Данчо и Ники или началото на една приказка за доброто!!!

  • 2 286
  • 10
Не зная от къде да я започна приказката, обикновено те почват с имало едно време....
Но тази няма да почне така.
Вчера мили момичета се запознах с две приказни същества с две момченца от дома за деца в Перник - Ники и Данчо симпатяги на по 4 и 5 години.
Малко е да кажа че тези малки принцове плениха сърцето ми, просто обикновените думи не стигат за да се опише точно какво и колко силно докоснаха тези деца в сърцето ми!!!
При положение че имам на разположение цели два такива палавника на 8 и на почти 4 години - не съм се впечатлила нито от веселия пламък в очите им, нито от жизнеността им!
Тези деца ме изумиха с непринуденото си държание, с усмивките си! Е разбира се веднага ме жегнаха в сръцето очите им впити изпитателно във всеки от нас възрастните!!!
Признавам обаче, че просто останах безмълвна като чух в изпълнение на този дует любимата си народна песен "Катерино моме"   bouquet  bouquet  bouquet
Не мога да опиша колко усилия ми костваше да скрия сълзите, които напираха в очите ми. На въпроса ми "Кой те научи така хубаво да пееш" малкия смугъл симпатяга Данчо ми отговори свойски "Ми там в дома си пея" Hug Hug Hug Hug
В моменти като тези се питам защо - ЗАЩОООО такова дете няма дом, няма майка и баща, които да го прегърнат и да слушат песните му и веселото му безспирно бъбрене!!!!
Ако имаше начин сигурно бих си осиновила 10 деца!
Та така мили ми момичета не знам как ще ви прозвучи моя разказ - сигурно задъхано и объркано, но така се чувствам и аз самата - смазана от тежестта на погледа в прекрасните детски очи отправени към мен, стоплена от малката ръчичка в моята и от стеснителната но, чиста и искрена усмивка на нежното детско личице.
Позволих се да ви напиша тези редове защото съм сигурна, че вие които четете този форум и влизате тук мислите върху това къде и как ще откриете своето малко слънчице!!!
Вчера аз видях на едно място толкова малки слънчица, че се чудя как земята не се стопи около нас, така както видях стотици сърца да се стопяват, и стотици очи да се насълзяват!!!
Някъде ви чака вашето малко щастие момичета - тръгнете по пътя към него!!!
Нека е лек и прав този ви път - на добър час и знайте, че няма по-хубаво нещо от това да дариш топлина и нежност!!!
Ако дори един човек, който се е колебал дали да направи тази стъпка или не размисли, значи си е струвало да напиша тези редове, ако ли не просто съм споделила с вас една емоция!!!
Желая ви весел ден и много късмет!!!
Виж целия пост
# 1
ти си го написала толкова хубаво ,че пак ме разплака като снощи! Hug
двамата сладури са невероятни-влюбена съм в тях!а за песента...нямам думи-честно казано не го очаквах-та те се справиха блестящо! Hug
ако знаете в дома в Перник какви съкровища са всички! Praynig
Виж целия пост
# 2
Лени разплака ме.Прочетох написаното от теб няколко пъти а сълзите ми не спират да текат.Ти знаеш най-добре защо съм толкова чувствителна на тази тема.
По света има толкова много деца без родители,които чакат с огромно желания някой да ги дари с обич и нежност.
Виж целия пост
# 3
И мен успя да разплачеш, да знаеш, мила Лени. Какво да ти кажа? Ти знаеш. Пожелавам ти мноооооого здраве и все така всеотдайна работа с такива дечица. Просто да ти кажа ме хваща яд като си помисля и колко кандидат родители има, а законите, администраторите, политиците  и много хора, от които зависи тези деца да имат дом понякога правят всичко възможно, за да не се случи това. Не само те, а и някои майки са едни..... Нямам повече думи. Да си жива и здрава и мноооого те обичам, макар че не съм те виждала. Wink
Виж целия пост
# 4
Хубава приказка за доброто и дано не е само една и да има продължение, но и нека не обвиняваме никой за съдбата на тия деца.
Виж целия пост
# 5
ти си го написала толкова хубаво ,че пак ме разплака като снощи! Hug
двамата сладури са невероятни-влюбена съм в тях!а за песента...нямам думи-честно казано не го очаквах-та те се справиха блестящо! Hug
ако знаете в дома в Перник какви съкровища са всички! Praynig

triabva da go chuesh kak pee Niki '"sednala baba Todora na dvora i zapiala....."
namerihme mu predi vreme akordeon i samo go raztiaga,ama kachva krakata si na stolche pred nego ;-)Goliam hitretz e.

iskam samo sled vreme ako ne sa osinoveni vsichki te(malkite ) da stanat dobri hora.Nishto drugo :pray:I da sme pokrai tiah dokato rastat Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Ами трябва да сме покрай тях Роска те го заслужават!!!
То това не е към теб де, ти си покрай тях най-много, ще се постарая  аз за себе си вече да съм повече ангажирана за тази кауза. Имам предвид да отделям повече време иначе аз съм си ангажирана отдавана.
Идеята ми беше да ангажираме повече хора, защото откак видях наживо тези деца ден не минава да не се сещам за тях! Преди също съм мислила и съм действала за идеята, но сега идеята е просто в мен самата!
Виж целия пост
# 7
Ами трябва да сме покрай тях Роска те го заслужават!!!
То това не е към теб де, ти си покрай тях най-много, ще се постарая  аз за себе си вече да съм повече ангажирана за тази кауза. Имам предвид да отделям повече време иначе аз съм си ангажирана отдавана.
Идеята ми беше да ангажираме повече хора, защото откак видях наживо тези деца ден не минава да не се сещам за тях! Преди също съм мислила и съм действала за идеята, но сега идеята е просто в мен самата!

Lenny,malko e slojno........
znachi,ne mo je toku-taka da se hodi pri detzata,osobeno pri malkite.Nachina e nie da gi izkarvame ot domovete,no tova e svarzano s razhod za benzin na doma.........
Ima nachini,i karshteneto beshe edinia.Tuk ima dvustranna vrazka,kato ne se gubi i vrazkata sas vsichki ostanali detza......
Pri bebetata se vliza trudno i e malko delikatno.No Lenny,ima nachini i pri malkite i pri golemite.Mislia,che imame formulata i za nas i za tiah.

Naistina obache chovek triabva da ima i vreme za da otdeli za edno hodene do Tran primerno.....
ta taka......... Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Oh,kato gi 4eta tezi redowe o4ite mi se nasulziawat :cry:Ako mojeh i az da pomogna s ne6to,bih go naprawila newsm78Ako otida pri tezi de4ica,osobeno pri bebocite,sus sigurnost 6e si wzema o6te edno malko ,krasiwo su6testwo :cry:Te ne zaslujawat da sa tam Sad
Виж целия пост
# 9
Oh,kato gi 4eta tezi redowe o4ite mi se nasulziawat :cry:Ako mojeh i az da pomogna s ne6to,bih go naprawila newsm78Ako otida pri tezi de4ica,osobeno pri bebocite,sus sigurnost 6e si wzema o6te edno malko ,krasiwo su6testwo :cry:Te ne zaslujawat da sa tam Sad

organizirame dobrovolni poseshtenia v doma pri malkite s ideia da se grijim za tiah i po-barzo da prohojdat i izobshto po-barzo da se razvivat.Veroiatno idnata sedmitza shte hodim,no koito jelae triabva da si izvadi zdravna knijka Simple Smile
shte se hodi vednaj sedmichno,moje bi vtornik ili chetvartak i taka shte go pravim vsiaka sedmitza po vednaj v chasovete ot 10.00 do kam 3.00-4.00h.pm.

koito iska,molia da zapoviada Simple Smile
Виж целия пост
# 10
 smile3501Браво на вас!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия