Впечатления от сиропа Киетюд

  • 15 249
  • 29
В здравния форум прочетох разказа на Биляна за това хомеопатично средство, благодарение на което детето й отново спи непробудно цяла нощ.Аз имам проблем с непрекъснатото будене и рев на сина ми от самото му раждане - не спим и толкоз.Не пием вода, не смучем биба, само кърменето остава някакъв вариант за успокоение и приспиване.Но много ми се иска да пробвам този сироп Rolling EyesИма ли други майки, които са го ползвали и са доволни/недоволни?И много моля някой по-запознат от мене с принципите на хомеопатията да ми обясни - защо мога да разчитам, че хомеопатичното лекарство няма да навреди на детето ми по никакъв начин?Сигурно ли е, че въпросните продукти не съдържат никакви психотропни вещества, маскирани с билки и екстракти?Ако някой е пробвал - какво се случи, когато спряхте сиропа?

П.П.Не ме съветвайте да се консултирам с лекар - естествено ще го направя!Темата има за цел по-скоро проучване на въпроса за действието на препарата сред вече ползвалите го.Затова и я пускам в най-посещавания форум, а не в здравния.Ще съм благодарна на модераторите, ако не я местят, защото в дирският клуб "Хомеопатия" вече втори ден нямам никакъв отговор Confused
Виж целия пост
# 1
Цитат
Сигурно ли е, че въпросните продукти не съдържат никакви психотропни вещества, маскирани с билки и екстракти?
W химичния състав на хомеопатичните лекарства няма нищо повече от вода и спирт. Възможно е в подобни сиропи като Куетюд да има оцветители и аромати, с цел по-добре да се приема сиропа от малки деца.
Цитат
защо мога да разчитам, че хомеопатичното лекарство няма да навреди на детето ми по никакъв начин?
Не може да разчиташ на това. Поради факта, че сиропа съдържа няколко хомеопатични лекарства събрани в едно, а само едно хомеопатично лекарство е подходящо за човек в даден момент.  Т.е. едно лекарство може да уцели проблема и да го разреши, а другите ...? Възможно е хомеопатично лекарство което не е предписано правилно и не е подходящо да натвори много проблеми - да събуди спящи миазми (болести предавани от поколения - рак, туберкулоза...), да доведе до проблеми с психиката...
Цитат
Не ме съветвайте да се консултирам с лекар - естествено ще го направя
Консултирай се с класически хомеопат, не с лекар.
Цитат
защото в дирският клуб "Хомеопатия" вече втори ден нямам никакъв отговор
Потърси назад из темите, питано е многократно за този и други комбинирани 'хомеопатични' лекарства.
Виж целия пост
# 2
И на нас ни го изписа педито да го пием. Ние сме на 1 год. и почти не спим. Да ти кажа незнам как ще подейства сиропа, ама се чудя друго - какво ще стане като го спрем  33uu Щото и при нас проблема е от самото начало т.е. откакто се е родил той почти не спи или спи много малко. Сигурно ще има ефект, докато се дава сиропа, ама после...И тогава какъв е смисъла от него newsm78 Ако беше някакво временно състояние, добре, ама то не е. Просто детето си е такова. Аз съм била даже по-зле като малка. Та мисълта ми беше, че аз няма да му го давам. Ако решиш да му го даваш, пиши какво е станало! Успех newsm10
Виж целия пост
# 3
Моята дъщеря до скоро спеше по цяла нощ, но като почнаха да й никнат кътници и взе да се събужда в 6 сутринта и така 2 седмици, направо откачих. Племеничката ми е 7 месеца по-голяма от Алекс(дъщеря ми), и тя пие този сироп и майка й беше доволна. Естественно почнахме и ние. Много съм доволна Алекс ляга към 21.00 и спи до 8.30 без да мръдне. Дава се 10 дена и после почивка 3-4 дена, аз правя пауза около 1 седмица и после пак. Първите 2 дена не действа кой знае колко, ама после..... кефффф!  Не вреди на детето, нито може да се престрасти към сиропа. Тка че пробвайте няма да съжалявате!!!
Виж целия пост
# 4
Цитат
защо мога да разчитам, че хомеопатичното лекарство няма да навреди на детето ми по никакъв начин?
Не може да разчиташ на това. Поради факта, че сиропа съдържа няколко хомеопатични лекарства събрани в едно, а само едно хомеопатично лекарство е подходящо за човек в даден момент. 

Svetla1, сигурно ли е, тогава, че класическия хомеопат ще уцели вярното лекарство от първия път? Не е ли същият случая тогава? Или ти казваш, че няма гаранция нито за комбинираните препарати, нито за тези с една съставка?
Личен опит - клас. хомеопат пробва три лекарства за един проблем едно след друго, след като нямаше ефект.
Виж целия пост
# 5
Значи ние проблеми с нощният сън никогаа не сме имали.Но за дневният това не важи.Слагах го да спи с рев и се събуждаше с рев - спеше 2 на ден,а понякога и само веднъж на ден точно по 30 минути.Беше много кисъл и едвам издържаше до вечерното спане.Така няколко месеца.Реших да пробвам с този сироп,а преди това пиеше сироп Calma Baby на фирмата Erba Vita,но ефект никакъв.
Давах сиропа Киетюд точно 3 дни - 2 на ден.Бях си казала,че ако няма ефект след 3 дни ще го спра..Дали от този сироп или беше някакво съвпадение детенце започна да спи - и най-важното не заспиваше със рев,а продължителността на сънят се увеличи.Направо не можех да повярвам.Това беше преди около 3 месеца.Повече не съм давала от сиропа.

Даниел - 21.04.2004г
Виж целия пост
# 6
Еми това е - вземам го, то не се тръпи на моменти положението SadКато мине малко време, ще пиша.А сега да видим ще се спи ли или няма да се спи smile3507
Виж целия пост
# 7
Svetla1, сигурно ли е, тогава, че класическия хомеопат ще уцели вярното лекарство от първия път? Не е ли същият случая тогава? Или ти казваш, че няма гаранция нито за комбинираните препарати, нито за тези с една съставка?
Личен опит - клас. хомеопат пробва три лекарства за един проблем едно след друго, след като нямаше ефект.
Не е сигурно, че ще го уцели от първия път, но дори и да не е точното лекарство, ще е много близко до него. Все пак ще се позове на твоите симптоми, а няма да цели на тъмно, което се прави с комбинираните хомеопатични лекарства. И няма да ти даде 5 лекарства да пиеш на веднъж, че кашата да стане пълна.
Между другото, хомеопата при който лекувам детето си му уцелва лекарствата от раз, както и много познати са ходили при него, ситуацията с точното лекарство при тях е същата. Така, че много си зависи и от хомеопата.
Виж целия пост
# 8
Svetla1, сигурно ли е, тогава, че класическия хомеопат ще уцели вярното лекарство от първия път? Не е ли същият случая тогава? Или ти казваш, че няма гаранция нито за комбинираните препарати, нито за тези с една съставка?
Личен опит - клас. хомеопат пробва три лекарства за един проблем едно след друго, след като нямаше ефект.
Не е сигурно, че ще го уцели от първия път, но дори и да не е точното лекарство, ще е много близко до него. Все пак ще се позове на твоите симптоми, а няма да цели на тъмно, което се прави с комбинираните хомеопатични лекарства. И няма да ти даде 5 лекарства да пиеш на веднъж, че кашата да стане пълна.
Между другото, хомеопата при който лекувам детето си му уцелва лекарствата от раз, както и много познати са ходили при него, ситуацията с точното лекарство при тях е същата. Така, че много си зависи и от хомеопата.

Браво на твоя хомеопат!
А комбинираните препарати не са ли с близко действие на съставките си? Ако е против гърлобол (да речем, Хомеожен - не съм специалист, примерът може да не е най-добрия) вътре съставките би трябвало да са насочени все за лекуване на гърлото?
Виж целия пост
# 9
Браво на твоя хомеопат!
А комбинираните препарати не са ли с близко действие на съставките си? Ако е против гърлобол (да речем, Хомеожен - не съм специалист, примерът може да не е най-добрия) вътре съставките би трябвало да са насочени все за лекуване на гърлото?
Всяко едно от събраните хомеопатични лекарства в Хомеожена би било показно при болки в гърлото,  но едното лекарство ще е за по-темпераментни хора, със суха кашлица, имат страх от тъмно и проблеми със съня; друго лекарство би било за свенливи хора, с чести депресивни състояния, влажна кашлица с позиви на повръщане, световъртеж... (съвсем произволно пиша, не казвам, че лекарствата в хомеожена отговарят на това). Сложи още 3-4 картини на лекарства, събери ги в едно. Ето ти кашата готова.
А един класически хомеопат не би объркал до там картините, че да даде едно лекарство което е за депресивни хора, на човек който изобщо няма проблеми с депресията.
Има голяма вероятност ако нямаш депресия, а ти е дадено лекарство което в картината си има депресия, ти да започнеш да доказваш съответното лекарство и да си докараш депресия.
Говоря съвсем общо, надявам се да съм успяла да обясня добре.
Виж целия пост
# 10
Еми това е - вземам го, то не се тръпи на моменти положението SadКато мине малко време, ще пиша.А сега да видим ще се спи ли или няма да се спи smile3507

Какво стана? Сиропчето действа ли? Малкото човече спинка ли вече или все още е така неспокойно? 
Виж целия пост
# 11
Едва тази сутрин го дадох за първи път, защото трябваше да го поръчаме в аптеката, нямаха в наличност.Ще докладвам тези дни!
Виж целия пост
# 12
Има ли ограничение за възрастта на детето? Над колко месеца може да се дава? Продава ли се без рецепта в аптеките? Питам само информативно засега, че зъбите идваааааат ooooh!
Виж целия пост
# 13
За деца над годинка е само!Вече съм давала три пъти, но на практика само по половин доза - повече не успявам да пробутам, защото Ники не го харесва SadТази сутрин спахме до 10.30 newsm44Ама пак се буди 4-5 пъти, макар и за малко.
Виж целия пост
# 14
. Първите 2 дена не действа кой знае колко, ама после..... кефффф!  Не вреди на детето, нито може да се престрасти към сиропа. Тка че пробвайте няма да съжалявате!!!
Моля те кажи , спряхте ли сиропа ??? Как сте сега с буденето ???
При нас става все по ужасно , бях се примирила с нощното будене (откакто се е родил до ден днешен по няколкоко пъти) но с дневното спане стана още по голам кошмар , спи му се и не може да заспи . Следва ужасно мрънкане и накрая заспива с рев.
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия