Как се спира кърма?

  • 39 828
  • 15
Братовчетка ми, роди преди 1 месец. Преди малко ми се обади по телефона за съвет, как да си спре кърмата. Иска го от мен, защото в далечната 90 г., аз също си спрях кърмата, но мисля че сега има по-цивилизовани начини за това. newsm78
Рових се в библиотеката, но не намерих нищо...Моля ви за съвет, ако някой знае начин, с хапчета, инжекции. Не съм сигурна даже, дали темата е за този форум, и се извинявам ако не е за тук!  bouquet
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697
Виж целия пост
# 2
Много ти благодаря! HugКакто винаги недоглеждам нещо Embarassed.
Виж целия пост
# 3
Съжалявам, че пак повдигам темата. Следобяд занесох напечатана цялата тема, но тя каза че е пробвала с градински чай и витамини, нищо не ставало Thinking, от 5 дни детето е на адаптирано, но кърмата и тече много. Чувствам се много задължена да и помогна и съжалявам че ви притеснявам, но моля ако някой знае друг начин да пише.( не ми се иска да и предлагам бинтоването, независимо, че на мен ми спря кърмата за 2 дни). Чудя се вече какво да и кажа... Sad
Виж целия пост
# 4
А тя изцежда ли се?
Виж целия пост
# 5
Доколкото разбрах, цеди се поне по три пъти на ден, но не спирала кърмата и това е. Когато бях у тях(за 1 час), видях че имаше по блузата, вечерта ми се обади два пъти, последния се разплака, каза че ще се превързва вече. Бу, ако имаш някаква идея, помагай моля те! Praynig
Виж целия пост
# 6
Аз я спрях точно с бинтоване или много стегнат  сутиен.Стягаш се.чакаш докато можеш да издържиш ,когато се подуеш много изцеждаш се  и пак се стягаш . Това може да трае дни .Да внимава да не направи някой мастит.  Има и инжекции за спиране.А защо не кърми?
Виж целия пост
# 7
Точно така и аз си спрях кърмата преди 15 години.Какви са тези инжекции?
Не кърми защото... не знам, мисля че не иска Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Сестра ми направи след родилна треска и понеже беше на антибиотици 10дни  трябваше да и спрат кърмата ,защото вече беше вредна . Ходи в шейново да и бият някакви инжекции естествено платено. Не че се бъркам ама ако няма някаква сериозна причина /здравословна/ не може ли някой да я накара да си промени мнението.По-хубаво от това няма.и за детето разбира се.Ако е само за хубост тя вече е отишла
Виж целия пост
# 9
Много ти благодаря, веднага ще и кажа да отиде утре и да пита! Hug
Миличка, как да и дам съвет, как ще ме послуша като самата аз го направих преди толкова години. Thinking, тя знаеше тогава, ние сме един набор. Нищо не може да я убеди, тя си знае нейното- работи й се, излиза й се, има кой да гледа бебето...Съвет може да даде човек, който е минал по този път и знае плюсовете, аз какво да й кажа.Детето ми е живо и здраво,да чукам на дърво, не е боледувала, бюста ми е на мястото си както и преди....
Благодаря още веднъж на всички Hug, ако някой се сети нещо друго, ще е от полза.
Виж целия пост
# 10
А защо иска да си спре кърмата като има толкожа много?От това по-хубажо за детето няма.Аз спрях моята,но тя беше съвсем малко,с хапчета Бромокриптин-изписа ми ги лекар.Най-добре е и тя да се консултира с лекар!
Виж целия пост
# 11
Буболина, щом се цеди поне три пъти на ден, е нормално да има кърма!!
Значи
-- трябва да НЕ цеди. Ако гърдите са неприятно напрегнати, се изцежда МАЛКО, колкото да се облекчи напрежението.
-- да не се пристяга бюста. Това може да доведе до запушен канал и евентуално, ако не се третира, до мастит.
-- СИЛНА отвара от градински чай, мента и магданоз помагат (сборно или само градински чай). Под силна - сушени листа, повечко, силна отвара, поне 3-4 ч.ч. на ден.

Разбира се, остава алтернативата за спиране с лекарства, но аз лично не бих го направила, защото съм попадала на подобни неща, които ме карат да си мисля, че бъзик с хормоните не е толкова добра идея (а Бромокриптинът и Парлоделът спират кърмата чрез ударни дози хормони).

Приятелката ти може да опита горните неща, все пак иска някакво време, за да спре кърмата, за която организмът й се е подготвял дълго време.
Виж целия пост
# 12
Много ти благодаря, както винаги изчерпателна, Hug ще се постарая да спази горепосоченото.  bouquet
Виж целия пост
# 13
И още нещо от "натуралните лекове" се сетих: компреси от прясно зеле. Те по принцип се препоръчват при запушени канали и препълнени гърди, но зелето има страничното свойство с етеричните си сокове да намаля кърмата при продължителна употреба. Прави се така: взима се зелевия лист, изрязва се средната дебела жила. Листото се нацепва лекичко с върха на ножа на различни места (за да изтича сока му), изрязва се дупка за зърното, за да не се притиска, и се слага на гърдата под сутиена. Сменя се начесто.
Това + силна отвара от салвия (градински чай) + НЕцедене би трябвало да дадат доста бърз резултат.
Виж целия пост
# 14
Мен ако питаш да отиде на лекар и да и дадат хапчета ли инжекции ли. Тук има майки, които така се отказват и още от болницата ги обработват. Връщат се в къщи без кърма.
А защо не и предложиш да го направи постепенно? Аз така започнах и вече кърмата ми значително намаля. Пропускам хранения и давам адапте. Както и друг път са казвали предлагането е според търсенето Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия