Салати от печени чушки

  • 42 462
  • 18
Здравейте момичета може би има много изписани рецепти с печени чушки но аз така и не успях да изнамеря нещо по оригинално. Иска ми се нещо по интересно  хапвала съм доста вкусни салатки от печени чушки затова моля за  рецепта ако някой разбира се има желание да пише.Благодаря  предварително .
Виж целия пост
# 1
Печени чушки нарязани или на ивици, изцедено кисело мляко, наронено или настъргано сирене, орехи натрошени, намачкан чесън - всичкото това се обърква в купа и става много вкусна салатка.
Виж целия пост
# 2
Точно тази салатка щях и аз да предложа.Любима ми е . PeaceИма я в последния комплект рецепти на Звездев -Домашна кухня /с класъора/.Оформена е във вид на топка върху канапе от нарязани на кръгчена домати.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви момичета много сте мили  .
Виж целия пост
# 4
Точно тази салатка щях и аз да предложа.Любима ми е . PeaceИма я в последния комплект рецепти на Звездев -Домашна кухня /с класъора/.Оформена е във вид на топка върху канапе от нарязани на кръгчена домати.

ива, не знам за Звездев, но моят мъж я прави от сто години и твърди, че била негов патент, сега ще му кажа, че има и конкуренция! Joy

nonchetooO, сетих, че имаше подобна тема за печени чушки, прегледай я, имаше интересни предложения.   bouquet
Виж целия пост
# 5
Точно тази салатка щях и аз да предложа.Любима ми е . PeaceИма я в последния комплект рецепти на Звездев -Домашна кухня /с класъора/.Оформена е във вид на топка върху канапе от нарязани на кръгчена домати.

ива, не знам за Звездев, но моят мъж я прави от сто години и твърди, че била негов патент, сега ще му кажа, че има и конкуренция! Joy

nonchetooO, сетих, че имаше подобна тема за печени чушки, прегледай я, имаше интересни предложения.   bouquet
Да е жив и здрав мъжът ти ! Laughing
Виж целия пост
# 6
Салата с риба и печени чушки 

Ени, ние също я обичаме тази салата с изцеденото мляко и чушките  Peace ама от към 45 години насам  Laughing  Ама то вие и ние май доста сходни вкусове имат  Peace
Виж целия пост
# 7
Печени чушки с катък  Simple Smile

Виж целия пост
# 8
Още веднъж благодаря за вниманието вече направих салатката с цеденото млеко дано я харесат на мен лично много  ми харесва.Много сте мили желая на всички приятна и спокойна вечер.
Виж целия пост
# 9
Старософийска салата:
4 печени червени чушки, нарязани на дребно
2 домата, нарязани на дребно
3 сварени яйда, настъргани
100 гр. сирене, настъргано
1/2 кофичка кисело мляко, изцедено
олио
магданоз
сол
Всичко се разбърква добре и се охлажда. Става много лека и вкусна. Върви и като предястие върху препечени филийки. Ако не ви се реже и стърже, всичко може да се сложи в чопър, но нарязана и настъргана става по-добре.
Виж целия пост
# 10
   Лесна и евтина салата

10-тина печени чушки
1стрък праз лук (или зелен)
100гр.сирене
сладка царевица
6-7орехови ядки
чесън
олио
оцет
сол
   
Чушките се режат на къси лентички, сиренето се натрошава, празът се реже на ситно, смесват се с останалите продукти и се подправят.

Салата с печени чушки и извара

200 гр извара;
150 гр кисело мляко;
200 гр печени белени чушки;
1.с.л. зехтин;
1 ск. нарязан на ситно чесън;
щипка смлян черен пипер;
2-3 варени яйца;
2-3 черни маслини

 Смесвам изварата с киселото мляко. Добавям нарязаните на лентички печени чушки, чесъна, зехтина и черния пипер. Разбърквам и оставям в хладилника за около 1 час. Сервирам с нарязани твърдо сварени яйца и черни маслини.
Виж целия пост
# 11
Момичета, давате страхотни идеи! Hug

Мойта свекърва прави много вкусна салата, но само от печени чушки, с дресинг от чесън, магданоз, олио, оцет, може би и копър Thinking Стават супер! Crazy
Виж целия пост
# 12
И аз да кажа моята любима салата с печени чушки, много лесна :

6- 7 обелени печени чушки
500 гр. извара
200 гр. майонеза
1-2 скилидки чесън

Разбъркват се майонезата , изварата и пресованият чесън, слагат се нарязаните на ситно чушки, всичко се обърква хубави и готово.
Виж целия пост
# 13
Ето ти една по-нетрадиционна , но много вкусна:
- 10-12 печени и обелени чушки, нарязани на ивици,
- бялата част на 2-3 стръка праз, нарязана на ивички ,
- по 100-120 гр кашкавал и сирене, нарязани на кубчета/ или пръчици/,
- 30-40 гр. счукан пържен фъстък/ в рецептата не се слага сол/,
- олио, оцет и черен пипер на вкус.
Отгоре се покрива с настъргани варени яйца.
Тази салатка пие мно-о-о-о-го ракийка.
Да ти е сладко! smile3525
Виж целия пост
# 14
Ето салатка и от мен
Мексиканска салата - Сомбреро
печени чушки нарязани, консервирана сладка царевица, пресни домати нарязани , счукан чесън, копър- овкусени със сол, олио и оцет - страхотна е Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия