Ядеме много - докога

  • 613
  • 8
Мами, имате ли някяква представа колко трабва да яде едно дете на 1,3 г. 4 пъти но по колко и вечерното мляко включва ли се в тези 4 пъти?
Яна се роди 4,300кг и от тогава все си яде много и е много лакома.
Надявах се да отслабне като проходи но няма такива признаци.
Виж целия пост
# 1
Алекс е на периоди, ту хапва повече, ту много намалява яденето. Като се разяде може и три пъри на ден да похапне здраво, различни неща плюс сутрешното и вечерното мляко. По принцип обаче не яде големи количества - половин филийка хляб с едно пилешко бонфиленце, или десетина зърна грозде, или малка кофичка плодово мляко - 125 г. Знам че до третата година стомахчето е колкото чаена чаша. Никога не давам повече от 200-240 г. течност или друга храна. 
Виж целия пост
# 2
Храни я по-бавно,така ще се засища с по-малко храна.
А за вечерното хранене с мляко нашата педиатърка каза-първо нещо малко за вечеря (може и от вашата храна),а след банята-млякото.Съответно ако е яла повече,ше пие по-малко мляко.
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми беше на 7 хранения на тези месеци. Не съм се опитвала да го правя 4, папкаше на поискване Grinning През 4 месец мина на 6 броя.
Виж целия пост
# 4
Малка грешка на 1 година и 3 месеца сме
Виж целия пост
# 5
Малка грешка на 1 година и 3 месеца сме


Аууу, ние сме почти връстници значи  Laughing

Тогава да ти кажа сегашния ни режим Hug

8 ч. закуска без да се буди=210 мл. адаптирано мляко

Става към 12 ч.

13 ч. месно ядене 200 гр. + някакъв плод, например половин банан

18 ч. овесени ядки с плод 250 гр. или кисело мляко с бисквити

20 ч. това, което вечеряме ние- за нея около 200 гр. преди да сложим подправките го отделяме

23 ч. адаптирано мляко 210 мл.

Понякога, ако стане по-рано сутрин в 10 например яде овесените ядки, а в 18 ч. само плод, тогава хранията стават повече, но това е рядко, защото е поспалана  Laughing

Според моята педиатърка, освен основните хранения на детето, трябва да изпива и по 500 мл. мляко на ден, затова аз не ги смятам като хранения   Grinning
Виж целия пост
# 6
Ще ви напиша нашия режим, макар че не съм сигурна че свекито не я тъпче сутрин докато съм на работа:

сутрин: 8 ч. - попара с 3 сухара сирене и масло  всичкото около 200гр.,

обед: 12ч - супа  с месо  около 250гр.- мое производство ако е по-редичка и с       1сухарче много рядко десерт- някъкъв плод

сл. закуска- много е объркана защото излизаме в парка- носим си плод или каша
но тя иска и на другите деца Зрънчото или моите картофи за бирата  и закуската
прераства във вечеря/може би аз съм виновна защото не съм достатъчно строга/

вечеря: 8ч - 210 Нестле Джуниър



Не сме се теглили скоро- дугата седмица ще идем, но кантара в поликлиниката никога не е верен  Последния път бяхме на 1 год. 12,5 кг.
Виж целия пост
# 7
Йоан яде по 5 пъти на ден все още  Embarassed. Като се събуди пие мляко, около 9-9:30 закусва с попара или нещо друго, после към 12:30 обядва, закусва следобед кум 16:00 и към 19:30 хапва нещо от нашето ядене и пие мляко отново... М/увременно си похапва плодове и бисквити.

Ян, според мен момата ти просто си е едричка. Радвай се, че има апетит!
Виж целия пост
# 8
Ние сме на 1г. и 4мес. това е нашето меню
8ч. попара с филия хляб и сирене  или  намазана филия с нещо лютеница пастет сладко и т.н. + една чаша сок
обядваме към 14часа като се  наспиме  супа манджа каквото съм сгогвила надробено с хляб
към 16-17 ако е гладен хавпа нещо плод или солети  или бисквита или филиика с нещо
вечеря в 19,3-20,00  каквото съм сготвила надробено с хляб
това е никакво мляко не пиеме .
Ние ядяхме много до 10мес. горе долу после спря. на 7мес. бяхме 9кг. сега сме 10кг
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия