Голям проблем

  • 602
  • 14
На кратко... Отказва да суче от цица вече.
От както се е родил има секрет в носа за който педито знае от както сме го записали.. Каза че няма място за притеснения да капвам физиологичен раствор и ще мине.
Ок ама от петък сме още по зле той не може да диша през носа съответно върти главата и не суче .. коликите се увеличиха заради поглъщане на въздух .Аз не спах две денонощия които оказаха влияние на лактацията /намаля/ и дохраних т.е. дадох 2 пъти от шише. Днес след ходене в 8 сутринта при педито ми изписва първо представете си ПРОСПАН който след опит на мъжа ми да бъде закупен бил любезно уведомен от аптекарката че това е антибиотик за 5 годишни за което побеснях и ми даде съвет да храня в полуизправено положение което незнам как да стане с кърменето ?/ някой ако може да ми прати снимка да видя каква трябва да е позата/ .
Най - голям проблем е обаче че малкия днес категорично не суче ...т.е. захапва но не дърпа  плаче и не иска да яде. Как мога да оправя положението ?!
Виж целия пост
# 1
Да не ти прозвучи странно, опита ли да капнеш в запушеното носле малко кърма, вместо разтвор ?
За храненето не смея да давам акъл, ако на мен се наложи, бих опитала цедене и с лъжичка после, докато се отпуши носле и задърпа пак.

Нека другите мами да кажат повече..
Виж целия пост
# 2
Това е темата, която пусках навремето, когато моето хлапе имаше страшна хрема. Прочети, може да намериш нещо полезно.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31435.0
За изправеното хранене: Слагах го на гърдата по нормалния начин, легнал. Щом захапе и започвам аз да се навеждам настрани, докато той дойде в изправено положение. Представи си: захапал е лявата гърда, аз се навеждам надясно, докато се подпра на десния си лакът, така той е в изправено положение. През това време не го махам от гърдата. Дано скоро му мине, много е гадна хремата!
Виж целия пост
# 3
От както се е родил има секрет в носа за който педито знае от както сме го записали.. Каза че няма място за притеснения да капвам физиологичен раствор и ще мине.
Малко офф, ама взеха ли секрет от нослето за изследване?
Виж целия пост
# 4
Еее, де, Проспанът не е антибиотик....Поне така си мисля newsm78Не беше ли сироп за кашлица newsm78
А за нослето - така е, хремата е най-голямото мъчение за кърмачето.Ники го спасяваше едно единствено нещо - Стеримар в носа/става и с физиологочен/да втечни сополите и после с назалната помпа ги изваждах.Много ревеше горкото, но след това се насукваше спокойно.Капките за нос съм установила че са умряла работа - и с тях и без тях хремата все се влачи 7-10 дни.Така че няма смисъл просто.Ако става дума за упорит секрет - съветвам те да му направиш изследване.
Виж целия пост
# 5
Миналата седмица Елица беше със силна хрема. Няколко пъти се наложи да се кърмим облегнати и двете на възглавници.
Позата е като в легнало положение, но зад гърбовете ни слагам сгънати завивки или възглавници. Така сме полулегнали. След това я оставям да спи леко повдигната.
Когато  беше мъничка съм я оставяла да спи и в количката полулегнала или накланях леглото и подлагайки книги от към главичката.
За  нослето, на мен ми се струва по-ефективен крем Низита. Tъй като съдържа лимоново масло, поне за известно време предотвратява запушването след почистване.  Аз лично го изпробвах сега като бях болна. Осигуряваше ми поне час нормално дишане, докато заспя.
Виж целия пост
# 6
С физиологичен разтвор също става да се разредяват сополите и след това или с помпичка или просто стискаш нослето и те сами си излизат след няколко стискания, аз продължавам по този начин да й ги вадя. Предпочитам физиологичния разтвор, защото Стеримарът много силно пръска.

Но, ако запушването е упорито и моят съвет е да се вземе секрет да се изследва.
Виж целия пост
# 7
Проспан е билков сироп за кашлица и няма да навреди на детето - но пък и няма да помогне за хремата.Момичетата са дали добри идеи за почистването на нослето.Аз бих дала още една - в аптеката има едно кремче за разтриване,казва се Пулмекс-бейби(задължително бейби,защото е за деца под 6-месечна възраст,другото е за големи) - то е по принцип за кашлици,но съдържа етерични масла,които ще поддържат за известно време и нослето чисто,маже се на гърдичките и мирише приятно на нещо ментово.
Изправената поза за сучене - сядаш с достатъчно възглавници зад теб,така че ти да си полулегнала и слагаш бебето върху теб по дължина на тялото ти.Но това е доста неудобна поза - по-добре работа ще ти свърши футболната,при която можеш да поддържаш гравичката и тялото в полуседеж.Сядаш удобно,слагаш успоредно до краката ти една възглавница и бебето върху нея.Ако кърмиш от дясната гърда,бебето ти е до десния крак и с дясната ръка под него му придържаш плешките и главичката да суче.
И задължително занесете секрет за изследване,дори да трябва да си го платиш - много често бебетата излизат със стафилококи в нослето от родилното,които причиняват такава упорита хрема.
Виж целия пост
# 8
Ами не сме взимали секрет ... а май ще се наложи защото аз лекувах стафилококи докъто бях бременна ... Ама и това и казах на тъпата дофторка .. За проспана от аптеката са казали че било антибиотик и са дали някакъв друг сироп сладък хомеопатичен и капки Нисита като спрей е пак силно пръска за сега май помага ще видим ... Сутринта посука малко но явно не е достатъчно защото го свалих от гърда преди 15 мин и пак търси  #Crazy newsm78
Виж целия пост
# 9
А ти сигурна ли си,че е било проспан - да не е било Оспен Grinning Той е пеницилинов антибиотик и е като сиропче Grinning
Щом търси мъничкия,давай Grinning
Виж целия пост
# 10
Мда, намерих вкъщи стара листовка от Проспан, определено не е антибиотик, но и определено няма нищо общо с лечението на хрема Rolling Eyes
Някои аптекари много си позволяват, между другото.....Аз веднъж пратих баща ми да ми купи Стеримар и Виброцил, които всеки знае, че са със съвсем различно действие и състав, а умницата дала на татко само Стеримар-а, щото то другото било същото #CrazyКойто поне малко ме познава може да си представи какво последва като реакция от моя страна box
Виж целия пост
# 11
Защо не се консултираш с друг лекар? Освен това казваш, че проблема с хремата е откакто се е родил, така че при всички положения трябва да се вземе секрет.
Проспанът е сироп за кашлица, който може да се ползва при бебета. Апкетарката нещо не е в час. Не че това има отношение към хремата, но все пак...
Виж целия пост
# 12
Ами не сме взимали секрет ... а май ще се наложи защото аз лекувах стафилококи докъто бях бременна ... Ама и това и казах на тъпата дофторка .. За проспана от аптеката са казали че било антибиотик и са дали някакъв друг сироп сладък хомеопатичен.........
Уо, сигурна ли си, че хомеопатията става за толкова малки бебета? Моята педиатърка е на друго мнение  Rolling Eyes
За аптекарката - ужасно се дразня като вземат да ми обясняват много компетентно как лекарите били сбъркали и да ми предлагат други лекарства  #Cussing out
По-добре си смени падиатърката и не се доверявай изцяло на аптекарите!
Пожелавам ви бързо оздравяване!  Hug
Виж целия пост
# 13
Ужас, хремата е много гадно нещо. Трябва да изчистиш секрета и после да се кърмите, иначе е мъчение.
Хедра беше писала в друга тема - "Пръскам спрей с физиологичен разтвор в носа преди всяко хранене,4х на ден слагам от гадния Коларгол (ама има ефект,нищо че е отвратителна мацаница) и само вечер преди лягане слагам Олинт детски спрей,за да може да спи с чисто носле." Незнам дали стават за по-малко бебе!!!!!?

Направете и изследвания за стафилококи, мисля, че лечението не е сложно.
Бързо оздравяване.
Виж целия пост
# 14
Ако проблема е само хрема нашата лекарка ни каза през 2 часа физиологичен разтвор или Стеримар. Освен това по веднъж на ден по една капка във всяка ноздричка вит. С, а останалото вит. С в устата. За кърма в нослето са ти писали също е много добре. Хайде и скорошно оздравяване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия