щипвай я леко по бузките и нослето,смени памперс,уригвай я ако има нужда и така.
Ако зърната не са ти добре изпъкнали виж това http://www.family-bg.com/catalog/product_info.php?cPath=44_101&a … p;products_id=408
Ако все пак бебето се е нахранило а в гърдите имаш още мляко,изцеждай,така ще стимулираш кърмата.Най лесно става под душа с топла вода или топли компреси на гърдите.Но ако топчетата си стоят,се консултирай с лекар да не стане някоя беля.Успех ти пожелавам мила,дано "надвиеш"малката мързеланка. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Към горното мога само да допълня за разранените зърна да си вземеш мехлемче.Чувала съм за два много ефикасни - "Гармастан" и "Лансинох".По-доброто на втория е, че не се налага да се мие преди кърнеме.Стискам палци!!!
Виж целия пост
# 3
Здравей!
А дали я слагаш правилно на гърдата? Боо е сложила много хубава тема по въпроса в Библиотека, прочети я, виж и на адрес:
http://karmene.greatnow.com
Дано да се справите и да се кърмите с удоволствие, без разранени зърна и рев!
Виж целия пост
# 4
Привет и от мен.Аз също имах този проблем със кърменето отначало.Това беше преди 4месеца,но се оправихме и сега си сучем до насита.Ние също неможахме да засучем в болницата както и нас да ни мъчеха,но като се пребрахме в къщи  минаха може би две седмици и засукахме.Аз също се цедях и му наливах в шишето отначало беше наистина много трудно но преодоляхме проблема.Надявам се и вие да се оправите само не се претисняваите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия