детска ясла - Западен парк

  • 972
  • 9
Здравейте ,
моля ви ако някой има впечатления от яслата в кв.Западен парк /ул. Суходолска/ - ще ви бъда благодарна ако ги споделите.
А имате ли представа какво означава санаториална детска ясла - защото тази там се води такава.
Виж целия пост
# 1
Най-накрая нещо и за нас.Придържам се към твоето питане.Живеем в Западен парк и естествено първо ще търся нещо в раьона.Разбрах, че има две ОДЗ-та (№40-Жар птица на Сирма войводич и №54-Дъга на Уста Генчо).Да споделя, че чета нон стоп, но никаква информация за квартала Tired.Ако нищо не излезе ще се пробвам и по-далече.Сега събирам отзиви,а и времето тече.Доколкото разбрах за по-търсените ОДЗ-та молби се подават около Нова година за септември догодина.Пепи е почти на 9 месеца.Пишете please!  Praynig
Виж целия пост
# 2
Бях пуснала подобна тема, но никой не отговори. Явно аз съм единствената, въпреки че децата във въпросната 48 ясла са много. Сина ми вече седмица ходи на ясля, взимам го на обяд (бил неспокоен), а и в момента са по две групи заедно, защото правят ремонт. Вътре при децата не съм влизала - нямам и идея какво е. Малко съм разочарована, че за тази седмица не успяха да накарат сина ми да яде, когато отида да го взимам ми дават яденето да го храня (винаги е много гладен). Относно персонала - много са, повечето ми вдъхват доверие, но ще видим... Ако ви интересува нещо конкретно - с радост ще ви отговоря smile3521
Виж целия пост
# 3
48 ма ясла е изключително бедна от към материална база, но пък сега щом правят ремонт значи може и да има скоро подобрения. По принцип има възможност за през цялата седмица да си оставиш детето, та по тази причина ми прави впечатление, че и много ромчета има. Няма места, но пък директорката е свястна, аз подадох молба отдавна, сега чакам да навърши нужната възраст и ще ходя пак до яслата, уж ми гарантираха че ще вземат сина ми.
По принцип имам впечатления, има и добри и лоши страни, но в крайна сметка щом подавам молба там значи съм съгласна с негативите й. Разчитам особено много, че ще приемат малкия там.
Иначе в района за друга ясла не се сещам.
Виж целия пост
# 4
Ние сме в 54 ОДЗ , като цяло съм доволна. Подадох молба в края на юни , одобриха ни и от септември сме там. Приема стана без връзки и спонсорство. Понеже сме в по новата яслена група и децата нямат много играчки , решихме да съберем по 20лв. за да запълнят някоя дупка.
Ако те интересува нещо по конкретно може да питаш.
Виж целия пост
# 5
Hi Ева!По-конкретно двор,детска площадка,колко често ги извеждат, пускат ли болни(хремави)деца,памперси-смяна,храна и хранене,то май стана всичко за което се сетиш.Незнам колко е голямо детенцето ти, но може да ме успокоиш с това колко бързо е свикнало с обстановката, говори ли с желание за лелките,а също по колко деца са в група-яслена.Благодаря предварително.    Grinning
Виж целия пост
# 6
Аз живея в Западен парк, но ще избегна яслата възможно най-дълго...
Това лято се разхождам с Анна навън и минавам през 48 ясла. Там на оградата се наредили бебоците, вплели пръстчета в телта и очевидно чакаха някой - може би родителите си. Едното от тях плачеше и викаше "дай ми гоооо, дай ми гоооооо" - едно много сладко синеоко детенце. През това време лелките си седяха на пейката и не му обръщаха грам вниманийце... Като отидох при него и го питам "какво искаш да ти дам"? И то ми сочи долу - беше падлана играчката му извън оградата и то нямаше как да си я вземе. Подадох му я, но ми стана толкова жал за милите дечица. Изобщо яслите ми се струват ужасни по принцип. Виж детската градина е друго нещо... Но тази ясла определено не ми направи добро впечатление и най-вече отношението на лелките.  Thinking
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми ходи в 48 ясла преди 3 год. (сега е предучилищна)
Беше в 1 група при кака Данче и кака Ади (сега не знам дали са там).
Като цяло персонала е готин и съм доволна. Извеждат ги редовно при хубаво време, хранят ги добре, децата са чисти. Има доста ромчета и имаше въшки от време на време, но дъщеря ми беше с рехава косица и минахме метър. По наше време не почиваха лятото 1 месец, като другите ОДЗ-та и това е супер. Не се сещам за друга особенност. Детето ходеше с кеф и си харесваше лелките.
Виж целия пост
# 8
Точно пред блока ми е 48-ма ясла. С Иво излизаме всеки ден-независимо какво е времето. Терасата ми гледа към двора й. Не знам дали се събират 10 пъти в годината да видя децата изведени. Това е единственото ми лично впечатление от яслата. Иначе няколко майки с деца на възрастта на Иво си дадоха децата там и никоя не се е оплакала. Както казва една майка: "Тези, които не са си дали децата в яслата, я плюят, но никой от тези, които са ги дали, не казва нищо лошо".
Виж целия пост
# 9
Hi Ева!По-конкретно двор,детска площадка,колко често ги извеждат, пускат ли болни(хремави)деца,памперси-смяна,храна и хранене,то май стана всичко за което се сетиш.Незнам колко е голямо детенцето ти, но може да ме успокоиш с това колко бързо е свикнало с обстановката, говори ли с желание за лелките,а също по колко деца са в група-яслена.Благодаря предварително.    Grinning
Здрасти , ще започна да отговарям по ред.
1 Двора не е лош , но според мен няма много зеленина , има какво да се желае
2 Извеждали са ги 4-5 пъти но яслята отвори след ремонт на 19 септември
3 На родителската среща на групата ни предупредиха , че болни деца не се приемат, лично съм била свидетел когато слетобед предаваики детето му носят багажа и препоръчват домашно лечение
4 Слетобяд като го взема памперса почти винаги е сух (по тази точка имам възръжения но кой ли ми те слуша ) бях свалила памперса на Марти още през юни , като го заведох предупредих , но нова обстановка и той се напишкал от тогава му слагат памперс , опитах се да споря но те си знаят тяхното
5 Храната е разнообразна и почти всеки ден има пресен плод а не компот , който не може да се храни сам го хранят , не желаят да пасират храна , това го казаха на РС
6 Марти е на две годинки 
7 Свикна за около месец , една сутрин просто спря да плаче , сле още един пак порева една седмица , от три дни пак не плаче
8 В групата са по 20 деца но почти никога няма по толкова

В общи линии съм доволна , но както знаеш все нещо куца. По важното е да се здрави .Ако нещо съм забравила питай пак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия