Как родихте второто, ако преди 10 г. първото е било със секцио?

  • 939
  • 11
Търся сродни души!
Преди 11 години родих дъщеря си Кристиана със секцио. Гинеколожката ми отрано ме подготви психически, че ще родя оперативно. Причини -тесен таз, седалищно предлежание на плода. Две седмици преди термина най-ненадейно и без никакви контракции - се спука околоплодния мехур - така, че нямах никакъв избор. Всичко стана толкова бързо, че дори не разбрах кога родих!
Въпреки, че болките от операцията ме съпътстваха още много месеци след това, а при спомена за тях и сега настръхвам!
След седмица ми предстои да родя и втората си дъщеря.
Отново се очертава бебка, също като кака си да е миниатюрна.
/Криси се роди около 2.900, 48см./ Този път обаче бебока май е с главата надолу, въпреки че доскоро беше седалищно.
Въпреки, че съм вече в 39 седмица, то не спира да се върти. Страшна работа - не е обикновено ритане, а направо акробатика!
Ужасно съм раздвоена - не знам как да родя този път!
Ако и вие сте минали по този път - моля споделете как постъпихте
Виж целия пост
# 1
Не зная какво да кажа.
Родих 19 години след първото секцио  Първото е по медицински показания - тесен таз, грацилност, проблеми с таза и още от 6-тия месец знаех, че ще е секцио. Доста трудно мина .Един месец бях като разбита.Години ме "опъваше" операцията... бе,  лошо.

     Второто е също секцио по същите причини. /изкривяването на таза и пр./ мина страхотно, възстанових се бързо, хирургът ми оправи и предишните сраствания  - сега се чувствам значително по- добре. Още на първата седмица бях в час, без особено силни болки. След първия месец направо забравих.
    Сега спокойно правя коремни преси:-))  2х50 бр.

    Не зная защо, но си мисля че в технологията на секциото са настъпили промени от онова време, наблюдавах и другите майчета в родилното, чета и тук. Възстановяването е бързо и безпроблемно.  А преди 19 години ме реза "светило" специализирал нам -къде- си..и не само аз изпищях от специализацията му.

   Така , че споко! Нещата са дръпнали в добра посока.

извинявай за дългия постинг , желая всичко да мине безпроблемно!!
Стискам палци!!:-))
Виж целия пост
# 2
5я, ако нямаш някакви проблеми, можеш да се опиташ да родиш нормално. Няма пречка, все пак предното секцио е било преди 10г. Друг е въпросът, как лекарите ще погледнат, от гледна точка на твоята възраст, плод, положение, таз и т.н.

Аз имам 6г. разлика м/у 2-те операции и при все, че 2-я път много повече ме боля, пак бих избрала секциото.  Peace
Успех и леко раждане на бебе Виктория Wink
Виж целия пост
# 3
От собствен опит не мога да говоря, но сестра ми се опита да роди нормално второто си детенце. Разликата на децата й е 9 години.
Виж целия пост
# 4
И двете ми деца са родени секцио. Само при каката имах основание за операция - беше седалищно прилежание. Но за второто само си избрах да е така, и мисля че не сбърках. Успех! Peace
Виж целия пост
# 5
Ами , аз родих първото си дете преди 6 години  секцио- причини висока миопия, седалищно предлежание и тесен таз ( Бебе 4 кг и 53 см ). Сега втория път пак секцио- пак заради очите ( макар , че правих лазерна корекция и нямам деиоптри, но проблема с ретината си оставал), макар , че бебока беше в правилно положение , нормален ръст и тегло ( 3,450 и 50 см). Просто от приемащия ме за раждане   доктор имаше някъкви амбиции , че раждането може да стане нормално, аз категорично отказах и си дадох медицинските показания от очния лекар.
Така ,че явно практикуват и нормално раждане след 5 година  , ако няма сериозни индикации за секцио. Но всички си имат едно на Ум , че веднъж рязана матката , прави вероятно и второто раждане по този начин.

Втория път операцият мина по -бавно и имах проблеми ( много сраствания и някъкъв алергичен шок направих), но пък после се въстанових в пъти по бързо от първия път. Сега вече 7 месеца по-късно се чувствам доста добре , като изключим корема ,който явно след 2 пъти рязане не може да се прибере така както аз бих искала.
Виж целия пост
# 6
Аз също съм с миопия. Диоптрите ми са - 5. Не съм си правила обаче изследване за ретината.
Виж целия пост
# 7
след като показанието е бело тесен таз, едва ли костният ти таз се е разширил  Sunglasses. Не си прави експерименти, отнася се за бебето.
Виж целия пост
# 8
При коя докторка роди първия път?
Виждам, че си от Русе?

Любопитствам.
Виж целия пост
# 9
Петенце:-) задължително си направи изследване на очите.

   И не се страхувай от  още едно секцио..Simple Smile)
   Жалко , че не си по- наблизо... Мъжът ми щеше да те прегледа веднага. Щом е за форума.. веднага. Не се шегувам.
   много ми е близко твоето притеснение...Всички около мен се кефеха колко съм спокойна мама..., браво на мен, на тези години и прочие.. Аз си знам / и скъпия, колкото и да се криех/ какво ми беше и колко се страхувах... За бебче, за себе си,

    Вълшебната ми дума беше  " Ще мине"   и " След 20 дни ще сме на 10 дни.."
" На коледа ще сме на 9 месеца" и ей такива мантри..
    усмихни се...Simple Smile)
Виж целия пост
# 10
Първото ми раждане беше при д-р Бисер Пейчев. Въпреки, че имах уговорка с д-р Стела Минчева, но за съжаление бебето тръгна да излиза 10 дни по-рано, а точно тогава тя беше извън града.
Д-р Пейчев се оказа дежурен и по-малко от 30 мин. след като ме приеха вече бях на операционната. Раждах с пълна упойка и се освестих едва следобеда / иначе операцията беше в 11 часа/. Възстановяването беше направо кошмарно! Едва на втория ден следобед две санитарки ме изправиха от леглото, въпреки, че тежах само 45 килограма. Стоях 7 дни в отделението, а през това време - температури, болки, ужасии. Иначе разрезът на корема ми е много малък. Бебето все пак се роди 2.900; 48см. Опериралият ме д-р Пейчев после идва само веднъж да ме види, заради температурите, които правих. Та така!
Виж целия пост
# 11
Найка, след първото секцио и аз получих сраствания. Те ми създадоха доста главоболия по-късно. Ето и резултатът с бебка-2 дойде чак след 11 години!
Страхувам се, че сега ако пак ме оперират - проблемите ще се задълбочат.
При теб лекарят сам ли предложи да отстрани срастванията по време на секциото?
Защото аз съм се интересувала дали може едновременно със секциото да се изчистят и кистите на яйчниците, обаче отговорът беше отрицателен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия