Лекар от "Св. София"?

  • 3 089
  • 36
Мили мами, които сте раждали в "Св. София",

Наближава и моето раждане, сега съм в 32-ра седмица. Още не съм решила дали да имам уговорка с лекар, тъй като прочетох доста позитивни мнения на родили без уговорка. Имам към вас следния въпрос, ако трябва да избера лекар за нормално раждане (нямам показания за секцио, за сега), на кого да се спра? И колко приблизително ще ми струва?
 
Виж целия пост
# 1
Аз раждах без уговорка там и попаднах на д-р Лазарова. Много мила жена. По принцип обаче нормалното раждане се води предимно от акушерката. Мен ме изражда акушерка Зикова - златни ръце има!

Заплащането за избор на лекар в Света София е 500 лева (ако си решила да минеш по официалните тарифи) и ти се издава касова бележка при заплащането Simple Smile.

Леко раждане.
Виж целия пост
# 2
Аз раждах при д-р Дочев, акушерка Беляева, без уговорка. И те са със златни ръце и мили и добри! Много са готини!  Grinning
Виж целия пост
# 3
"Св. София" бившата "Тина Киркова" ли е? Според мен за нормално раждане по-добре е да имаш уговорка с акушерка, защото тя е до теб през цялото раждане, даже тя ми направи епизотомията. Лекарят само ме заши накрая след като бебка се беше родила вече. Аз раждах преди 2.8 месеца, имах уговорка с акушерка, на която зная само малкото име, дадох ме и 200 лв по наша преценка, не ми беше искала определена сума. Много съм доволна. Тази година моя колежка ражда пак при нея и е доволна също, но трябвада кажа, че и другите акушерки бяха мили, само лекарят беше ужасно груб.
Виж целия пост
# 4
Здравей,
Аз родих чрез секцио, но по стеклите се обстоятелства ми се наложи да изчакам 3-4ч в предродилна зала и там се обедих както казват и повечето жени, че е по важно, ако си решила да имаш уговорка с акушерка, отколкото с лекар. Единствено, ако се плаща за вип зала и таткото ще пристъства тогава мисли за лекар. Иначе всички доктори там са професионалисти. Относно плащането - ако всичко искаш да е по реда си - има каса - отиваш, плащаш и ти издават документ.
Леко раждане и много късмет
Виж целия пост
# 5
Мисля, че официалната тарифа за избор на лекар е 150 лв., а ако искаш да си във ВИП зала е около 500.
Иначе аз хем имах познат лекар и бяхме говорили за всичко, като отидох да раждам в 10 вечерта ми беше страшно неудобно да го разкарвам щото видях че и докторите на смяна са свестни. Е в последствие моят доктор дойде, но мисълта ми беше, че и да нямаш уговорка да не се притесняваш. А и добре са те посъветвали - акушерката е страшно важна - ами то тя е тази, която изражда, докторът стои до теб, контролира и ти държи ръката /не че омаловажавам функцията му/, аз попаднах на една едра жена с къса коса - срам ме е, че не й знам името - ей страхотна беше.
Успех и леко раждане.
Виж целия пост
# 6
Мисля, че официалната тарифа за избор на лекар е 150 лв., а ако искаш да си във ВИП зала е около 500.
Много грешна информация. Няма как лекарския труд да е по-евтин от ползването на една зала, та била тя и ВИП. Ето ги официалните тарифи:
За избор на лекар - 600 лв. (аз платих толкова през самия лекар, който ми даде някакво картонче, някои казват ако се плаща директно на касата - 500 лв.),
За ВИП зала за раждане - 100 лева
За присъствието на таткото - 100 лева (само обаче ако е избрана ВИП зала).
Доколкото знам няма официално "избор на акушерка", договаряш се с някоя и после й плащаш. За нормално раждане не мога да те посъветвам, може би е по-добре да се ориентираш към акушерка, както са те посъветвали вече раждалите нормално мами. Аз бях секцио и затова си избрах лекар специалист в тая област.
Виж целия пост
# 7
Като се замисля - права си, мойте разходи ги поеха от ЗАКРИЛА, обаче сега се сещам и друго - преди това говорих с моя си лекар и ми каза да внеса само 150 лв, и точно тва картонче дето го споменаваш за него беше важно да го имам - от касата го дават.
Но както и да е момичето ако реши ще отиде на място ще й го обяснят по-добре.
За акушерката - така си е спор няма. Peace
Виж целия пост
# 8
Избираш си лекар и плащаш 150 лева на касата на болницата,а останалите 350 лева на лекаря.Издава ти се документ.При мен поне беше така.Чувствах се спокойна със избора си,макар раждането ми да продължи около 40 минути /е тогава май повече ми се сториха/,така пише на епикризата.А избора ми се спря върху доктор Панова.Тази жена ми вдъхваше спокойствие,а и бях събрала позитивни мнения за нея!
Виж целия пост
# 9
Д-р Кирил Киров.

Аз раждах при него, беше страхотен Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви за отговорите. Разбирам, че сте доволни от много лекари, така че имам избор  Simple Smile. Ще си направя още едно проучване и ще реша окончателно.
Виж целия пост
# 11
Аз също съм в "Св. София"  и не съм се спряла на лекар.
Избор на лекар там струва 500лв,vip стая(единична)-70лв,двоен vip 35лв,vip родилна зала 100лв,присъствие на таткото пак 100лв.Като в 500-те лв не влиза евентуално епидурална упойка.
Виж целия пост
# 12
Преди 7 месеца:
Бременност -пари само за иследвания
Раждане-500лв на касата в тях влиза- упойка, ВИП зала за раждане (много е готина, не седиш в предродилана с другите, аз лично си правех йогата на спокойствие).
След раждане- по 30лв. на ден за ВИП стая с още едно моиче в нея- има телевизор и хладилник иначе не е кой знае какво. Могат да ти идват хора по всяко време.
Лекар- Валери Гергов, акушерка Соня Станчева
Виж целия пост
# 13
Аз родих при д-р Савова във ВИП зала. Много съм доволна, за съжаление не помня името на акушерката  Embarassed
Разходите ги поеха Закрила, но ние допълнително дадохме "на ръка"  Wink
Във ВИП отделението бяха също много внимателни, разбира се малко трябва да им подосаждаш докато ти обяснят как да кърмиш и т.н.
Според мен си заслужава да ги дадеш тези пари за ВИП, помислете, бъдещи майчета  Grinning
Виж целия пост
# 14
Д-р Панова - без уговорка. Страхотен 4овек  Simple Smile
Акушерката я помня по физиономия  ooooh!
Оба4е и тя беше страхотна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия